Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawalnik. Samozatrudnienie

Spawalnik samozatrudnie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 darkuss

darkuss

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 31 maj 2013 - 09:34

Jestem spawalnikiem i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad założeniem działalności gospodarczej. Pracuję kilka lat za granicą i przyznam, że gdy dowiedziałem się ile zarabia nadzór spawalniczy lub jakościowiec na działalności, to się za głowę złapałem. przynajmniej 2-3 razy więcej po odliczeniu podatków i kosztów własnych !!! Przykładowo niemiec w Hitachi dostanie jakieś 60 Euro na godzinę brutto. Z tego (chyba) musi opłacić sobie mieszkanie i dojazdy do pracy i do domu, podatki i ubezpieczenie. Za lokum (pokój) wyda się jakieś 300 Euro na miesiąc, na paliwo nie będzie następne 300 - 400 Euro podatki i ubezpieczenie niech będzie 33%, to przy 180 godzinach daje nam jakieś 6.000 Euro na rękę (no i jeszcze ulgi podatkowe i inne sprawy księgowości). Spawalnik na umowie o pracę dostanie w zależności od firmy 2.000 do 2.500 Euro netto (plus opłacony pokój i dojazdy do pracy i do Polski). W związku z tym mam pytanie do Panów Spawalników: Byćmoże znajdzie się któryś z Was, posiadający już swoją działalność gospodarczą (samozatrudnienie) i podzielił by się swoimi doświadczeniami ? Jak to wygląda w urzędzie skarbowym, ZUS, jakie stawki (realnie) można wynegcjować w swojej branży? Jakie są wady i zalety ? Bardzo proszę o szczere konkretne wypowiedzi. Serdecznie pozdrawiam.

Użytkownik darkuss edytował ten post 31 maj 2013 - 09:35


#2 spawalnik

spawalnik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 31 maj 2013 - 10:07

Przykładowo niemiec w Hitachi dostanie jakieś 60 Euro na godzinę brutto.


No właśnie Niemiec...takich stawek nie osiągniesz w Polsce...kiedyś to przerabiałem, ZUS, podatki i inne opłaty dobiły mnie a nie odprowadzałem całego Zusu...(żeby było śmieszne) pozatym w Polsce już jest tyle EWE i IWE że rynek jest nasycony, firm też bardzo dużo takich jak ty myślisz na samych nadzorach nie zarobisz...takie moje zdanie,

#3 darkuss

darkuss

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 31 maj 2013 - 11:16

Dziękuję za odpowiedź. Mam na myśli waśnie pracę za granicą, mianowicie założenie działalności w Polsce i zbieranie zleceń od zachodnich firm (w ramach samozatrudnienia). Jak to wygląda ?

#4 spawalnik

spawalnik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 31 maj 2013 - 11:19

Jeśli chodzi o ten kierunek to musisz mieć znajomości lub dobre doświadczenie oraz kontakty w firmach zagranicznych (tylko nie polskich bo Cię ograbią jak się da i wyjdziesz na minus) ale jabyś pracował bezpośrednio dla Hitachi, Alstom lub podobnych to kto wie...tylko właśnie chodzi o to że do nich cięzko się wkraść...mają swoich pracowników których wołają za każdym razem jak mają jakąś robotę.

#5 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 31 maj 2013 - 20:37

...panowie wszedzie układy ,bez tego ai rusz ...kiedyś robiliśmy zlecenie do Ameryki ,oczywiscie pośrednik zleceniodawcy niemiecki ale amerykanie wynajeli firmę nadzorujacą z Angli a ci z kolei podnajeli nadzór z Monachium ..na dodatek kontrolerzy niemieccy pisali co dzień w raportach ile to wad zarejestrowali co zaskutkowało zatrudnienie jeszcze jednej firmy od drastycznych sytuacji celem przywrócenia prawidłowego procesu produkcji...wyszło na to że co chwila ktoś był w kabinie...normalnie parodia nie dało się robić...na koniec zlecenia przyjechali "chłopaki zza wody" i stwierdzili że takiej jakości wykonania to oni jeszcze nie widzieli....Polacy to najlepsi spawacze na świecie.... co do działalności to dobrze połaczyć to z badaniami nieniszczącymi np.Rtg ....przyjeżdża do mnie gościu robi na miejscu.....260 euro/godzina

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#6 spawalnik

spawalnik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 31 maj 2013 - 20:44

....przyjeżdża do mnie gościu robi na miejscu.....260 euro/godzina


ale chyba w tej godzinie prześwietli kilka styków i te 260 euro to razem z wynikami i protokołem?

#7 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 31 maj 2013 - 20:51

...cztery styki 250mm jeden ,zdjęcia na miejscu,protokół,rozwinięcie ,zwinięcie .....jakieś 3-y godziny

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#8 Jozek968

Jozek968

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 18 październik 2013 - 09:06

Samozatrudnienie - jeśli miałbym wybierać to zakładać firmę za granicą i tam ją prowadzić w Poslce to się nie opłaca. Poczytaj sobie na necie chociażby o tym, jak wygląda w Wielkiej Byrtanii założenei firmy i wtedy się złapiesz za głowę dopiero z wrażenia pozytywnego ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych