Skocz do zawartości


Zdjęcie

duplex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mat G

Mat G

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 grudzień 2019 - 12:16

Witam. Mam taki problem. Do pracy dyplomowej potrzebuje pospawać próbkę stali superdupleks 2507 która będzie badana. Posiadam gaz osłonowy argon z helem, drut, reduktor oraz blachę. Problem w tym że nie mam materiału na którym można by przećwiczyć spawanie a bez tego w żadnym ośrodku nie chcą się tego podjąć. Czy ma ktoś takie umiejętności oraz możliwości aby to pospawać?? Najlepiej z okolic śląska

 



#2 Dam

Dam

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 64 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 11:21

Hej. Czy ma to być rura czy blacha ? Jak rura to jaka średnica ? Jeżeli rura to przy małych średnicach nie zrobisz kompletu testów badań niszczących i nieniszczących, muszą być 2 czasami 3. Jaka metoda ? Grubość ścianki ? Mógłbym się kogoś zapytać o takie złącze ale potrzebowałbym więcej danych. Firmy z reguły używają czystego argonu lub z domieszką azotu ale można zapytać. Pozdrawiam.



#3 Mat G

Mat G

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 grudzień 2019 - 17:09

Hej. Czy ma to być rura czy blacha ? Jak rura to jaka średnica ? Jeżeli rura to przy małych średnicach nie zrobisz kompletu testów badań niszczących i nieniszczących, muszą być 2 czasami 3. Jaka metoda ? Grubość ścianki ? Mógłbym się kogoś zapytać o takie złącze ale potrzebowałbym więcej danych. Firmy z reguły używają czystego argonu lub z domieszką azotu ale można zapytać. Pozdrawiam.

Blacha 6mm złącze doczołowe. Drut mam do MAG 1mm ale jeśli wygodniej można rozprostować i TIG pospawać. o ile nie jest to za mała średnica. Byłbym wdzięczny za wszelkie próby pomocy






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych