Skocz do zawartości


Zdjęcie

TIG AC/DC do zadań hobbistycznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beryl

Beryl

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 09:46

Wiem, ze jest milion podobnych tematów ale odpowiedzi na nurtujące mnie pytania nie znalazłem.

Potrzebuję spawarki do aluminium, będzie ona używana sporadycznie. Stwierdzenie hobbistycznie jest nieco mylące bo nie mam zamiaru uczyć się spawać na resztkach aluminiowych szmeli, chodzi o to, że będzie ona używana do spawania obudów, klamek, uchwytów itp, Jednym zdaniem nie samo spawanie jest hobby lecz to co będzie spawane :)

Niedawno żywot zakończyła u mnie spawarka Welder Fantasy (serwis nie poradził sobie z naprawą), nauczony tym przykrym doświadczeniem rozdzielę teraz spawarkę i plazmę więc nie pytam o kombajny tylko o TIGa, ew. z opcją MMA



#2 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 02 czerwiec 2020 - 09:11

Niestety dobrej jakości sprzęt do spawania AC kosztuje krotność "chińczyka", ale warto podpytać o sprzęt popokazowy który często jest w bardzo dobrej kondycji a w niezłych pieniądzach :-)

 

PS. Każdy TIG ma opcję spawania MMA


Użytkownik frank horrigan edytował ten post 02 czerwiec 2020 - 09:12


#3 Beryl

Beryl

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 02 czerwiec 2020 - 15:12

Niestety dobrej jakości sprzęt do spawania AC kosztuje krotność "chińczyka", ale warto podpytać o sprzęt popokazowy który często jest w bardzo dobrej kondycji a w niezłych pieniądzach :-)

 

PS. Każdy TIG ma opcję spawania MMA

Welder Fantasy to też chińczyk i nie narzekałem na niego do dzisiaj  (mając porównanie np do Lorch nie było przepaści jakiem można się było spodziewać). O ile jestem w stanie wybaczyć firmie awarię i brak możliwości naprawy, to odesłanie sprzętu bez śrubek, porozkręcanego, porozpiannego i okradzionego z wtyki, uchwytu to już lekka przesada. Byłem dziś w sklepie i nie każdy TIG ma MMA (to akurat szczegół). Zastanawiam się nad Magnumem THF235 lub THF236 mam świadomość, że nie są to urządzenia profesjonalne ale przecież nie sprzęt a technika czyni zawodnika.



#4 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 02 czerwiec 2020 - 16:28

Ja bym się na twoim miejscu kłócił, o zwrot brakujących części, a następnie spróbowałbym oddać do innego serwisu. Może ktoś będzie tam bardziej kumaty, to jest często z serwisem, jak samochodowym ASO, od razu chcą wymienić wszystko albo rozkładają ręce, za to konkretny elektryk/elektronik może ewentualnie naprawić spawarkę, gdzie serwis powiedział: że się nie da...

 

Co do ewentualnej spawarki zastanów się również nad Shermanem, miał on model AC/DC dosyć tani jak na takie spawarki, w sumie miał dobre opinie od użytkowników, trochę pokręteł do regulacji pokręteł. Zastanawiałem się nad zakupem właśnie Shermana, tylko że w końcu wyjechałem i już nie wróciłem, więc nie mam już potrzeby ani dostępu do warsztatu więc go nie kupiłem... tym modelem był SHERMAN TIG 201P...


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#5 Beryl

Beryl

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 02 czerwiec 2020 - 16:49

Ja bym się na twoim miejscu kłócił, o zwrot brakujących części, a następnie spróbowałbym oddać do innego serwisu. Może ktoś będzie tam bardziej kumaty, to jest często z serwisem, jak samochodowym ASO, od razu chcą wymienić wszystko albo rozkładają ręce, za to konkretny elektryk/elektronik może ewentualnie naprawić spawarkę, gdzie serwis powiedział: że się nie da...

 

Co do ewentualnej spawarki zastanów się również nad Shermanem, miał on model AC/DC dosyć tani jak na takie spawarki, w sumie miał dobre opinie od użytkowników, trochę pokręteł do regulacji pokręteł. Zastanawiałem się nad zakupem właśnie Shermana, tylko że w końcu wyjechałem i już nie wróciłem, więc nie mam już potrzeby ani dostępu do warsztatu więc go nie kupiłem... tym modelem był SHERMAN TIG 201P...

Olewam temat serwisu bo nie mam czasu i kasy na walkę o 50zł (tyle mnie więcej warte byłyby brakujące części. Oczywiście ich zakup były znacznie droższy bo musiałbym kupić nowe a te były stare i tak by je wyceniono etc etc a mam dość takich przepychanek). Pewnie jeszcze spróbuję oddać do innego serwisu ale póki co poszukuję spawarki na szybko. Jak się uda naprawić bo będzie git, jak nie to nie. O Shermanie myślałem ale mając na uwadze doświadczenia z serwisami gdzieś w Polsce skupiam się tylko na lokalnych sprzedawcach i lokalnych serwisach a nie trafiłem na sklep który prowadzi tę markę. Nie oznacza to jednak, że Shermana skreślam. 



#6 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:04

Wiesz, jest jeszcze jedna opcja na już, po prostu zapytaj w serwisie czy nie mają używanych spawarek na zbyciu. Nie które serwisy, które naprawiają spawarki różnych producentów - mogą też mieć i takie, na sprzedaż lub nawet do pożyczenia na spróbowanie, stare - profesjonalne w dobrej cenie.

 

Jeszcze gdy pracowałem we Wrocławiu, moja firma potrzebowała akurat półautomat wyłącznie pode mnie, potrzebna było pospawanie konstrukcji z Hebów 20 mm, TIGiem była mordęga, spawarkę załatwił im serwisant, który ogarniał im serwis spawarek. Kumpel z Technikum, sam zastanawiałem się czy nie kupić używanego półautomatu z Niemiec, ale to było 8 lat temu, kontakt się urwał...

Spytaj w serwisie o używany sprzęt, to jest profesjonalny sprzęt, nawet starszy ale sprawny dużo potrafi


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#7 Beryl

Beryl

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 02 czerwiec 2020 - 18:53

Wiesz, jest jeszcze jedna opcja na już, po prostu zapytaj w serwisie czy nie mają używanych spawarek na zbyciu. Nie które serwisy, które naprawiają spawarki różnych producentów - mogą też mieć i takie, na sprzedaż lub nawet do pożyczenia na spróbowanie, stare - profesjonalne w dobrej cenie.

 

Jeszcze gdy pracowałem we Wrocławiu, moja firma potrzebowała akurat półautomat wyłącznie pode mnie, potrzebna było pospawanie konstrukcji z Hebów 20 mm, TIGiem była mordęga, spawarkę załatwił im serwisant, który ogarniał im serwis spawarek. Kumpel z Technikum, sam zastanawiałem się czy nie kupić używanego półautomatu z Niemiec, ale to było 8 lat temu, kontakt się urwał...

Spytaj w serwisie o używany sprzęt, to jest profesjonalny sprzęt, nawet starszy ale sprawny dużo potrafi

Też o tym myślałem ale okazuje się, że znalezienie dobrego używanego egzemplarza graniczy z cudem i nikt nie pozbywa się sprawnych urządzeń a jeśli już to w pieniądzach przyprawiających o dreszcze. W serwisach nie mam znajomych a nie chcę iść w ciemno bo skończy się jak teraz.
 



#8 mass

mass

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 lipiec 2020 - 19:19

ta sama sytuacja... zastanawiam sie nad ideal expert 220 albo jakis magnum... 220s lub wyzej, spartus 210e, albo sherman 

jakies doswiadczenia z tymi markami ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych