Numer tematu: 354
Temat założył: gorus
Tytuł: spawanie blach nierdzewnych
Treść: Mam pewne doświadczenie w wykonywaniu nieiwlkich zbiorników przemyslowych ze zwykłej stali, jednak klienci domagają się nierdzewki. Proszę o radę jak przygotować się sie do takiej produkcji na co zwracać uwagę kupując materiał i ewentualne narzędzia. Chodzi o wykonywanie zbiorników i kanałów powietrznych o dużych płaskich ścianach z cińkich blach (max 2mm). Jak to spawać i czym. Mam obecnie spawarki MIG, MAG
Data założenia: 05/10/2005 Odpowiedzi na temat: TIG Johan666 14/10/2005 Skoro spawałeś cienkie blachy zwykłe to z nierdzewką nie powinno być problemu, TIG do cienkich blach nierdzewnych(np. 0H18N9) jest najlepszą metodą(przerabiałem inne). Musisz pamiętać o tym że spawając nierdzewkę blacha może falować, zeby to wyeliminować wystarczy niekiedy podłożyć płyte miedzianą lub nawet z St3 przerabiałem pomaga. spaw.nierdzewki artur 07/10/2005 do takich zastosowan polecam metode TIG. najlepsza jakośc.dodam że polecam spawanie metodą TIG PULS.bardzo dobrym urzadzeniem jes MASTERTIG 2000 MLS z panelem MTX ( PULS ) . P.S. POSIADAM W SWOJEJ OFERCIE TAKIE URZADZENIA
