Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osobny elektrozawót do sterowania argonem w lift tigu

elektrozawór argon tig

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 brian35

brian35

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 19:55

Witam

Planuje dokupić osprzęt do tiga do spawarki MMA. Trochę szperałem i na amerykańskim forum natknąłem się na ciekawy pomysł żeby sterować argonem zewnętrznym elektrozaworem. Nie mogę znaleźć tego tematu, ktoś tylko napomknął że któryś tam z wyjadaczy taki temat ogarnął. No i od razu spodobała mi się taka opcja, kupić uchwyt nie z zaworem a z pstryczkiem, miedzy butlą a uchwytem wdupić elektrozawór, jakiś tam układ żeby nie trzeba było trzymać tego przycisku tylko wciskając raz włączyć - drugi - wyłączyć. I tu moje pytanie, czy ktoś może taki temat przerabiał, może mnie nakierować, wytknąć problemy z tym związane. Elektrozawór na prąd zmienny czy na stały. Podejrzewam że tak czy siak to ogarnę, chciałbym tylko uniknąć zbędnych wydatków na eksperymenty, lepiej kupić argonu.



#2 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 01 luty 2020 - 18:33

Wszystko jest do zrobienia, ale czy to jest warte świeczki ? Pakiet musisz sobie dokupić, twoja spawarka nie ma HF i trzeba elektrodą ocierać zeby zajarzyć łuk.. Spawarke jakiegoś hińczyka wyrwiesz do 1tys max 200 amp z pakietem i już HF, jak trzeba ci elektroda spawać zmieniasz pakiet i ogień :) A jak nie możesz kupić elektro zawór na allegro sa od 20 zł w górę i po prostu to podłączyć i po problemie. 



#3 brian35

brian35

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 luty 2020 - 21:30

Tak, kupując spawarke rozważałem opcje o której piszesz. Wybrałem jednak Theram arc 175se z nadzieja że mnie przeżyje, choć to zdaje sie też chinczyk. Pewnie nie znalazlem takiego tematu bo to raczej własnie gra nie warta swieczki. Żaden ze mnie spawacz wiec póki co zostane przy tym co mam. Już tak mam że jestem "chory" jak czegoś nie pokombinuje, najlepiej jak przy okazji cos jeszcze zepsuje. Dzięki za odpowiedź




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych