REKLAMA
Wróć do nowego forum

FORUM ARCHIWALNE

Numer tematu: 354

Temat założył: gorus

Tytuł: spawanie blach nierdzewnych

Treść: Mam pewne doświadczenie w wykonywaniu nieiwlkich zbiorników przemyslowych ze zwykłej stali, jednak klienci domagają się nierdzewki. Proszę o radę jak przygotować się sie do takiej produkcji na co zwracać uwagę kupując materiał i ewentualne narzędzia. Chodzi o wykonywanie zbiorników i kanałów powietrznych o dużych płaskich ścianach z cińkich blach (max 2mm). Jak to spawać i czym. Mam obecnie spawarki MIG, MAG

Data założenia: 05/10/2005


Odpowiedzi na temat:

TIG

Johan666

14/10/2005

Skoro spawałeś cienkie blachy zwykłe to z nierdzewką nie powinno być problemu, TIG do cienkich blach nierdzewnych(np. 0H18N9) jest najlepszą metodą(przerabiałem inne). Musisz pamiętać o tym że spawając nierdzewkę blacha może falować, zeby to wyeliminować wystarczy niekiedy podłożyć płyte miedzianą lub nawet z St3 przerabiałem pomaga.

spaw.nierdzewki

artur

07/10/2005

do takich zastosowan polecam metode TIG. najlepsza jakośc.dodam że polecam spawanie metodą TIG PULS.bardzo dobrym urzadzeniem jes MASTERTIG 2000 MLS z panelem MTX ( PULS ) . P.S. POSIADAM W SWOJEJ OFERCIE TAKIE URZADZENIA


Korzystanie z bezpłatnych mechanizmów serwisu oznacza akceptację jego regulaminu.
Copyright © 2003 - 2026