Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dalsza kariera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 abdul89x

abdul89x

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 29 lipiec 2020 - 20:34

Witam, w związku z pokierowaniem dalszego rozwoju osobistego oraz kariery zawodowej zwracam się o pomoc doświadczonych kolegów. Mam 33 lata , jestem już kilka lat w branży stalowej, pracuje jako ślusarz/ monter /spawacz. Przez kilka lat pracy miałem do czynienia z różnymi konstrukcjami, budową zbiorników oraz linii przemysłowych. Rok temu postanowiłem coś zmienić i wybrałem się na studia MiBM, niedługo zaczynam drugi rok, pierwszy bez większych problemów był zaliczony. Myślałem żeby iść w kierunku spawalnictwa i dyplomu inżyniera spawalnika IWE oraz badań NDT. Szefostwo ma zamiar kupić niedługo frezarkę CNC i padła propozycja czy nie zostanę operatorem/programistą/ technologiem tej maszyny. Z drugiej strony zostanie także zakupiony robot spawalniczy którego także mógłbym ogarniać. Myślałem też żeby się przenieść na drugim roku na Automatykę i Robotykę( pojęcie o automatyce i elektryce mam słabe ale lubię się uczyć nowych rzeczy) ponieważ z tego co czytam MiBM jest coraz mniej atrakcyjnym kierunkiem. Proszę was o pomoc i konstruktywne porady. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.



#2 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 29 lipiec 2020 - 21:51

Powiem tak jak nie ogarniesz praktyki to z teorią jest lipa. W książce co innego aa praktyka co innego. Musisz praktyki ogarnąć troszkę, aby potem zabłysnąć... Dzisiaj świat stoi otwarty, jak komuna się nie zmieni, ale już też jest więcej robotów spawalniczych czy innych CNC. Język angielski podstawa, aby maszynę ustawić ;) 



#3 Konstruktor spawalnik

Konstruktor spawalnik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 11:01

Hej. Generalnie dobrze napisał developers - praktyka. Dzisiaj dużo idzie w kierunku automatyki / robotyki. Te języki programowania za dużo się nie różnią. poza tym wytwórcy robotów prowadzą również szkolenia z obsługi maszyny więc spokojnie ogarniesz. Samo spawalnictwo - cóż jest ciekawe, ale samych spawalników jest bardzo dużo. więc moja rada (zrób robotykę / automatykę - a IWE zdasz sobie po inżynierce). Spokojnie ogarniesz. 
Pozdro



#4 abdul89x

abdul89x

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 13:32

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Czyli lepiej iść w CNC i robota. Myślę, że przed zakupem maszyny CNC i tak firma wyśle mnie na kurs obrabiarek,a później będę musiał jakoś sobie poradzić z tą maszyną. Później oczywiście gdy firma kupi robota spawalniczego chciałbym także coś potrafić w tym temacie.



#5 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 31 lipiec 2020 - 22:12

Poszedł bym w roboty spawalnicze, Orbital Welding teraz masz nowoczesność zakładasz klamrę z palnikiem ustawiasz prąd itp.. Pchasz wypełnienie w rurę i tyle.. Albo inne roboty na jakiś produkcjach np samochodowych. W dzisiejszych czasach to Ustawiasz maszynę CNC robot podaje a maszyna jedzie, ale ktoś musi pilnować i z czasem sprawdzać normy. Język angielski podstawa, i coś tam z programowaniem, aby ogarnąć ustawić maszynę ;) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych