Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki gaz do spawania nierdzewki mig-magiem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 DMS

DMS

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 10 maj 2013 - 15:35

Musiałem dzisiaj na szybko pospawac nierdzewke. Miałem do dyspozycji tylko mieszanke gazu 82 ar 18 co2. Pospawałem...... Wiem, że powinien byc inomix lub argon. Ale jakie to ma znacznie? Nierdzewke magiem spawałem dzisiaj pierwszy raz. Jakosc spoiny, no coz? bylo nababolone z tym, tez , to winna sprzetu. Taki garazowy mig wiec cudow nie ma co oczekiwac. Była próba na szczelnosć(pod cisnieniem) i jest ok. No ale ten gaz mnie ciekawi.

#2 inari

inari

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 68 postów

Napisano 10 maj 2013 - 15:52

97,5 argon do 2,5 co2 reszta o2 na drut rdzeniowy asi lub lsi na proszek to 75 argon plus 25 proc co2 plous 02 o2 i baboli nie będzie tylko teflon w pakiecie jest wymagany i normalnie nie pulsem.

#3 spawalnik

spawalnik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 10 maj 2013 - 17:48

a mnie ciekawi jakie było ciśnienie próby:-) skoro było "nabublane"... a gaz oczywiście argon..:-) najlepiej czysty....

#4 DMS

DMS

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 maj 2013 - 13:17

NIgdzie nie napisalem, ze nabublane. BABOŁY-tak spawacze racza okreslac brzydkie spoiny. C Cisnienie jakies duze nie bylo, takie powstajace z nacisku 4kubikow cieczy. Wracajac do babołów zobacza na stare konstrukcje hal(stropy, wiazadła itp), tam sa takie spony, ze masakra. I co? Trzyma sie dziesiatki lat.. Generlnie jak sie ma pojecie o spawaniu to nawet korzystajac z kiepskiego sprzetu mozna pospawac szczelnie, niekoniecznie ładnie. Jeszcze ciekawi skad ta Twoja pewnosc co do argonu? Z tego co wiem, to czystego argonu uzywa sie tiga do nierdzewki stosuje sie rozne mieszanki. A mje pytanie dlaczego?

Użytkownik Admin edytował ten post 12 maj 2013 - 11:54
Usunąłem niepotrzebne cytowanie tekstu, który jest powyżej.


#5 spawalnik

spawalnik

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 11 maj 2013 - 14:48

Myślałem że jak "BABOŁY" to odmiana to "NABUBLANE" ups..jednak się myliłem zwracam honor...co do starych konstrukcji to masz racje też się kiedyś temu dziwiłem dlaczego tak tam jest "nabublane" a trzyma...no coż do czasu zresztą tak jak piszesz teraz też tak się robi...ale spawacz zawsze ma rację... co do gazu teraz zauważyłem że chodzi o spawanie MIG przepraszam masz racje argon to TIG-a ale do MIG-a też bym użył argonu lub mieszanki HEL-u z argonem i CO2...twoja propozycja to gaz utleniający więc nie widze zastosowania...ale spawacz ma zawsze racje...przecież to nie musi wyglądać ładnie ma być szczelne:-)

#6 ElPolako

ElPolako

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 11 maj 2013 - 22:23

Wyższe stężenie CO2= większa zawartość węgla co powoduje korozję między krystaliczną. Pozdrawiam

#7 piotrek152

piotrek152

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów
  • Lokalizacjamińsk mazowiecki

Napisano 12 maj 2013 - 09:47

A w osłonie butanu to da radę pospawać tigiem, czy może lepszy jest propan-butan?

#8 DMS

DMS

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 12 maj 2013 - 10:03

Miałem do dyspozycji mieszankę 82 ar 18 co2 Musiałem to pospawać na szybko bo produkcja stała i gościu miał pilny termin. Czy te spawy teraz mogą korodować? Jeżeli tak, czy można temu jakoś zaradzić przez czyszczenie specjalnymi pastami?(wytrawianie kwasem odpada nie ma dostępu). Jak mieszankę mam zamówić aby była na stanie.?

#9 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 12 maj 2013 - 10:27

Podstawowe parametry procesu spawania metodą MIG/MAG

Stale wysokostopowe można spawać w samych gazach obojętnych, ale proces przebiega korzystniej w mieszance argonu z dodatkiem 1÷3% O2 lub 2÷4% CO2.

..zależy od ceny...
http://www.spawalnic...n&id_leksykon=4

Użytkownik Bu-cyrus edytował ten post 12 maj 2013 - 11:56

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych