Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurs spawacza czy warto ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomy33m

tomy33m

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 16 maj 2020 - 13:19

Jestem ślusarzem z wykształcenia. 10 lat temu kończyłem szkołę nigdy nie pracowałem w zawodzie ale chciałbym zrobić kurs spawacza czy warto ? Do dyspozycji w domu mam spawarkę MMA i t na niej zamierzam się szkolić w fachu spawacza a planuję zrobić kurs  MG /MAG. Czy jest jakaś róznica pomiędzy spawaniem MIG/MAG a MMA ? Czy lepiej zrobić TIG ale pnoć jest to trudne spawanie.



#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 16 maj 2020 - 15:26

Polska język, trudna język...

Akurat nie wykształcenie potrzebne, tylko zdolności manualne, nawet w sumie nie musisz być piśmienny, ale za to warto mieć umiejętność, szeroko pojętnego CZYTANIA...

Nawet w dziale w którym zadałeś swoje pytanie, jest kilkanaście tematów odpowiadających na twoje pytanie, a nie liczę ile jest rekomendacji książkowych o metodach - a na tym całym YouTubie o metodach też jest całkiem sporo pokazane, wyjaśnione...

Wykształcenie ci pomoże, ale inna kwestia zdolności manualne, jeden będzie miał a drugi nie...

Inną kwestią która utrudnia start to korona wirus, który powoduje ogromne problemy, to nie dobry moment na kursy wg mnie, trzeba przeczekać. Sam znalazłem pracę, w sumie jako ślusarz w dziwnej firmie, do tego ze mną dwóch spawaczy którzy stracili pracę, nagle cała zmiana poleciała u jednego, u drugiego podobnie... szukali dosyć długo... no i wreszcie znaleźliśmy tą firemkę... Na razie tylko przeczekujemy, oni cały czas szukają, ja czekam na otwarcie granic, w syfiastych warunkach, o warunkach socjalnych nie wspominam, a szef to inna historia... zamiast spawania to tnę na gilotynie, już prasę naprawiałem, chociaż nigdy nie byłem mechanikiem... OK, trzeba przeczekać...


Użytkownik Vagabundo edytował ten post 16 maj 2020 - 18:20

Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#3 tomy33m

tomy33m

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 16 maj 2020 - 15:34

Heh  wybaczcie pisałem w pośpiechu ten post : D



#4 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 17 maj 2020 - 20:45

tematów w ciągu miesiąca jest 2-5 może lepiej, aż tak nie śledzę tego. Spawacz dobry zawód wdychasz różne rzeczy, siedzisz w ciemnościach jak nie to to samo robisz, masz odpowiedzialność czy kogoś nie zabiłeś, zraniłeś. Są same plusy :) Duże pieniądze itp ... Na dzisiejszy czas sam siedze w domu bo fabryka stoi, więc ciężko wystartować, jeden drugi telefon corona albo Jarek granice przymyka z kwarantanną :D 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych