Skocz do zawartości


Zdjęcie

Migomat do aluminium cienkościennego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 woytek9

woytek9

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 styczeń 2021 - 13:39

Jest to mój pierwszy post, więc na wstępie Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

 

Mam mały problem z doborem sprzętu. Potrzebuję zakupić migomat do spawania aluminium. Obecnie spawamy TIGiem, ale jest to dość uciążliwe. Spawane będą profile aluminiowe ( z tym że nie profile zamknięte, a takie bardziej jak do okien), grubość ścianki 0.8 do 1.5mm. Materiał AlSi. Spawamy ze sobą profile zacięte pod kątem, więc mamy głównie spoinę czołową, ale też pachwinową (dostęp bardzo łatwy). Co byście polecili do takiej pracy. Na weekend będę miał do testów Magnum MIG 280 dual plus synergia. Ale może do takich zastosowań lepsze będzie coś innego. Nie chodzi mi o sprzęt uniwersalny, a o taki, który najlepiej będzie się nadawał do tego zadania, z założenia ma to być maszyna używana tylko do spawania tych elementów.

 

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.



#2 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:25

Ciężki temat 0,8-1.0 to bardzo cienka ścianka w dodatku drut krzemowy.

Daj znać jak wypadły testy.



#3 woytek9

woytek9

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 11:30

W zasadzie 3 dni prób i nie do końca jestem zadowolony. Funkcja spawania profili cienkościennych jest bardzo pomocna, ale generalnie spawarka wg mnie ciężka w obsłudze (ustawieniu). Udało mi się dojść do ładnej spoiny od góry, oprócz tego jest mocna, ale znowu z dołu wychodzi taki śmieszny smark, którego nie bardzo umiem się pozbyć. Chodzi też o to żeby jak najmniej było szlifowania po całej operacji spawania. Postaram się jutro zamieścić jakieś zdjęcia.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych