Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ceny odnośnie metody 136 i TIG rury TUV?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gorwan

Gorwan

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 17:30

Witam kolegów spawaczy czy orientujecie sie ile kosztuje kurs 136 i 141 rury na 5 lub 6 gr mat. Pytałem sie w jednym ośrodku w świetokrzyskim i mi cos wydaje sie powiedzieli za dużo może dlatego bo nie ma tu konkurencji Nieraz lepiej wyjechać zapłacić za nocleg i taniej wyjdzie zrobić w innym województwie Chodzi mi też o taki ośrodek żeby wydali odrazu cert TUV ile trzeba przygotować kasy na ten dodatkowy cert. I drugie pytanie chce zrobić na drut proszkowy jaka bedzie najlepsza gr mat. i rodzaj drutu żeby już nie przepłacać dwa razy Pozdrawiam

#2 XXZZ

XXZZ

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 17:47

W 2003R. PŁACIŁEM ZA KURS W MET. 141 PONADPODSTAWOWY 2500 PLN. TRWAJĄCY 5 TYGODNI. :), A ZA 135 MAG TEŻ PONADPODSTAWOWE 2000 PLN.

#3 Gorwan

Gorwan

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 17:56

dzieki kolego za odpowiedz może ktoś ostatnio robił albo chce też zrobić i sie orientował w cenach?

#4 XXZZ

XXZZ

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 18:01

JAKIE MASZ DOŚWIADCZENIE JAKO SPAWACZ?

#5 Gorwan

Gorwan

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 18:16

kolego mam 3 moduły 135 i dwa moduły TIG spawam obecnie 7 lat w 135 bo taką metodą w firmie wszyscy spawaja chce podnieść uprawnienia i znaleść lepszą robote bo szkoda zdrowia za takie pieniadze robić może zagranica

#6 XXZZ

XXZZ

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 18:19

Z JAKIEGO REJONU POLSKI JESTEŚ? :)

#7 Gorwan

Gorwan

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 18:22

Świętokrzyskie

#8 Góral Świętokrzyski

Góral Świętokrzyski

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 18 marzec 2013 - 18:25

Znam ośrodek w Kielcach który za 3 moduł TIG życzy sobie 3000 ale w tym jest tyko certyfikat IS

#9 Gorwan

Gorwan

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 18:28

ja chce odrazu wyrobić cer.TUV bo te gliwickie to jak przegladam ogłoszenia schodzą na psy

#10 Artur

Artur

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2013 - 19:09

Taa... Następny od "modułów"... Technische Uberprufung Verein nie zrobisz wcześniej,jak nie uzyskasz książki spawacza. A te wydaje ...IS z Gliwic. Na egzamin przyjeżdża właśnie egzaminator z Gliwic. Właśnie,kilkanaście lat temu,w Elbląskm "Elzanasie" niejaki dr. Masłowski trzy czwarte kursu "przepiedrolił" -jako nie nadających się do zawodu. Tak że nikt mi nie powie że uprawnienia z IS są ch... warte. IS szkoli jeszcze w miarę dobrze,a teraz nasrało się różnych tygodniowych prywatnych"szkółek" spawaczy,i to owe "szkółki" obniżają rangę zawodu.

#11 Gorwan

Gorwan

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 19:14

masz racje kolego ale jak patrzeć ogłoszenia to za granicą wolą cert TUV ja nie wiem bo narazie mam uprawnienia wydane przez IS ale niestetu papieru też wymagają najgorzej to ma spawacz bo jednemu sie u bzdura mieć taki cert drugiemu taki a tamtemu znowu gr materiałową wymaga poj.... ich wszystkich

#12 Artur

Artur

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2013 - 19:20

No to właśnie o tym mówię. Podstawowe uprawnienia wydaje Instytut Spawalnictwa. Natomiast ponadpodstawowe -"poddozorowe" -jak się kiedyś mówiło wydaje dane towarzystwo klasyfikacyjne (PRS,UDT,TUV,GL,ASME,DNV...) Po prostu-wykonujesz próbę uznaniową w/g wymogów danego towarzystwa,i po pozytywnym badaniu próby masz dany "papier"

#13 Gorwan

Gorwan

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 19:36

rozumiem dzieki kolego za odpowiedz a nie orientujesz sie ile trzeba wybulić za ten dodatkowy papier TUV

#14 Artur

Artur

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2013 - 19:41

Szczerze? nie wiem. Dawniej za UDT dwa patyki trzeba było wyłożyć... Tylko że dawniej to firma,która była zainteresowana odnowieniem "papierów" opłacała koszty badań próby spawalniczej,i wystawienia certyfikatu...

#15 Radek132

Radek132

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 19:46

TUV nie wymaga żadnych wczesniejszych uprawnien ani szkoleń jesli osoba nie posiada żadnych uprawnień to i tak może przystąpic do egzaminu np h-l045 jesli zda to ma papiery! profanacja zawodu

#16 Gorwan

Gorwan

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 19:52

też o tym słyszałem że można podejść od razu na rury jak sie zda wiadomo ale trzeba mieć troche praktyki wczesniej

#17 Artur

Artur

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2013 - 20:11

No,wiesz.kolego@Radek 132... Jednak żeby pospawać PRAWIDŁOWO tę rurę w tej pozycji to jednak trochę wprawy mieć trzeba. Ale jaK TUV wydaje "poddozorówkę" bez uprzedniego kilkuletniego stażu w zawodzie(przynajmniej dwa lata) to faktycznie,Niemcy na psy schodzą...

#18 Maniek

Maniek

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 20:37

W Energomontażu obecnie za kurs tig trzy moduły to 6400 zł. Na 5 i 6 gr materiałową. Z tego co wiem jeśli umiesz już spawać to jest opcja taniej.

#19 Artur

Artur

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2013 - 20:54

W tym na Chełmżyńskiej? Jak tak,to polecam. Dobra szkoła,i dobra "stajnia" spawaczy. Może zarobki nie powalają na kolana,ale fachu nauczyć się można. Sam bym tam wystartował,ale oni przeważnie po delegacjach robią..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych