Skocz do zawartości


Zdjęcie

drżące ręce

drżące ręce

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 zniwiarz

zniwiarz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 maj 2013 - 20:53

Witam, mam problem z drżącymi rękoma szczególnie w sytuacjach stresujących lub wysiłkowych, czy drżące ręce by mi przeszkadzały w spawaniu TIG? jest to bardzo ważne dla mnie

#2 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 28 maj 2013 - 20:59

zalezy gdzie chcesz spawac czy na kotłach czy rurociagi jakies z pełnym dostępem do rur czy siatki do ogrzodzenia :D hehe jeśli to 1 to odpada raczej , jeśli to 2 to mozesz nauczyc sie kręcic , jesli to 3 to luzik tam spoiny nie sa wymagajaCE :D Według mnie :) albo zacznij brać wzzystko na miekko i bedziesz sie mniej stresowac :D

Użytkownik Marcin22 edytował ten post 28 maj 2013 - 21:00


#3 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 28 maj 2013 - 21:00

..jeśli jesteś tak podatny to raczej odpuść sobie ...w tigu spawasz z wolnej ręki...

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#4 asta

asta

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2013 - 21:17

W tig elektrodę trzymasz milimetry od materiału i łatwo jest ją przykleić jak ci ręce latają. Czubek elektrody może się ułamać i zostać w spoinie i jeżeli go nie wyszlifujesz to na RTG to wyjdzie jako wada. Po za tym po każdym takim przyklejeniu prawdopodobnie będziesz musiał elektrodę od nowa zaostrzyć więc więcej będziesz siedział przy szlifierce niż spawał. Najlepiej poprostu sprawdź czy to będzie powodowało jakieś problemu bo może zwyczajnie panikujesz.

#5 zniwiarz

zniwiarz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 maj 2013 - 21:35

no to wygląda tak bardziej mi drżą kiedy się stresuje natomiast jest to bardziej spowodowane paniką , niż jakimś problemem psychologicznym czy tarczycą, :) pójdę do lekarza dowiem się na jakiej płaszczyźnie jest problem i napiszę tutaj może w przyszłości komuś pomogę bądz odradze:)

#6 marek45

marek45

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 maj 2013 - 22:20

U mnie to było na gruncie medycznym, za mało magnezu i żelaza, po braniu lekarstw uspokoiło się. ;)

#7 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 29 maj 2013 - 05:01

No to wychodzi że jesteś strasznie zestresowany :D Mi również się trzęsa ręce szczególnie na próbkach jak mi na nie ktoś patrzy dla tego jak co to polecam spawać z podparciem.Poszukaj na forum o tig finger to by na twój problem pomogło ;) i jak kolega wyżej pij magnez i kup sobie piłeczkę rehabilitacyjną do ściskania albo sprężynę na wzmocnienie a przed probką rozluźnij nadgarstki. Pozdrawiam

#8 Maniek

Maniek

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 29 maj 2013 - 09:41

odstaw kawę i napoje energetyczne też powinno pomóc

#9 zniwiarz

zniwiarz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 maj 2013 - 11:56

co do magnezu to raczej syntetyczny z apteki jest do kitu, chyba lepiej jakoś w żywieniu go pozyskać, żelazo możliwe że z tym jest problem. drżą mi na tyle często że mam już dylemat czy na prawdę probować zaczynać , ale jak nie spróbuje to się nie dowiem. tylko wtedy szkoda kasy ;p a w dzisiejszych czasach nawet w Polsce spawacz to zawód na wagę złota, co do tego Tig Finger, kupie to w przyszłości cena około 50zł to nie tak wiele a jak ma pomóc to zainwestuje. Sprężynkę to mam w sumie jej nie uzywam :) ale chyba zacznę. Właśnie jak rozluźniam nadgarstki to w sytuacji stresującej to tragedia :P no ale idę do tego lekarza w czwartek może mi coś na uspokojenie przepisze haha :) Kawy i napojów energetycznych nie pije :)

#10 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 29 maj 2013 - 13:00

Tig fingera możesz sobie zrobić sam z koca gaśniczego. :) Ucinasz kawałek o wymiarach 50x50 cm zaginasz go w połowie tak by miał 25x50 cm :rolleyes: Możesz brzegi obkleić taśmą papierowom żeby się nie sypało. Następnie zawijasz w rulon i na połączeniu zaklejasz kawałkiem taśmy żeby się nie odwinęło.Pużniej jeden koniec zaginasz w tzw dziubek żeby ci weszedł w środek rulonu. Mam zdjęcia jak co to na pw

#11 majonez

majonez

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 29 maj 2013 - 13:04

witam lekarstwo panowie koledzy na wasze problemy to relanium 5 i po klopocie,acha i jeszcze jedno do spawania kazdy z nas podchodzi z nerwami,,bo czlowiek mysli np. jak mu probka pojdzie,jak mnie ocenia i moje spawanie,i jaka faja bedzie nade mna stala ,takze panowie relanium 5 i na probki na luziku pozdro
zaawansowany

#12 Answer

Answer

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaNorge

Napisano 29 maj 2013 - 16:41

witam lekarstwo panowie koledzy na wasze problemy to relanium 5 i po klopocie,acha i jeszcze jedno do spawania kazdy z nas podchodzi z nerwami,,bo czlowiek mysli np. jak mu probka pojdzie,jak mnie ocenia i moje spawanie,i jaka faja bedzie nade mna stala ,takze panowie relanium 5 i na probki na luziku pozdro


Po relanium 5 zasnąłbym jak dziecko :D Co do magnezu to polecam chelatowany np Chela-Mag +B6 z Olimpu.

#13 zniwiarz

zniwiarz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 maj 2013 - 16:49

Tig fingera możesz sobie zrobić sam z koca gaśniczego. :)
Ucinasz kawałek o wymiarach 50x50 cm zaginasz go w połowie tak by miał 25x50 cm :rolleyes: Możesz brzegi obkleić taśmą papierowom żeby się nie sypało. Następnie zawijasz w rulon i na połączeniu zaklejasz kawałkiem taśmy żeby się nie odwinęło.Pużniej jeden koniec zaginasz w tzw dziubek żeby ci weszedł w środek rulonu. Mam zdjęcia jak co to na pw



niestety nie mam koca gaśniczego ;/


Relanium to chyba pół tabletki żeby nie zasnąć ;P
a Chela-Mag +B6 brałem i jedynie w niewielkim stopniu pomogły, ale jak się skończyły to było to samo. Może jednak ma to podłoże psychologiczne ale to się dowiem w piątek u lekarza. Może coś doradzi
niby są jakieś tabletki ziołowe na stres ale wolałbym coś na stałe żeby mi pomogło :P a nie tylko przy próbkach (chociaż to też bardzo ważne)

Użytkownik zniwiarz edytował ten post 29 maj 2013 - 16:51


#14 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 29 maj 2013 - 19:20

....dosyć każdy jest spawaczem że nie ma lewara to jeszcze po medycynie... zniwiarz .....Ty sam wiesz najlepiej co z Toba jest ....jeśli to jest tylko emocjonalne to pal licho wyjdziesz z tego ..ale gdy w gre wchodzi przeżycie i zdarzenie losowe to masz poważny problem....pracuje u mnie w firmie kolega który w wieku 17 lat miał "kaszubskie solo"...obecnie ma około 30-ki ...jak głośniej na niego krzykniesz to cały w strachu i się trzesie...od tamtego czasu jedzie na lekach ....

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#15 piotrek43

piotrek43

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 22:15

ja tak miałem faktycznie ze względu na zbyt małą ilość magnezu.. =P tabletki, i pomogło.

#16 Raper

Raper

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 24 czerwiec 2013 - 20:48

Albo konia za dużo walisz :D

#17 milka

milka

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów
  • Lokalizacjapodkarpacie

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:10

Jak by walił to latwiej o wyćwiczenie ręki do kręcenia :)    połączenie przyjemnego z pożytecznym

Użytkownik milka edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 19:16


#18 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 05 lipiec 2013 - 12:55

Mniej stresu i nerwów i wszystko będzię ok. Też tak samo mam jak ty. Ale olałem całą rzeczywistość niczym się nie przyjmuję i sobie wmawiam jakoś to będzie głowa do góry. I już mniejsze stresy rączki nie drżą. Albo po prostu nie dopuszczaj do kaca :D heh żart

#19 konrado

konrado

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjaspod W-wy

Napisano 24 wrzesień 2013 - 12:13

A jak bardzo Panu drżą ręce? W takich momentach trudno coś Panu utrzymać w rękach?


Do przodu!!


#20 bin75

bin75

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 20:32

witam lekarstwo panowie koledzy na wasze problemy to relanium 5 i po klopocie,acha i jeszcze jedno do spawania kazdy z nas podchodzi z nerwami,,bo czlowiek mysli np. jak mu probka pojdzie,jak mnie ocenia i moje spawanie,i jaka faja bedzie nade mna stala ,takze panowie relanium 5 i na probki na luziku pozdro

 

witam lekarstwo panowie koledzy na wasze problemy to relanium 5 i po klopocie,acha i jeszcze jedno do spawania kazdy z nas podchodzi z nerwami,,bo czlowiek mysli np. jak mu probka pojdzie,jak mnie ocenia i moje spawanie,i jaka faja bedzie nade mna stala ,takze panowie relanium 5 i na probki na luziku pozdro

hahahhaaa ja preferuję clonozepanum czy jakoś tak....


Użytkownik bin75 edytował ten post 05 grudzień 2013 - 20:32





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych