Skocz do zawartości


Zdjęcie

UDT zielone

jw

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 powerluko

powerluko

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 15 grudzień 2012 - 18:23

Hej, Panowie szukam osoby, która pomoże mi z uprawnieniami udt zielonymi. kto sprytniejszy wie o co chodzi, proszę o kontakt priv. pozdrawiam

#2 sylwek_gol

sylwek_gol

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 19:18

Witam, nie ma czegoś takiego jak uprawnienia zilone.

#3 qnox

qnox

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 20:47

Sa UDT zielone i niebieskie

#4 sylwek_gol

sylwek_gol

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 21:06

Na jakie metody i pokaż mi to w normie? to wtedy uwierzę?

#5 qnox

qnox

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 21:24

Metoda 141

#6 powerluko

powerluko

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 15 grudzień 2012 - 23:17

Sylwek, czytaj co jest napisane: "kto sprytniejszy wie o co chodzi," jak nie wiesz o co chodzi widocznie nie do Ciebie... niepotrzebie rozbijasz temat. pozdrawiam

#7 sylwek_gol

sylwek_gol

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 09:07

Pytałem się jakiś miesiąc temu instruktora spawalnictwa( gościu naprawdę ma zamiłowanie do spawania) i wyśmiał mnie jak się nawet o to zapytałem. Zresztą sam się zapoznałem z normami. W normach nie pisze nic o tym że są to zielone czy niebieskie uprawnienia. Kolego powerluko jesteś spawaczem a piszesz głupoty , zapoznaj się z normami i wtedy pogadamy!!! Tu nie chodzi kto ma racje tylko o poprawność.

#8 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 grudzień 2012 - 09:40

Pytałem się jakiś miesiąc temu instruktora spawalnictwa( gościu naprawdę ma zamiłowanie do spawania) i wyśmiał mnie jak się nawet o to zapytałem. Zresztą sam się zapoznałem z normami. W normach nie pisze nic o tym że są to zielone czy niebieskie uprawnienia. Kolego powerluko jesteś spawaczem a piszesz głupoty , zapoznaj się z normami i wtedy pogadamy!!! Tu nie chodzi kto ma racje tylko o poprawność.


Słabo zapoznaliście się obaj - widzisz samo zamiłowanie do spawania nie wystarczy:) . W normach zauważ też nic nie pisze o TUV-ach/UDT-ach/ IS-ach a są :lol: :D

UDT - CERT --> zgodne z PED obowiązujące przeważnie na nowych inwestycjach - teoretycznie i za granicami kraju mają kolor NIEBIESKI
UDT - U ---> obowiązujące wręcz wymagane na wszystkich remontach obiektów powstałych zanim weszła PED mają kolor ZIELONY

Dla wyczerpania tematu: na wszystkie metody, wszystkie materiały, wszystkie pozycje. Dotyczy to TYLKO uprawnień wydawanych przez UDT.

Powerluko jak masz UDT niebieski - formalnością jest w UDT wyrobienie zielonego.. Zwykle po egzaminie wydawane są oba.
Pzdr

#9 piotrek152

piotrek152

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów
  • Lokalizacjamińsk mazowiecki

Napisano 16 grudzień 2012 - 11:07

Ło matko! ''Gość co ma zamiłowanie do spawania''. To on jest instruktorem czy może tylko bob budowniczy?

#10 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 13:05

no ja tak z ciekawości sobie śledzę oferty pracy i widziałem właśnie parę razy ofertę z dopiskiem że wymagają udt zielone. mam w domu papierek i chyba jest szary. później sprawdzę bo teraz podczas porządków świątecznych nie mam dostępu :)

#11 sylwek_gol

sylwek_gol

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 13:45

Słabo zapoznaliście się obaj - widzisz samo zamiłowanie do spawania nie wystarczy:) . W normach zauważ też nic nie pisze o TUV-ach/UDT-ach/ IS-ach a są :lol: :D

UDT - CERT --> zgodne z PED obowiązujące przeważnie na nowych inwestycjach - teoretycznie i za granicami kraju mają kolor NIEBIESKI
UDT - U ---> obowiązujące wręcz wymagane na wszystkich remontach obiektów powstałych zanim weszła PED mają kolor ZIELONY

Dla wyczerpania tematu: na wszystkie metody, wszystkie materiały, wszystkie pozycje. Dotyczy to TYLKO uprawnień wydawanych przez UDT.

Powerluko jak masz UDT niebieski - formalnością jest w UDT wyrobienie zielonego.. Zwykle po egzaminie wydawane są oba.
Pzdr

Kolego pokaż mi w normie unijnej gdzie tak jest ?

#12 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 14:55

ja miałem taki i nie ma koloru zielonego

Załączone pliki

  • Załączony plik  UDT 69.jpg   194,92 KB   58 Ilość pobrań


#13 piotrek152

piotrek152

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów
  • Lokalizacjamińsk mazowiecki

Napisano 16 grudzień 2012 - 16:43

ajaj i dalej nie wiecie o co się rozchodzi.
Podpowiedz ...


#14 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 18:10

ludyie yrobcie se TUV I tyle kuzwa

#15 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 grudzień 2012 - 18:16

Są tylko niebieskie:)

#16 powerluko

powerluko

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 16 grudzień 2012 - 20:11

Chodzi o udt na remonty. Dzięki za pomoc koledze z forum, temat zamknięty. Sylwek Ty tam sobie czytaj dalej te swoje normy : )

#17 sylwek_gol

sylwek_gol

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 10:25

Oczywiście nie zostawiłem tematu, bo wiem że mam racje. Normy są ok ale wasza wiedza na temat uprawnień mierna. Uprawnienia zielone, czerwone, czy jakieś inne nie istnieją. Dzwońcie gdzie chcecie i wam wytłumaczą o co chodzi. Nie będę tłumaczył bo znajdą się tacy co podważą to co bym napisał. Pozdrawiam

#18 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 grudzień 2012 - 11:51

Sylwek,

nie obrażaj się odrazu..;). Może nie skupiaj się tak bardzo na kolorze a wytłumaczę Ci to od drugiej strony bo widzę, że trochę jeszcze musisz wiedzy przygarnąć:):
Zobacz ostatni punkt (34) w uprawnieniach wydanych przez Urząd Dozoru Technicznego:

- albo są zgodne z ustawą o dozorze technicznym czyli obecnie panującymi nam również Polskimi przepisami, <---ZIELONE
- albo są zgodne z dyrektywą europejską czyli obecnie również obowiązującymi przepisami UE, <---- NIEBIESKIE
2
tak na prawdę znaczenie ma TEN zapis --> kolor mógłby być nawet różowy i pomarańczowy ale przyjęły się właśnie niebieski i zielony.;)

Pozdr.

#19 sylwek_gol

sylwek_gol

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 15:32

Nie obrażam się. Zgodzę się z tobą co napisałeś. Tylko uprawnienia zielone czy inne są wydawane przez UDT czy inną instytucję nadzorującą i nie są inne od zwykłych wydawanych zgodnie z normą. Na przykład UDT nadzoruje jakąś robotę to chce tym samym wymusić na firmie wykonującej aby spawacze mieli wbitą pieczątkę zieloną czy inny kolor, a po to żeby zedrzeć kase z firmy lub spawaczy. Tok zdobywania takich uprawnień polega na zapłaceniu udt kasy i jak będą chcieli to im pospawasz jakąś próbkę albo dostaniesz świstek z tą załóżmy zielona pieczątką i tyle. Bo zdobywanie uprawnień jak wiesz to szkolenia na dana metodę w jakieś pozycji w danej grupie materiałowej. Jak dla mnie jest to zasadnicza różnica. Piotrek152 dodał różne świadectwa czy masz w nich napisane że zdobywasz jakieś nowe uprawnienia? Sam kiedyś nie wiedziałem o co chodzi, pytając instruktora wyśmiał mnie, dlaczego? bo źle zadałem pytanie. Teraz po przeczytaniu normy wypytanie kilku osób z branzy wiem o co chodzi. Dobrze zamykamy temat. Pozdrawiam

#20 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 grudzień 2012 - 18:15

Sylwek to nie UDT wymusza, to Polskie Prawo jak na razie tak działa wymuszając odbiór UDT - jest to w pewnym sensie uzasadnione ponieważ"prawo nie działa wstecz" więc obiekty które powstały przed PED - po prostu jej nie podlegają - toteż Uprawnienia spawaczy muszą być zgodne z Ustawą o Dozorze Technicznym ... NIE KOLOR pieczątki (ta zawsze jest niebieska) Kolor min znaczku UDT ...Jak robisz uprawnienia UDT to nie ważne jakie robisz (zielone czy niebieskie) drugie za 50 zł na Twój wniosek są wydawane bez żadnych dodatkowych egzaminów itp..





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych