Skocz do zawartości


Zdjęcie

Speedtec 180C vs Tiger 2080

Speedtec 180C vs Tiger 2080 MIG MMA Spawanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 SylwesterR

SylwesterR

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 wrzesień 2020 - 07:39

Dzień dobry,

 

czy ktoś z użytkowników forum korzystał z wyżej wymienionych spawarek, proszę o opinie na ich temat, wady, zalety jednego i drugiego modelu. Jak dają sobie radę w spawaniu stali "czarnej" ( grubość ok. 4 mm).

 

Pozdrawiam.



#2 Mikolaj1992

Mikolaj1992

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 26 wrzesień 2020 - 15:08

Kiedyś się też zastanawiałem nad Speedtec-iem 180C, ale gdybym go wziął, to już tego Speedtec 200C, bo praktyczniejsze z wyświetlaczem. Co prawda dałęś mi do myślenia nad Speedtec-iem, bo jest w Bricoman-ie za 2800zł, tylko ciekawe, czy ma w zestawie przewody spawalnicze...

Ale jeżeli nie potrzebujesz złącza euro, to ostatnio można za 3700zł kupić ESABa Caddy mig-a, też dobra firma, i Kemppi minarmig 170 też za 3700 można go znaleźć.

Znam trochę ludzi, co używają Speedteca, i te powyżej wymienione, i są ponoć dobre...

Ale jeżeli chcesz tylko spawać stal czarną, to są bd dobre inwertery MMA za te pieniądze, np. Fronius Transpocket 150, gdzieś widziałem zaniecałe 2100...



#3 Mikolaj1992

Mikolaj1992

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 26 wrzesień 2020 - 21:23

Byłem z ciekawości w Bricomanie, mają za 2800zł tego Speedtec-a 180C, ale jest wąż gazowy w zestawie (i chyba uchwyt masowy), za uchwyt MIG-MAG trzeba dopłacić 199zł,  za kable MMA 198zł. Aleto i tak z tego co widziałem, to najniższa cena tej spawarki. Wygląda solidnie wykonana, i można ją używać z przedłużaczem do 50M.



#4 SylwesterR

SylwesterR

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 wrzesień 2020 - 07:17

A czy ktoś może wie jak MAG w tej spawarce się sprawdza? Z tego co wiem jeśli chodzi o MMA to nie ma z tym problemu, szukam prostej spawarki ponieważ nie potrzebuje zbędnych dodatków (ustawienie parametrów nie stanowi dla mnie problemu). Zależy mi mocno na solidnej konstrukcji. Zależy mi na opinii kogoś kto używał już tej spawarki lub modelu 200C.

#5 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 28 wrzesień 2020 - 06:45

KEMPPI to bardzo dobry wybór, jeśli tylko masz hajs to sugeruję model Evo 200.



#6 SylwesterR

SylwesterR

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 wrzesień 2020 - 07:13

Wiem o tym że Kemppi jak i Esab to bardzo dobre marki jednak zależy mi na opinii kogoś kto spawał tymi urządzeniami (Speedtec 180C lub Tiger 2080). Jak dają radę sobie te modele w trakcie spawania stali.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Speedtec 180C vs Tiger 2080, MIG, MMA, Spawanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych