Skocz do zawartości

Zdjęcie

Droga zawodowa w spawalnictwie

kursy doświadczenie praca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 MieszQ

MieszQ

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 maj 2020 - 19:32

Witam wszystkich, jestem tu nowy i chciałbym się przywitać :) 

Moja sytuacja wygląda tak, że ostatnio zająłem się nauką spawania, byłem tym zajarany od dawna, w końcu postanowiłem się nauczyć. Studiuje kierunek, na którym mam możliwość specjalizacji w spawalnictwie i jest to mój cel.

Po zakończeniu obecnego semestru planuję zrobić pierwszy kurs, jednak to co przeczytałem na forum ( wertowałem je dość długo :) ) w kursie chodzi o same podstawy i zdobycie uprawnień itp, wiem że trzeba patrzeć jakich spawaczy potrzebują w okolicy i tak też zrobiłem. Najwięcej ofert jest na tig, o tym kursie też myślałem, są też oferty dla ludzi z małym lub zerowym doświadczeniem.

Chcę jak najszybciej zacząć zdobywać doświadczenie na tej płaszczyznie. Jednak "problem" jaki wiążę się ze studiami to fakt, że praktycznie mogę pracować 3 miesiące w roku. Wątpię aby ktokolwiek chciał zatrudniać na taki okres, szczególnie w obecnej sytuacji oraz po niej. Dlatego myślę, że po kursie mogłoby być szczególnie trudno ze zdobywaniem doświadczenia.

Mielibyście jakieś rady na sytuację jak moja ? Bo nie do końca wiem jak to wszystko rozegrać, więc pomyślałem zwrócić się o poradę do fachowców.

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych