Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie pozycje powinien miec spawacz mag

spawanie mag pozycje

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 poldinhio

poldinhio

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 16 maj 2013 - 06:06

Witam, za 2 miesiace koncze kurs spawania magiem i zastanawia mnie pewna sprawa.. Jakie pozycje powiienem miec zrobione i certyfikaty na nie? Do tej pory mam zrobione bw pf, sw pf (wszystkie czekaja na egzamin) obecnie robie sw pc i mysle ze niebawem bede mogl wziasc sie za spawanie bw ponad glowa. Czy jezeli uda mi sie zdac te 4 pozycje to czy jest to wystarczajaco dla spawacza mag? Zapytalbym na kursie ale robie go w niemczech i nie czuje sie na silach dokladnie tego wyjasnic jak w rodzimym jezyku :) prosze o wyrozumialosc

#2 ed670iwic

ed670iwic

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisano 16 maj 2013 - 17:21

witam, BW PF to złacze doczołowe w pozycji pion z dołu do góry ale co oznacza "sw pf" ( może chodzi o FW PF) ? i jeszcze jedno - kolega pisze o blachach ? i czy spawanie "ponad głową" to BW PE ? pozdrawiam

#3 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 16 maj 2013 - 18:58

hlo45

#4 poldinhio

poldinhio

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 16 maj 2013 - 20:15

Przepraszam za zamieszanie.. Nie do końca orientuje się w nazwach polskich bo kurs robie w języku niemiecim i dlatego trochę namieszałem.. Obecnie mam oddane do weryfikacji FW PF oraz BW PF. Jestem w trakcie robienia BW PC i chciałbym jeszcze zrobić FW PD. Oczywiście chodzi mi tylko o blachy. NIe znam dokładnych nazw, prosze o wyrozumiałość, obiecuje, że nadrobie to :) Wracając do pytania głownego.. czy to nie za mało żeby znaleźć prace?

Użytkownik poldinhio edytował ten post 16 maj 2013 - 20:16


#5 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 maj 2013 - 07:41

BW PE (P)-> da Ci to PA/PB/PC/PD/PF a dodatkowo FW i możliwość spawania rur pow. 500mm

#6 poldinhio

poldinhio

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 17 maj 2013 - 08:52

czy z tymi pozycjami ktore napisalem wczesniej jest ciezko o prace? Obawiam sie o to najbardziej bo nie mialem wczesniej do czynienia ze spawanie i nie mamwiedzy jak to jest na rynku pracy. (wiem ze bez doswiadczenia i tak bedzie ciezko ale interesuje mnie czy te pozycje sa wystarczajace dla poczatkujacego spawacza)

#7 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 maj 2013 - 08:56

tak są wystarczajace

#8 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 19 maj 2013 - 15:00

Zapytalbym na kursie ale robie go w niemczech i nie czuje sie na silach dokladnie tego wyjasnic jak w rodzimym jezyku :) prosze o wyrozumialosc

...hymmm to jak zdasz egzamin z teorii,chyba że go nie ma ..a tak w/g napisz ile tam trwa szkolenie i ile kosztuje? ;)

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#9 poldinhio

poldinhio

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 19 maj 2013 - 19:34

Egzamin teoretyczny już zdałem, nie było łatwo ale dzięki bogu udało mi się :)Przede mną jeszcze dodatkowy egzmin SCC ale ten powinien być łatwiejszy więc się nie obawiam :) Szkolenie trwa 6 miesięcy i kosztuje prawie 17tyś euro. Nie jest z góry określone co mam robić, jeżeli będę dobry i zdąrze to mogę zrobić e-111 mag135 wig141 wszystkie pozycje oraz grupy materiałowe, ale dla początkującego jest to z mojego pkt. widzenia niemożliwe dlatego skupiłem się raczej na jednej metodzie bty robić ją dobrze, a nie liznąć każdą z nich i w żadnej nie być "dostatecznie dobrym" :)

Użytkownik poldinhio edytował ten post 19 maj 2013 - 19:55


#10 Abrakadabror

Abrakadabror

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 maj 2013 - 14:39

Egzamin teoretyczny już zdałem, nie było łatwo ale dzięki bogu udało mi się :)Przede mną jeszcze dodatkowy egzmin SCC ale ten powinien być łatwiejszy więc się nie obawiam :)
Szkolenie trwa 6 miesięcy i kosztuje prawie 17tyś euro. Nie jest z góry określone co mam robić, jeżeli będę dobry i zdąrze to mogę zrobić e-111 mag135 wig141 wszystkie pozycje oraz grupy materiałowe, ale dla początkującego jest to z mojego pkt. widzenia niemożliwe dlatego skupiłem się raczej na jednej metodzie bty robić ją dobrze, a nie liznąć każdą z nich i w żadnej nie być "dostatecznie dobrym" :)


17 tyś euro to trochę kasy jest. Masz to refundowane czy sam opłaciłeś?

Użytkownik Abrakadabror edytował ten post 20 maj 2013 - 14:41


#11 poldinhio

poldinhio

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 20 maj 2013 - 19:53

na połowe tej kwoty udało mi się załatwić refundacje :)

Użytkownik poldinhio edytował ten post 20 maj 2013 - 19:55





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych