Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposoby pełnego przetopu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 szypex77

szypex77

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 luty 2020 - 13:55

Witam . Szukam tutaj osób , którzy pochwalą mi się , jakie mają sposoby na dobrze , szybko i skutecznie na zrobienie pełnego przetopu metodą MAG. 

Jestem pewny, że znajdzie się tutaj ktoś kto jest bardzo dobrym specem w tej dziedzinie. Ja napisze jak robię przetop a potem ktoś mi może zarzucić, czy mogę to zrobić lepiej itp..

 

Mam załóżmy dwuteownik o grubości 40 mm . I jest tam łączenie dwóch tych teowników. Mają ścianki grubości 40 mm. Łączenie jest na V.

 

Spawam wewnętrzną stronę tej V . Robię tam parę ściegów. Co każdy ścieg szlifuje trochę aby oczyścić go z nieczystości .

 

Potem z drugiej strony od zewnątrz szlifuje dobrze aby było dobre przejście , by zrobić przetop. 

No i teraz pytanie. Mam słabo zrobioną fazę, że przy takiej grubości materiału nie mogę zbytnio dojść łuską. Muszę wtedy jechać na długim drucie co jest niebezpieczne.

Muszę wtedy rozszerzyć fazę abym nie musiał robić spawać na zbyt długim drucie. Tak , czy siak po w miarę doprawieniu fazy i rozszerzeniu , spawam w miarę małym prądem aby nie zrobić przyklejeń. 

Czy warto jest wtedy podnieść amperomierz do pusuwu drutu?

Macie jakieś inne sposoby? 

Szlifujecie co każdą warstwę którą kładziecie aby oczyścić?

Ktoś ma jakiś lepszy sposób na zrobienie takiego przetopu? 

 



#2 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 16 luty 2020 - 14:10

na tak grubych  blachach  czesto robią  przetopy na podkladke ceramicznej , od zewnatrz podklejasz i od wewnatrz robisz przetop , podkladka na U , drut proszkowy , a jak robisz to  drutem twardym litym to  od  wewnatrz czyli od  fazy V    robisz pierw przetop i dopiero potem wypełniasz , jak dobrze zrobisz przetop to potem od zewnatrz nic nie musisz szlifować...chyba ze Ci nie wyjdzie to wtedy szlifujesz i robisz podpawkę ,   ustawiasz sobie szczelinke np 4,5 mm miedzy blachami i robisz przetop tam na 130,140 A   w zaleznosci od umiejetnosci.   Faza na V  ma być odpowiednio  zrobiona , są  specjalne łuski lekko powiedzmy spłaszczone aby  miec dobre dojscie.  jesli nie to  sam sobie sklep tą luske odpowiednio.  Dobry spawacz nie szlifuje co warstwe bez przesady , szlifujesz wtedy kiedy czujesz ze jest cos nie tak albo   jest bardzo brudno...



#3 szypex77

szypex77

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 luty 2020 - 16:07

No właśnie też słyszałem na ten temat, że ten syf i tak wypływa do góry i nie trzeba aż tak szlifować a nawet w ogóle . O ile się dobrze położy ścieg , bez żadnych przyklejeń itp. Ja czasami szlifuje a czasami nie. U nas w pracy to badają tylko ultradźwiękami. Tylko ciekawe czy na rengen też można sobie pozwolić aby nie szlifować te warstwy?

na tak grubych  blachach  czesto robią  przetopy na podkladke ceramicznej , od zewnatrz podklejasz i od wewnatrz robisz przetop , podkladka na U , drut proszkowy , a jak robisz to  drutem twardym litym to  od  wewnatrz czyli od  fazy V    robisz pierw przetop i dopiero potem wypełniasz , jak dobrze zrobisz przetop to potem od zewnatrz nic nie musisz szlifować...chyba ze Ci nie wyjdzie to wtedy szlifujesz i robisz podpawkę ,   ustawiasz sobie szczelinke np 4,5 mm miedzy blachami i robisz przetop tam na 130,140 A   w zaleznosci od umiejetnosci.   Faza na V  ma być odpowiednio  zrobiona , są  specjalne łuski lekko powiedzmy spłaszczone aby  miec dobre dojscie.  jesli nie to  sam sobie sklep tą luske odpowiednio.  Dobry spawacz nie szlifuje co warstwe bez przesady , szlifujesz wtedy kiedy czujesz ze jest cos nie tak albo   jest bardzo brudno...



#4 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 16 luty 2020 - 16:30

kolego  UT pokaze ci kadą  wadę w spoinie , jest gorszy niz  RT.  Bo rentgeny oceniaja ludzie , nieraz maja hujową  lampe do sprawdzania i nie wszystko widzą , a na UT  wszystko ci pokaże. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych