Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawanie probek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 criss82

criss82

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 26 luty 2013 - 15:20

Wita mam pytanko odnosnie probek ktore spawacie przy wejsciu na budowe ,zatrudniajac sie w zakladzie itd. na jakie najczesciej srednice i grubosc scianki mozna trafic? Jestem troche zielony w temacie najwiecej to spawalem jakies pierdoly typu zlewy regaly wanny nierdzewne, ostatnio zatrudnilem sie w firmie gdzie w pozycji 2g spawam rury cienkoscienne gr scianki 2.5 do 3mm na styk z przetopem .Przetop i lico wygladaj bardzo ladnie w niedalekim czasie mam zamiar wyjechac do anglii pewnie znowu zalapie sie na jakies spawanie wozkow ale pomyslalem ze moze warto byloby zrobic certyfikat na tiga na rury gruboscienne tylko myslalem o samym egzaminie szkoda mi pieniedzy szczerze mowiac bo nie wiem czy mi sie przydadza i moze byc tak ze wydam kase niepotrzebnie . Mam w swoim warsztacie pile tasmowa i tokarke i tiga moglbym sobie pocwiczyc tylko nie wiem jakie stale sa najpopularniejsze jesli chodzi o znalezienie zatrudnienia w tej branzy. Wiem ze to graniczy troche z cudem ale roznie to w zyciu bywa niby staz najwazniejszy ale dlaczego mieliby nie przyjac kogos kto swietnie wyspawal probke B) z gory dzieki za konkretne odpowiedzi i sugestie.

#2 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 26 luty 2013 - 18:07

jak chcesz robić papiery to na 7 i 8 grupę te są najpopularniejsze i najlepiej to jedną z tych TUV,DNV, oczywiście HL045 bez lub z 6GR i tak wszędzie gdzie jedziesz musisz robić próbkę która jest podstawą do podjęcie pracy w danej firmie choć nie koniecznie tak musi być bo czasem jest tak ze pojedziesz 1000 km na próbki przejdziesz a i tak ci podziękują bo się komuś może nie spodobać twoja gęba czy sposób w jaki z kimś rozmawiasz i jak zauważą że nie dajesz sobie w kasze dmuchać. Ja tak np raz miałem jak pojechałem na próbki rury spawać z nierdzewki ścianka 2 mm na styk bez spoiwa oczywiście na poduszce,próbki wyszły mi bez problemu było ok do momentu kiedy koleś stwierdzil że na zakladzie nie tylko jest się spawaczem ze trzeba przytargać towar uciąć na pile opszlifować itd no i na końcu pospawać i zmieścić się w normie to ja mu na to ze jak szuka frajera to do UP tam znajdzie i tyle po robocie było. Także czasem po prostu nie ma lekko a wymagania z kosmosu.

#3 criss82

criss82

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 26 luty 2013 - 20:04

7,8 gdzies ostatnio wyczytalem ze najwiecej pracy na 5 i 6 ? tam pewnie potrzbny konkretny staz ? a co odnosnie srednic rur i grubosci scianki z jakimi sie spotykales na probkach ? chodzi o to ze chcialbym kupi kawal rury pociac ja i sprobowac

#4 maciek179

maciek179

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 26 luty 2013 - 22:23

Witam, wszystkich na forum. Kolego, z tymi próbkami jest trochę loteria, czesto jest tak, że dają co jest pod ręką. Potrenuj na różnych grubosciach i dasz sobię rade

#5 Jarold86

Jarold86

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 27 luty 2013 - 19:47

:unsure:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych