Skocz do zawartości


Zdjęcie

ile zarabia roznosiciel gazet a danii?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 22:02

Według tego artykułu i moich obliczeń roznosiciel gazet w danii zarabia ponad 16 euro. No i jak ma się czuć spawacz dozorowy z polski który ma 8 euro zapomniałem dodać linka http://praca.wp.pl/g...ej,galeria.html a w szwecji śtrednio 41,9 euro na godzinę?

Użytkownik weldek edytował ten post 06 kwiecień 2013 - 22:03


#2 marcinsm

marcinsm

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 09:12

Spawacz dozorowy w Danii zarabia 8 euro. Tak, jeżeli pracuje przez pośrednika albo dwóch pośredników. Duńczycy cenią sobie wykwalfikowanych pracowników z Polski i nie płaca spawaczom takich stawek.

#3 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 09:25

W wie ktos czy jadąc do Danii wystarczyłby na początek Angielski ?? Innego nie znam

#4 lukasz177

lukasz177

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 10:41

W wie ktos czy jadąc do Danii wystarczyłby na początek Angielski ?? Innego nie znam

Generalnie wielu Duńczyków zna język angielski. Nie ma problemów dogadać się na mieście itd.. Ale to czy angielski jest wystarczający zależy jedynie od pracodawcy.

#5 AIR-SPAW

AIR-SPAW

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 235 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 13:57

Warto jechać tam w ciemno samemu i szukać na własną rękę roboty??Lub z czyiąś pomocą ?? Pytam bo mam chrapkę na Danie :D A przez pośrednika to mnie nie interesuje taki wyjazd.

Użytkownik Tigowiec edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 15:02


#6 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 20:45

pojedź przez pośrednika i zacznij sam szukać jak juz tam bedziesz pracować. proste

#7 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:03

Warto jechać tam w ciemno samemu i szukać na własną rękę roboty??Lub z czyiąś pomocą ??
Pytam bo mam chrapkę na Danie :D A przez pośrednika to mnie nie interesuje taki wyjazd.


wiesz co? ja też coraz bardziej skłaniam się do szukania roboty za miedzą. mam taką propozycję. jeśli do jesieni nie pociśniesz gdzieś sam, to proponuję wspólne poszukiwania. możemy jechać razem. ja mogę sfinansować miesięczne życie dla dwóch a najlepiej trzech ludzi. tylko właśnie problem jest taki że mam zobowiązania tutaj do września. potem mogę zrezygnować i poszukać czegoś tam.

edit
nie dwóch czy trzech oprócz nas tylko ty, ja i jeszcze ktoś. może być mój znajomy, twój znajomy, albo ktoś chętny z tego forum.
ja mam 111, 135, 141 i 311. więc może coś by się znalazło. Ale też prace nie ziazane z naszym szlachetnym zawodem nie uważam za hańbiące
bo lepiej być pomocnikiem ogrodnika za za 13 euro niż spawać pod dozory u naszego złodzieja z 8 euro.

i jeszcze jeden wniosek. jeśli sprzątaczka ma 13 euro to firma za spawanie pośrednikowi na bank płaci co najmniej 35 euro, a jeśli te s....syny pracownikowi proponują 10 to zobaczcie jakie to złodziejstwo

Użytkownik weldek edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 08:12


#8 AIR-SPAW

AIR-SPAW

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 235 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 19:14

weldek ja aktualnie robię na 136 papierki twoja propozycja jest ok pozyjemy zobaczymy

#9 qnox

qnox

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 19:23

też byłbym zainteresowany danią:) .

#10 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 20:28

No to ja wykładam kaskę na życie i mieszkanie przez miesiąc. @Tigowiec będzie głównym specjalstą ds. kontaków z ewentualnymi pracodawcami (po angielsku) a kolega @qnox zorganizuje transport (auto) paliwo po mojej stronie. jak przez miesiąc nic nie złapiemy to mam wejście w paryżu na dorywczą robotę, niestety nie spawanie, tylko budowlanka.

Użytkownik weldek edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 20:31


#11 LuCaS

LuCaS

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 12:05

Witam. 

Odświeżam temat Danii. ^^ 

Przygotowywuje sie do wyjazdu na firmy duńskie. Pracowalem tam kilka lat temu i zawsze za praca chodzilem osobiscie do firmy - 2x zmienialem prace i kazdorazowo w ciagu jednego dnia szukania sie udawalo. Było to jeszcze przed tym "kryzysem" :P troche sie pozmieniało pewnie , ale są realne szanse na prace - tylko trzeba osobiscie sie pytac. 

Moje pytanie do panów z postów powyzej - wyjazd wypalil?   Moze ktos z forumowiczow rowniez namierza sie na taki wyjazd, ?

Pozdrawiam;)



#12 slay5555

slay5555

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
  • Lokalizacjawarmisko-mazurskie

Napisano 12 październik 2014 - 19:56

Temat ucichl,czy kolega Lucas juz wyemigrował czy może jeszcze nie,tez myślę o tym aby spróbować Dani samemu bez pośrednika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych