Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprawnienia TUV modułowe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 tc_omg

tc_omg

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 17:17

Witam wszytskich. 1Czy jest możliwośc zrobienia TIG HL-045 bez zaczynania od podstawowych uprawnień na pachwiny? Jak to jest z tym TUV? 2Czy mając uprawnienia na 135 UDT 3 moduły muszę robic proszek od podstaw, skoro interesują mnie blachy i rury. Czytając fora internetowe i pytając się osób "siedzących" w spawalnictwie, otrzymywałem sprzeczne informacje z których nie mogłem wyciągnąc jednoznacznych wnoisków. Mam na myśli uprawnien TUV, bo ponoc zależy to od ośrodka spawalniczego. Był bym wdzięczny także o odpowiedz jak to jest z tym proszkiem, potrzeba takze robic 3 moduły w 136? Wydaje mi się, że to trochę bez sensu czyli naciąganie ludzi na pieniądze. Zsumowac koszty kompletne 135/136 dla grupy materiałowej 1.1 to ponad kilkanaście tysi.... Pozdrawiam.

#2 tc_omg

tc_omg

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 18:27

Czy nikt nie jest w stanie odpowiedziec?

#3 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 18:36

a co tu pisac jak umiesz spawac to nie baw sie w jakies moduly tylko zalatw TUV i posprawie jak masz pieniasze i umiesz spawac to innej opcji nie widze

#4 Radek132

Radek132

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 18:40

co do proszku to zależy od osrodka szkoleniowego! ja mam BW135 i ostatnio zrobiłem próbke w osrodku BW136 Pomijając FW136 i mam proszek bez robienia podstawy jak nie zrobią ci w jednym to zroią ci w drugim wszystko rozchodzi sie o kase a z tuv-em musiał bym sie jutro zapytac jak to jest, ale chyba trzeba miec jakąś podkładke że masz już FW i BW na blachy żeby iść dalej

#5 tc_omg

tc_omg

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 19:17

No właśnie, rozmawiałem z kilkoma osobami na tema TUV i każda osoba mówiła coś zupełnie innego. Chcę zrobic kurs z PUP myślę o proszku... ale to ponad 2tysie za modół (chyba) UDT jeśli się faktycznie płaci za trzy moduły, dokładnie nie miew. Myślę o wszystkich pozycjach. Umiem spawac TIGiem i chciał bym zrobic od razu HL (jesli to możliwe) rezygnując w takim wypadku z metody 136 na rzecz 141 HL i podniesc gupę materiałowa w 135. Tylko pojawia się pytanie gdzie, jeli to w ogóle możliwe, zrobic kurs na 141 TUV. Zalezy mi znanych ośrodkach i z renomą, wiadomo dlaczego Napisałem temat na forum branżowym i liczę na Waszą pomoc. :) Pisałem na innych portalach ale z mizernym skutkiem, tak jak bym napisał temat w wątku "jak poderwac pijaną lesbijkę" na samosia.pl

#6 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 19:46

No właśnie, rozmawiałem z kilkoma osobami na tema TUV i każda osoba mówiła coś zupełnie innego.

Chcę zrobic kurs z PUP myślę o proszku... ale to ponad 2tysie za modół (chyba) UDT jeśli się faktycznie płaci za trzy moduły, dokładnie nie miew. Myślę o wszystkich pozycjach.


Umiem spawac TIGiem i chciał bym zrobic od razu HL (jesli to możliwe) rezygnując w takim wypadku z metody 136 na rzecz 141 HL i podniesc gupę materiałowa w 135. Tylko pojawia się pytanie gdzie, jeli to w ogóle możliwe, zrobic kurs na 141 TUV. Zalezy mi znanych ośrodkach i z renomą, wiadomo dlaczego

Napisałem temat na forum branżowym i liczę na Waszą pomoc. :)

Pisałem na innych portalach ale z mizernym skutkiem, tak jak bym napisał temat w wątku "jak poderwac pijaną lesbijkę" na samosia.pl

a z jakiego regionu jestes polski?

#7 tc_omg

tc_omg

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 06:53

Z Mazowsza

#8 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 09:19

a z jakiego regionu jestes polski?

to kolego osrodek w Energomontazu pólnoc

#9 Artur

Artur

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2013 - 09:58

to kolego osrodek w Energomontazu pólnoc

Albo na Nasielskiej (Grochów). Energomontaż przy Chełmżyńskiej (o którym kolega @nitro pisze) też dobry,ale kijowy dojazd jest ze śródmieścia. A od strony Bródna-gdzie mieszkam tylko 1 autobus (145 FSO-Wiatraczna przez ząbki)
No i nie jestem pewny czy bez podstawowych możesz od razu UDT zrobić. Kiedyś nie można było. Ale teraz? Może zmieniły się przepisy,nie wiem. Nie śledzę tematu,odkąd olałem "makulaturę" (dlaczego? O tym napisałem w innym poście,nie będę się powtarzał)
Pozdrawiam,i powodzenia życzę...
Artur

#10 tc_omg

tc_omg

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 10:46

to kolego osrodek w Energomontazu pólnoc



Robiłem tam uprawnienia na 135 UDT i polecam ten ośrodek, nie tylko od strony szkolenia praktycznego i teoretycznego, ale także maja konkurencyjne ceny kursów.

Robiąc 135 zaczynałem od podstaw tzn od pierwszego modułu, inaczej nie można zrobić HL 135 UDT.
Nie wiem jak to jest z tym proszkiem. Ale znając życie trzeba zaczynać od pierwszego modułu i to jest nie zrozumiałe przepisy. Skoro posiada się uprawnienia na 135 i zaczyna się 136 które są jak dobrze myślę ponad podstawowe. Także technika spawania między 135 i 136 nie jest jakoś szczególnie różniącymi się metodami. I według mnie powinien być już wybór modułów 136. Czyli dajmy dla przykładu. Posiadam dwa moduły w 135 i mogę już wybrać moduł w między pierwszym a drugim w 136. I metoda 135 powinna regulować wybór modułów w 136.

Wracając do TUV-a
Będąc na kursie, był kursant który robił TIGa TUV od podstaw z UP. Nie wiem czy mógł robić od razu HL, albo po prostu nie spawał nigdy TIGiem i dlatego zaczął od podstawy. Nigdzie nie mogę znaleźć precyzyjnej wzmianki, odnośnie szkolenia TUV. Tylko jakieś nie jedno znaczne informacje…

#11 Marcin22

Marcin22

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 344 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 11:07

w TUV mozesz odrazu iść do rur , o ile masz na tyle umiejętności. Kolega robił 135 hl-045 tuv i nie robil 1,2 modułu tylko rure.

#12 tc_omg

tc_omg

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 12:31

Dzięki kolego. W takim razie odpuszczam proszek i podwyzszam grupy materiałowe w 135UDT i robie kurs 141 HL TUV i podwyższenie grup materiałowych :D Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych