Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym zatkać rury Nierdzewne do spawania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Locksmith

Locksmith

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 06:32

Witam, mamy do pospawania rury z kolanami, rury mają 6 metrów i średnicę Dn250, DN 300. Do tej pory spawalismy flansze do rur także nie było problemu żeby zatkać rurę w środku kartonem i obkleić taśmą a flansze zatkać tarcza do cięcia i też obkleić. I. Problem pojawia się przy spawaniu kolan do rur bo nie dam rady wsadzić tak głęboko ręki żeby zakleić rurę kawałek za stykiem a nie mamy do dyspozycji "kamy" a dmuchać całą rurę 6 cio metrową DN 250 to chyba bym musiał długo czekać. I teraz pytanie jakie macie sposoby na zatykanie rur?

Użytkownik Locksmith edytował ten post 06 lipiec 2020 - 06:33


#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 06 lipiec 2020 - 12:27

Nie wiem co to jest kama, nie spawam niestety również rur, ale widziałem gdzieś takie balony służące do uszczelniania rur, nie wiem jak to się nazywa po polsku, po angielsku jest to: Inflatable Purge Bladders. Na amazonie z UK, można dostać... fakt pewnie ok. 50 funciaków plus przesyłką by trzeba było wydać, ale na więcej czasu może by posłużyło.

 

To nie jest ani reklama, ani testowany produkt przeze mnie. Nie wiem jak może to się nazywać po polsku oraz amazon UK, podany został przeze mnie przykładowo. Warto wiedzieć, że nie wszystko sprzedawcy wysyłają do Polski


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#3 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 lipiec 2020 - 09:46

np. gruba gąbka między dwoma kółeczkami czy z płyty drewnianej czy tam nawet blachy docięta mniej więcej do wymiaru rury



#4 Dam

Dam

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 64 postów

Napisano 02 styczeń 2021 - 18:36

Witam, mamy do pospawania rury z kolanami, rury mają 6 metrów i średnicę Dn250, DN 300. Do tej pory spawalismy flansze do rur także nie było problemu żeby zatkać rurę w środku kartonem i obkleić taśmą a flansze zatkać tarcza do cięcia i też obkleić. I. Problem pojawia się przy spawaniu kolan do rur bo nie dam rady wsadzić tak głęboko ręki żeby zakleić rurę kawałek za stykiem a nie mamy do dyspozycji "kamy" a dmuchać całą rurę 6 cio metrową DN 250 to chyba bym musiał długo czekać. I teraz pytanie jakie macie sposoby na zatykanie rur?

 

Najpierw zatkać na sznureczku a później złożyć kolano. Czy tak byłoby OK ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych