Skocz do zawartości


Zdjęcie

pion w pachwinie MAG

mag

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 tombak25

tombak25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 18:43

Witam jestem tu nowy więc wybaczcie za błędy w twożeniu nowego wątku. Panowie jestem spawaczem spawam już parę lat ale próbki ostatnio robiłem x lat temu. Będe próbował podjąć robotę w innej firmie i zaproszono mnie na próbki do tej właśnie firmy. Na próbkach będzie pion w pachwinie oraz podolna również w pachwinie. Próby będą łamane więc wtopinie musi być dobre. Podpowiedzcie mi czy szczepiając blachy do siebie lepiej jest zostawić małą szczeline tak 1-2mm czy na wogole nie zostawiać szczelinki mówie cały czas o pachwinie. Z góry wielkie dzięki za podpowiedź

#2 ElPolako

ElPolako

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 19:38

Witam. Blachy muszą dolegać do siebie. U nas w firmie blachy na egzamin to są nawet frezowane żeby idealnie dolegały. Pozdrawiam

#3 tombak25

tombak25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 21:31

Witam. Blachy muszą dolegać do siebie. U nas w firmie blachy na egzamin to są nawet frezowane żeby idealnie dolegały. Pozdrawiam

Witam. Blachy muszą dolegać do siebie. U nas w firmie blachy na egzamin to są nawet frezowane żeby idealnie dolegały. Pozdrawiam

tak wlaśnie myślałem. Ja ostatni raz próbki robiłem na egzaminie 6 lat temu :P i nie bardzo pamiętam czy ustawiana była szczelina czy też nie

#4 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 12:51

ustaw szczeline na elektrodzie 3,2 ,potem szczepiasz blachy zapomocą wybiegów (kawałek blaszki) żeby ci niepościągało ipowinno być ok :) . A jak zawielka to ustaw szeline do siebie .

#5 lukady

lukady

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 13:51

Epsztyfikator przeczytaj pierwszy post chyba jesteś jeszcze wczorajszy ;)

#6 tombak25

tombak25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 13:55

Właśnie ja też niewiem o czym on pisze :) ja cały czas pisze o pozycji pionowej z dołu do góry złącze pachwinowe czy jak kto woli teowe spawanie drutem czyli MAG

#7 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 14:16

mocie racja :blink: .sory pomyłka :D.

#8 lukady

lukady

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 15:02

Pion pełnym drutem czy proszkiem jak pełny to posuw 2,7 około 130A do przetopu ciut więcej prądu i pamiętaj że drut w jeziorku musisz trzymać, ja to na spawam na trójkąt.

#9 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 15:32

Panowie jestem......... spawaczem .........................spawam już parę lat......................... ale próbki ostatnio robiłem x lat temu.

...to się kupy nie trzyma ...pion pachwina robi się zawsze bez szczeliny bo badane jest wtopienie po łamaniu !!!!!!!!!!!!!!! ....wykonuje się zawsze metodą nazywaną popularnie ...choinka :)

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#10 tombak25

tombak25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 17:45

nie pytam jak to pospawać bo umiem sobie prad i psów ustawić a w swoim życiu nie raz spodkałem się z pionem. Chodziło mi konkretnie o zlącze egzaminacyjne, już wiem że musze blachy heftnac bez szczeliny i uważam watek za zamkniety :)

#11 tombak25

tombak25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 17:46

a i jeszcze jedno pierwsze słysze o przetopie w pachwinie...

#12 łukasz

łukasz

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 18:50

Witam jestem tu nowy więc wybaczcie za błędy w twożeniu nowego wątku. Panowie jestem spawaczem spawam już parę lat ale próbki ostatnio robiłem x lat temu. Będe próbował podjąć robotę w innej firmie i zaproszono mnie na próbki do tej właśnie firmy. Na próbkach będzie pion w pachwinie oraz podolna również w pachwinie. Próby będą łamane więc wtopinie musi być dobre. Podpowiedzcie mi czy szczepiając blachy do siebie lepiej jest zostawić małą szczeline tak 1-2mm czy na wogole nie zostawiać szczelinki mówie cały czas o pachwinie. Z góry wielkie dzięki za podpowiedź


Na podolnej idealnie równo wyszlifuj blachy, ponieważ w miejscu gdzie będziesz miał nierówność będzie podpływało pod blachę. Po złamaniu próbki będzie nie jednolity wtop i mogą się przyczepić. Osobiście na egzaminie i próbkach wiedząc, że blacha jest nie równo wyszlifowana, dawałem więcej prądu o około 20% nie ruszając posuwu drutu. Efekt był zawsze zadawalający, wtop był równy, mimo "podtopień"

W pionie raczej większego znaczenia nie mia idealne dopasowanie. Najważniejsze aby pilnować środka- czyli łączenia blach obojętnie czy spawamy na 2 razy czy w "trójkąt"

#13 tombak25

tombak25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 19:53

Na podolnej idealnie równo wyszlifuj blachy, ponieważ w miejscu gdzie będziesz miał nierówność będzie podpływało pod blachę. Po złamaniu próbki będzie nie jednolity wtop i mogą się przyczepić. Osobiście na egzaminie i próbkach wiedząc, że blacha jest nie równo wyszlifowana, dawałem więcej prądu o około 20% nie ruszając posuwu drutu. Efekt był zawsze zadawalający, wtop był równy, mimo "podtopień"

W pionie raczej większego znaczenia nie mia idealne dopasowanie. Najważniejsze aby pilnować środka- czyli łączenia blach obojętnie czy spawamy na 2 razy czy w "trójkąt"

raczej bede spawał na 2 razy. Próbowałem nie raz w trójkąt i szczeże mówiąc wiaualnie nie zbyt mi to wychodzi tzn lico nie jest płaski tylko spływa mi delikatnie do środka i wychodzi garbik a probka ma być oceniana wizualnie i będzie łamana

#14 Sou

Sou

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 08:14

a i jeszcze jedno pierwsze słysze o przetopie w pachwinie...


Chodzi o wtopienie, można 1 ścieg pojechać tylko po to żeby się wtopić a kolejnym ściegiem już normalnie lico ładne zrobić.

#15 tombak25

tombak25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 09:30

a teraz co innego :) wtop a przetop robi różnice :)

#16 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 10:29

....jest zasadnicza róznica...wtop to głebokość "ingerencji" spoiny w materiale...przetop to wielkość grani wystającej poza materiał po stopieniu krawędzi...

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#17 tombak25

tombak25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 11:17

no właśnie lepiej nie dało sie tego ująć :)

#18 Longer

Longer

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 07:49

Chodzi o wtopienie, można 1 ścieg pojechać tylko po to żeby się wtopić a kolejnym ściegiem już normalnie lico ładne zrobić.


Można także zrobić za jednym razem z pełnym wtiopem i ladnym licem tzw choinka

#19 tombak25

tombak25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 09:03

Longer już wiem :) pare postów wcześniej pisałem że na trójkąt mi nie zbyt wychodzi wole na 2 razy wtedy mi lico ładnie wychodzi.

#20 Sou

Sou

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 10:41

Można także zrobić za jednym razem z pełnym wtiopem i ladnym licem tzw choinka


Nawet by wypadało;) Tylko z mojego doświadczenia wynika, że takie próby się dla sporej części spawaczy źle kończą... xD





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mag

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych