Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno filtra samościemniajacego/ przyłbicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gruszon18

gruszon18

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 styczeń 2021 - 14:11

Panowie. Inwestycja w przyłbice, porządną, to kwestia od 500 zł w górę. Jest możliwość zakupu samego filtra który będzie porządny w mniejszych pieniążkach?
Mam ostatnio trochę spawania w domu z bo robie sobie drzwi garażowe (3 pary) a i w pracy obecnie mam trochę spawania, ale mam tam tylko takie "maski" do dłoni. Mam w domu przyłbice bez filtra samościemniajacego. Pomyślałem żeby kupić sam filtr. Przeglądając na aledrogo znalazłem masę filtrów od 40 do 70 zł, co znając życie jest nic nie warte. Są też takie filtry za ok 200 zł.. I jestem w rozterce. Zakładam temat bo nie chce wydawać dużo na przyłbice która mi będzie potrzebna bardzo sporadycznie, ale i nie chce kupować przyłbicy za 100 zł która jest nic nie warta. Zdecydowanie lepiej spawać gdy przyłbica jest samosciemniajaca, wolne ręce można coś przytrzymać sobie. Obecna przyłbica jaka posiadam filtra nie ma, i męczące jest opuszczanie i podnoszenie tej maski.

Natknąłem się również na przyłbice marki Bester/Lincoln. Jestem ciekaw waszej opinii na jej temat, ponieważ posiadam półautomat spawalniczy tej firmy.

#2 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 09:03

Jaki jest rozmiar szkła w twojej przyłbicy? Kaseta filtra automatycznego powinna być w tym samym rozmiarze.



#3 gruszon18

gruszon18

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 14:32

Jaki jest rozmiar szkła w twojej przyłbicy? Kaseta filtra automatycznego powinna być w tym samym rozmiarze.

 Nie duży :D Bo to tylko szkiełko jak w zwykłej takiej masce takiej do ręki :P Planowałem sobie wyciąć resztę pod wymiar filtra ;]  

Bardziej właśnie chodzi o to jaki filtr mogę kupić ;] 



#4 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:04

Przykładowo Beta e90A ma filtr automatyczny w uniwersalnym rozmiarze 90x110 ale są też dostępne mniejsze filtry w przyłbicach.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych