Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magnum THF 201 PULS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzegorz

Grzegorz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 15:23

Drodzy użytkownicy sprzętu spawalniczego - mam pytanie do Was : Czy wyżej wymieniony sprzęt jest wart zakupu dla podręcznego użytkownika i czy dobrze spawa się nim metodą TIG'a stal nierdzewną. Znalazłem w cenie kompletny 1005zł. Czekam na uczciwą odpowiedź z Waszej strony. Pozdrawiam Was gorąco i serdecznie. Grzegorz

#2 Rysiek Hugowski

Rysiek Hugowski

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKędzieżyn

Napisano 04 marzec 2013 - 08:38

Będzie Ci się nim spawało tak samo jak innymi urządzeniami tig od innych producentów. Dużą zaletą tego urządzenia jest puls o dwóch różnych częstotliwościach, gniazdo gazowe na szybkozłączce 21 co umożliwia szybkie podpięcie gazu osłonowego. Szczeże polecam do prac lekich w nierdzewce.

#3 bogdan1970

bogdan1970

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 21:38

miałem wcześniej dedre samo mma ale odmówiła posłuszeństawa i raczej w tą markę już nie zainwestuję, zastanawiam się własnie teraz nad kupnem tego modelu albo tiga ale bez pulsa też tej marki, bo parę złotych tańszy a w sumie to w domu nie wiem czy ten puls mi sie przyda Jeżeli ktos ma któreś z tych urządzeń to proszę o opinię, najlepiej spawaczy praktykujacych a nie teoretyków

#4 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 07:04

to chyba zależy co chcesz spawać i jakie masz umiejętności. ja mam w sumie dwa tigi bez pulsu ale teraz mam zamiar kupić ac/dc żeby móc spawać aluminium i tym razem wezmę z pulsem i chyba właśnie wezmę magnuma. ale trochę droższego niż pisze kolega, bo tamtym alu się nie spawa

#5 kostuchv6

kostuchv6

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 08:11

Witam kolegow ja myslalem zeby kupic sobie zwykle mma tez tego magnuma i do tego uchwyt tig ale sprzedawaca polecił mi wlasnie tego thf 201 bo raz ze posiada mma to ma tiga z tym hf sprzdawca zwrocil mi uwage "bo pozwala to na bezstykowe zajarzanie luku" sa to jego słowa :lol: a cena jest dobra... :ph34r:

#6 Gość_Arecki_*

Gość_Arecki_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 18:42

Jeśli będziesz chciał spawać metodą tig to kup tiga a nie baw się w zestawianie urządzenia mma z uchwytem. W tigu będziesz miał zajarzanie bezstykowe i nie będzie Ci się tępiła i zużywała elektroda wolframowa. Jeśli będziesz spawał cienkie elementy - 1mm i mniej - to puls będzie Ci potrzebny, w przeciwnym wypadku możesz sobie tę funkcję odpuścić. Obie magnumki (z pulsem i bez) to naprawdę przyzwoite urządzenia. Wybór między nimi zależy tylko od tego jakie najcieńsze elementy będziesz spawał.

#7 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 16:58

Podpatrz sobie zestaw u nas. DAJ PW to zrobię ci fajną 'cenkę' :-)

ta THF 230P AC/DC spawarka jest u was za 2595 zł. czyli można jeszcze z tego coś zejść?
pozdr

#8 tomek88jp

tomek88jp

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 22:19

kupiłem thf 201 puls i już po pierwszym uruchomieniu tego samego dnia i próbie spawania MMA radośc z nowego urządzenia prysła.. Nowa spawareczka została wysłana do serwisu. Problem polegał na tym, ze gdy tylko elektroda dotykała spawanego materialu w celu powstania łuku urządzenie się wyłaczało tzn do akcji wkraczało zabezpieczenie przed przegrzaniem, które sygnalizowała pomarańczowa dioda ''OC" wykonałem wiele prób i spawarka działała jak chciała przy którejś próbie zaczęła działac niestety to nie trwało długo.. Dziś po prawie trzech tygodniach wróciła z serwisu :) szczęśliwy podłaczyłem sprzęt maskę w rękę i ........ dupa.... nie wiem co w tym serwisie tyle czasu się z nia działo bo wciąż dzieje się to samo. Dzwoniłem do serwisu jeszcze zanim kurier ja przywiózł pytałem co tam z nią było nie tak i już dokładnie nie pamiętam ale powiedzieli, że fabrycznie była ustawiona za duża czułośc. Jutro jeszcze sprawdze kilka możliwości i poszukam przyczyny od strony instalacji w garazu choc nie wiem czy to może miec coś wspólnego. Dodam że nie jestem spawaczem czy jakims tam fachowcem ale często coś tam sobie majsterkuje koło domu i do tej pory pożyczałem spawarkę transformatorową od sąsiada a teraz mam swoją tylko co z tego jak tylko popatrzec na nią mogę i pewnie znowu do serwisu pojedzie.. Tigiem jeszcze nie próbowałem bo jeszcze nie mam butli z argonem ale wszystko w swoim czasie. Na dzień dzisiejszy nie jestem zadowolony z tego urządzenia choc w sklepie sprzedawca mi ja bardzo polecał i zachwałał mówiąc że klienci są z tego modelu zadowoleni.. Mam nadzieję, że i ja w końcu będę sobię zachwalał i bezproblemowo użytkował. A może ktoś z użytkowników forum zna sie na tym i może podpowie gdzie szukac przyczyny?

#9 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 15:50

nie naprawiaj sam. oddaj do serwisu albo zwróć ją i powiedz że sie rozmyśliłeś. jeśli jeszcze nie minął czas kiedy jest możliwość zwrotu. może akurat trafił ci się wadliwy egzemplarz. no ale trochę mnie zdołowałeś i pewnie zaraz pojawią się opinie typu: kupujecie tanie badziewie to macie. lepiej kupić sprzęt za 20.000

#10 archie39

archie39

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 19:01

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum o spawaniu więc chciałbym się na początek przywitać. Wracając do tematu - też trochę się podłamałem tą informacją powyżej bo jutro miałem zamiar kupić tą spawarkę. Kolega ma magnuma 180 już 5 lat i spawa nią zawodowo i nigdy się jeszcze nie zepsuła i dlatego polecił mi magnum. Wcześniej oglądałem w markecie Dedra desti203 i pirotec 300/1 digital. Ten magnum w porównaniu do nich jest jednak solidniej wykonany (przynajmniej zewnętrznie), przewody sa dużo grubsze i dłuższe a waga ok. 40% większa. Najwięcej info w sieci jest o dedrach i chyba ich się najwięcej sprzedaje. Na pewno zaletą Dedry i Piroteca jest 2 letnia gwara vs 1 rok na Magnuma. Dodatkowo w markecie można w ciągu tygodnia sprzęt oddać bez podania przyczyny (chyba, że jest tak zjarany, że nie da się przypalić głupa ;-)). Magnuma mogę kupić tylko w sklepie branżowym, a tam pewnie nie będzie możliwości zwrotu tylko reklamacja co w przypadku jak wyżej może na kilka mięsięcy wyłączyć sprzęt z użycia. Spawarkę potrzebuję do domowych prac typu ogrodzenie, jakieś zawiasy czasami jakieś blachy, konstrukcje lekkie, coś przy samochodzie, itp) Zastanawiam się nad tym tigiem czy będzie mi potrzebny i czy mma nie byłoby wystarczające bo różnica w cenie jest spora. Z drugiej strony mam już butlę z argonem i szkoda by się zmarnowała ;) Dodatkowo Ci co spawali tigiem polecają ta metodę (można spawać nawet w mieszkaniu i nie ma iskier jak przy elektrodzie. Wcześniej trochę spawałem migomatem i jakieś tam pojęcie o spawaniu mam jakkolwiek zawodowcem na pewno nie jestem ;-)
Mam pytanie: czym się różni ta spawarka
od tej spawarki? Ta którą miałem kupić to ta ostatnia - cena w sklepie 1250 PLN więc sporo. Jedyna rzecz jaka rzuciła mi się w oczy (oprócz inaczej rozmieszczonych podłączeń) to dodatkowe pokrętło regulacji prądu opadania (chyba dla tiga). Tylko, że wyskalowane jest ono od 0 do 10 i nie wiem o co chodzi (czy to czas, A, czy % prądu znam). Nazwy handlowe są takie same więc dlaczego są różnice w budowie? Czy ogólnie polecacie te spawarki lub czy lepiej wziąć jakąś dedre lub piroteca z dłuższą gwarancją?

#11 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 19:55

niczym bo pokazałeś dwie takie same. ja ci powiem nie czaj się tylko bierz. kolega trafił na wadliwy egzemplarz, a tej cenie sprzęt jet ok. z wadą trafiają się nawet mercedesy. zresztą w tej cenie wszystkie są podobne. wpisz na alle.. swoją miejscowość i promień 100 km, a tam gdzie towar wpisz spawarka tig i przejsrzyj je sobie. moim zdaniem każda nowa w zbliżonej cenie będzie miała zbliżóne patrametry.

#12 archie39

archie39

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 20:16

wiem, że pokazalem 2 spawarki o takiej samej nazwie, ale moim skromnym zdaniem różnice w panelu czołowym są widoczne ;) i chodzi mi o info czym to jest spowodowane oraz która jest lepsza. Odnośnie alegro to nie chce mi się w tym przypadku w to bawić bo ceny w castoramie czy obi są na podobnym poziomie a nie płaci się za transport jak jest coś nie tak ze spawarką. Odnośnie porównania cena/spawarka to byś się zdziwił jaki jest rozrzut jesli chodzi np. o znamionowy prąd spawania ciągłego (100%). Te magnumy przynajmniej ze specyfikacji dużo lepiej wypadają pod tym względem (prawie 160A).

#13 tomek88jp

tomek88jp

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 21:15

Witam ponownie tak jak pisałem dziś sprawdzałem spawareczkę u sąsiada i były problemy przy pierwszej próbie ale później zaczęła działac i dwie elektrody 4 pięknie wciągnęła bez przerwy ale po krótkiej przerwie jakieś 5 min znowu nie nadawała się do użytku. Zadzwoniłem po tym do serwisu powiedziałem co i jak i ponownie wysyłam ją do serwisu tylko tym razem mają wymienic ja na drugą sprawną, tak mi przynajmniej powiedział pan z którym rozmawiałem stwierdzając, że jak się takie rzeczy dzieją to nie będą się bawic w naprawianie tylko mi wymienią. Postawa serwisanta jak najbardziej w porządku tylko będę czekał pewnie kolejne tygodnie no ale najważniejsze aby sprzęcik w końcu śmigał jak należy:) archie39 jeżeli już mówisz o czasie gwarancji tu 24miesiące tu 12 to zwróc też uwagę na fakt, że niektórzy sprzedawcy na zakup na który wystawiają fakturę nie ma żadnej gwarancji tylko na paragon dla indywidualnych klientów.zauważyłem to jak szukałem sobie spawarki. ja kupiłem i wziąłem fakturę na firmę siostry zawsze te parę złotych się zwróci. no i nie wiem co by było w moim przypadku gdybym takiej gwarancji nie posiadał a na dzień dobry miałem problemy ze spawarka. może mało istotne ale warto zwrócic na to uwagę bo jeżeli sprzedawca nie daje gwarancji przy zakupie na fakturę czyli firmę to należy przez to rozumiec że taka spawarka nie nadaje się do eksploatacji w zawodzie spawacza jedynie do drobnych prac hobbystycznych. tak przynajmniej ja to odbieram:)

#14 tomek88jp

tomek88jp

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 21:26

a i dodam jeszcze, że warto mięc serwis "dor to dor" od drzwi do drzwi. kurier przyjeżdża zabiera i przywozi pod drzwi na koszt serwisanta co w moim przypadku jest jak strzał w dziesiątkę bo będę wysyłał już drugi raz.

#15 archie39

archie39

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 21:42

z tą gwarancją to chyba cos źle zrozumiałeś. Jesli kupujesz od sprzedawcy (który jest dystrybutorem) to zawsze masz przynajmniej 1 rok gwarancji nawet jesli to było na fakture na firmę. Natomiast w marketach jest tak, że na paragon lub imienną f-re masz 24 mce gwarancji a na fakture na firmę 12 mcy. Czy jest to serwis d2d zależy od producenta danego urządzenia - z reguły pisze o tym na opakowaniu spawarki. Generalnie przy tych gabarytach urządzenia to nie ma dla mnie różnicy czy kurier odbierze to ode mnie z domu czy zawiozę do sklepu do którego mam 1-2 km. Oczywiście dla kogoś kto ma spory kawałek do sklepu to jest duża zaleta przy d2d. Rozumiem, że ta magnum ma d2d?



#16 tomek88jp

tomek88jp

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 22:31

Tak ma serwis d2d a do sklepu w którym kupiłem mam 70km w jedna stronę, auto 2.5l w benzynce to średnio by mi się takie wycieczki opłacały:) z tą gwarancją faktycznie mogłem coś pomieszac ale nie zaszkodzi zwróci na to uwagi przy zakupie na allegro.

#17 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 20:44

Natomiast w marketach jest tak, że na paragon lub imienną f-re masz 24 mce gwarancji a na fakture na firmę 12 mcy


pamiętajcie że na paragonie po 2 miechach już nic nie widać. koniecznie trzeba go skserować

#18 piotrek152

piotrek152

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów
  • Lokalizacjamińsk mazowiecki

Napisano 14 marzec 2013 - 21:09

Moje osobiste zdanie.. BADZIEWIE i szkoda pieniędzy ...Kup sobie np opony (nawet do roweru) w tej klasie to zobaczymy ile na nich pojeździsz

#19 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 21:43

wiesz, co człowiek to opinia. ja jednak kupię magmnuma. po pierwsze rok będę miał gwrancji, po którym napewno się zwróci. po drugie na fakturę, więc całość wrzucam w koszty, po trzecie... muszę coś wymyśleć :) zgodzę się że tego typu spawarki nie nadadzą się do typowej produkcji przemysłowej, gdzie musisz ostro grzać, ale np. w moim przypadku takie usługowe to może być. przemysłowo spawam siłowym lorchem z chłodzeniem a jak kolega chce spawać jeszcze mniej, tylko dla siebie, to jeśli nie będzie miał pecha i nie trafi na wadliwa to nie będzie żałował. czasem oglądam na tvn turbo różne numery i nawet najlepsze auta mają fabryczne usterki a właściciele duże kłopoty. oczywiście ty wziąłbyś używaną lepszej firmy a podając swoje powody też będziesz miał rację. kolega który chce kupić spawarkę a nie wie jaką to niech sobie to porówna właśnie do samochodu. Albo kupujesz 10 letnie audi albo nówkę opla. każdy wybór będzie miał plusy i minusy

#20 archie39

archie39

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 11:06

Odnosnie auta to 10 letnie Audi kupisz za 1/3 ceny nowej Astry, która od razu po wyjeździe z salonu traci 20 % ;) i niestety nowe auta mają to do siebie, że są coraz gorzej wykonane i bardziej skomplikowane więc jest więcej rzeczy do psucia. Koszt serwisu nowego auta w ASO czasami jest większy niż to co się wyda na naprawę starego auta (jeśli kupimy w rozsądnych pieniądzach i nie od dziadka Helmuta). Odnosnie spawarki to nie jest to ten rząd ceny ;) chociaz nowa spawarka profi potrafi kosztować więcej niż 10 letnie Audi ;). Jednak tu wolę kupić nowe urządzenie z gwarancją bo jak w podobnej cenie kupię używane (chociaż raczej trzeba by założyć że 3 razy tyle) i jak się zepsuje to koszt naprawy będzie większy niż ta nowa chińska spawarka. Mój kolega ma magnuma z tej serii sprzed 5 lat i używa jej jako przenośnej spawarki (spawa zawodowo) i jest zaskoczony bo ponad 5 lat bez żadnej awarii a czasem miał takie roboty, że przez 2 tygodnie od rana do nocy była w użyciu. Wczesniej oglądałem inne chińskie spawarki i jak napisałem wyżej jesli chodzi o solidnośc wykonania, grubośc kabli, itp to wygląda to dużo lepiej w tym przypadku. Kwestią jest aby nie trafić na wadliwy egzemplarz, ale jak mam gwarancję to nie boli to finansowo. Spawarki nie będę używał w celach zarobkowych (chyba, że trafi się jakaś fucha) więc nie jestem jakoś specjalnie zobligowany, że urządzenie zawsze musi byc sprawne. Gdyby to było moje źródło zarobku to może bym podchodził do sprawy inaczej. Wczoraj dowiedziałem się, że w kieleckim centrum doskonalenia mają te spawarki magnum i wyżywają się na nich coraz to nowi adepci spawalnictwa i jakoś dają radę. Dzisiaj chyba kupię tą spawarkę i dam znać z pierwszych wrażeń (mam nadzieję, że nie będą takie jak u kolegi tomek88jp ;))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych