378
REKLAMA
Email:   Hasło:  
pytanie
pytanie

Witam grono spawaczy.CHciałbym zapytać co jest lepsze; uprawnienia na tig wydane przez UDT, TUV czy może IS?Za porade serdecznie dziękuje.


Wyświetleń: 7119, Nadawca: maks
Dodano: 18.7.2009, 17:03
Odpowiedzi: 7

Aktywni użytkownicy: 5
bluemoon, harald809, kryst, MAG-ik, maks



Odpowiedzi:
UDT, TUV czy może IS
Zależy czy z praktyką spawalniczą czy bez?
Nadawca: harald809. Dodał wątków: 4, odpowiedział 58 razy.
Dodano: 19.7.2009, 02:55
pytanie
witam harald809.Chodzi o to że z praktyką 6-cio letnią. więc jak to jest?Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.
Nadawca: maks. Dodał wątków: 4, odpowiedział 3 razy.
Dodano: 19.7.2009, 12:42
..

Maks;

w tej kwestii niema czegoś takiego jak lepsze uprawnienia czy gorsze, mogą być tylko bardziej praktyczne lub mniej tzn że któreś towarzystwo morze honorować uprawnienia drugiego.

Udt, tuv to są towarzystwa które są odpowiedzialne za nadzór nad np pracami spawalniczymi (i nie tylko) i robisz sobie uprawnienia pod kontem pracy jaką będziesz wykonywał np:
Jak chcesz pracować w energoinstalu katowickim to tam prawie cała produkcja jest dla Niemców więc odbiór prowadzi tam tuv i w takim przypadku udt nic ci nie da nie dostaniesz tam pracy z certyfikatem udt . Tam musisz mieć tuva.
Natomiast jeżeli np. chcesz podjąć pracę na jakiejś rafinerii np. Gdańsk to musisz mieć udt bo nadzór prac prowadzi tam udt. Nie wiem dokładnie jak to teraz wygląda bo długo już nie pracowałem w Polsce ale wątpię żeby np. tuv respektował udt i odwrotnie przynajmniej było tak jesazcze parę lat temu (przynajmniej w tych miejscach gdzie pracowałem) mimo iż oba towarzystwa wykonywały już uprawnienia zgodnie z euro normą EN 278.

Jeżeli np udt respektuje tuv i w szędzi emożesz pracować w Polsce z tymi uprawnieniami to oczywiście że tuv bo na tych papierach mógł byś pracować i w Polsce i w Nimczech a w wielu innyhc krajach ue też są honorowane np w Holandii.
O is sie nie wypowiadam nie wiem jak to jest pomiędzy is a udt obecnie czy udt respektuje uprawniena is czy nie wiem że parę lat temu jak fchodziły uprawnienia is to powstał konflikt pomiedzy is a udt bo udt nie chciał chonorowac tych uprawnień
Proponuję zadzwonić do placówki udt i się dowiedzieć.


Pozdrawiam.

Nadawca: bluemoon. Dodał wątków: 2, odpowiedział 116 razy.
Dodano: 20.7.2009, 01:15
odpowiedż
bluemoon;BARDZO DZIĘKUJE.
Nadawca: maks. Dodał wątków: 4, odpowiedział 3 razy.
Dodano: 20.7.2009, 10:11
udt respektuje is
ale musisz uważać bo są bardzo skrupulatni ( bynajmiej ja się z takim urzędnikiem spotkałem) spawałem zbiornik ciś gr. płaszcza 3mm a uprawnienia mniałem od 3,6 do 7,2mm IS i musiałem robić mu próbkie H-l045 od 1,5 do 3 mm . Ale do grubszych zbiorników ważny jest ten z IS . Strasznie to wszystko chore ale co zrobić
Nadawca: kryst. Dodał wątków: 21, odpowiedział 119 razy.
Dodano: 20.7.2009, 18:29
uprawnienia
Nareszcie mądra odpowiedź! Kiedyś odpowiedziałem podobnie na post o tym temacie ale zostałem zakrzyczany.Teraz widzę,że nie jestem sam.Nie dajcie się wpędzać w koszty tylko z powodu czyjejś niewiedzy a najczęściej lenistwa.Jedyne czego może zażądać potencjalny pracodawca to próbki potwierdzające nabycie umiejętności zgodnych z posiadanym certyfikatem.Pozdrawiam BRAĆ spawalniczą i życzę chłodniejszych dni.
Nadawca: MAG-ik. Dodał wątków: 0, odpowiedział 8 razy.
Dodano: 23.7.2009, 20:58

REKLAMA
Korzystanie z bezpłatnych mechanizmów serwisu oznacza akceptację jego regulaminu.
Copyright © 2003 - 2025