Skocz do zawartości


Zdjęcie

VT2 - Recertyfikacja po 10 latach. Poszukiwana instrukcja oraz kilka pytań.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 chochoł

chochoł

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 20 styczeń 2020 - 07:51

Czeka mnie recertyfikacja jak w temacie. Mam kilka pytań i niuansów.

 

1) Czy ktoś posiada i mógłby podesłać instrukcję badania VT , jaką trzeba napisać na egzaminie z miarę świeżych edycji szkoleń w Instytucie Spawalnictwa? Chodzi o ten wzór, który dawali na szkoleniu. Generalnie wiem jak napisać instrukcję ale chciałbym zapoznać się z takim najbardziej aktualnym wzorem. Przed egzaminem są jakieś 2 dni szkolenia i pewnie dadzą ale lepiej przygotować się wcześniej niż na ostatnią chwilę.

 

2) Kiedy 10 lat temu odbywałem pierwotne szkolenie, Instytut certyfikował wyłącznie pod kątem złączy spawanych. Nie było w ofercie odkuwek i odlewów co zmieniło się po iluś latach. Czy szkolenie recertyfikacyjne obejmuje te dwa obszary i czy zaktualizowany  certyfikat też będzie je zawierał?



#2 Majkel

Majkel

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 09:20

Czeka mnie recertyfikacja jak w temacie. Mam kilka pytań i niuansów.

 

1) Czy ktoś posiada i mógłby podesłać instrukcję badania VT , jaką trzeba napisać na egzaminie z miarę świeżych edycji szkoleń w Instytucie Spawalnictwa? Chodzi o ten wzór, który dawali na szkoleniu. Generalnie wiem jak napisać instrukcję ale chciałbym zapoznać się z takim najbardziej aktualnym wzorem. Przed egzaminem są jakieś 2 dni szkolenia i pewnie dadzą ale lepiej przygotować się wcześniej niż na ostatnią chwilę.

 

2) Kiedy 10 lat temu odbywałem pierwotne szkolenie, Instytut certyfikował wyłącznie pod kątem złączy spawanych. Nie było w ofercie odkuwek i odlewów co zmieniło się po iluś latach. Czy szkolenie recertyfikacyjne obejmuje te dwa obszary i czy zaktualizowany  certyfikat też będzie je zawierał?

 

 

 

2. O jaką formę recertyfikacji wnioskowałeś ? Z rozszerzeniem o multisektor ( spoina, odkuwka, odlew ) czy sama spoina ? Jest do dość istotne przy egzaminie. Jeżeli rozszerzasz certyfikat o odlew to czeka Cię dodatkowy egzamin teoretyczny ( chyba 20 pytań ) dot. odlewu. Odkuwka o ile się nie mylę była zawsze w pakiecie.


Użytkownik Majkel edytował ten post 31 styczeń 2020 - 09:39


#3 konrado89

konrado89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 10:52

Czyli taką instytucję trzeba opisac czy to wypełnic tylko?

#4 Majkel

Majkel

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów

Napisano 31 styczeń 2020 - 09:35

Czyli taką instytucję trzeba opisac czy to wypełnic tylko?

 

Na egzaminie dostajesz tylko spis treści instrukcji.



#5 chochoł

chochoł

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 16 luty 2020 - 08:48

Z pewnym opóźnieniem ale dziękuję za info kolego Majkel.

Jestem po kursie i egzaminie recertyfikującym. Co do instrukcji to Instytut daje obecnie inny wzór niż ten załączony. Jest lepszy bo maksymalnie skrócony :). Jeśli chodzi włączenie przy recertyfikacji odlewów i odkuwek to raczej nie jest to możliwe. Wszyscy, którzy pierwotnie nie mieli tych wyrobów w zakresie certyfikacji zostali automatycznie zakwalifikowani do egzaminu nie obejmującego wyżej wspomnianych i nic nie dawało zaznaczenie ich we wniosku o recertyfikację. Odlewy / odkuwki zdawały jedynie osoby, które na przestrzeni tych 10 lat dokonały rozszerzenia zakresu kompetencji przez stosowny kurs oferowany przez IS.



#6 bartxw

bartxw

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 14:09

Z pewnym opóźnieniem ale dziękuję za info kolego Majkel.

Jestem po kursie i egzaminie recertyfikującym. Co do instrukcji to Instytut daje obecnie inny wzór niż ten załączony. Jest lepszy bo maksymalnie skrócony :). Jeśli chodzi włączenie przy recertyfikacji odlewów i odkuwek to raczej nie jest to możliwe. Wszyscy, którzy pierwotnie nie mieli tych wyrobów w zakresie certyfikacji zostali automatycznie zakwalifikowani do egzaminu nie obejmującego wyżej wspomnianych i nic nie dawało zaznaczenie ich we wniosku o recertyfikację. Odlewy / odkuwki zdawały jedynie osoby, które na przestrzeni tych 10 lat dokonały rozszerzenia zakresu kompetencji przez stosowny kurs oferowany przez IS.

Witam,

Kolego Chochoł, napisz proszę, czy warto było wziąć udział w kursie doszkalającym?

Rozważam pojechanie na sam egzamin.

Przy recertyfikacji, to tylko egzamin praktyczny: napisanie instrukcji + zbadanie 2 próbek z protokołami badań. Skrypt IS Badania wizualne złączy spawanych wydanie V 2019 powinien wystarczyć...

Pozdr






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych