Skocz do zawartości

Zdjęcie

Magnum 208 MMA problem z parametrami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Maciekw

Maciekw

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 listopad 2019 - 21:38

Witam.

Posiadam spawarkę Magnum 208 MMA, tylko mam problem z mig/mag. Głównie spawam elektrodą otuloną- spawa wtedy świetnie. 

Gdy chciałem zacząć się uczyć spawania mig/mag to okazało się że regulacja nie działa tak jak jest napisane w instrukcji. 

Spawarka ma trzy pokrętła jedno jest od prądu spawania MMA, drugie od prądu spawania MIG/MAG i prędkość podawania drutu. 

W instrukcji jest napisane że pokrętłem od prądu ustawia się prąd spawania ( max 200A ) a w rzeczywistości jest tak: pokrętłem od prądu ustawia się napięcie ( 18-24V chyba ) a prąd spawania zmienia się razem z posuwem drutu ( większy posuw- większy prąd )  I nie da się nic spawać, dopiero przy maksymalnym posuwie drutu jest prąd spawania rzeczy 100A. W instrukcji było napisane że napięcie powinno się ustawiać automatycznie. 

Co można z tym zrobić? Oddać do naprawy? 

a i jeszcze jedno, czy dwa wyświetlacze które posiada spawarka nie powinny pokazywać od razu prądu i napięcia?  U mnie dopiero pokazuje po zajarzeniu łuku. 

#2 Vagabundo

Vagabundo

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 21 listopad 2019 - 06:43

Spróbuj najpierw zmienić biegunowość podłączenia spawarki, jak widziałem na jakiejś fotce tej spawarki masz taką możliwość. Może masz ją źle podpiętą, inna jest do drutu litego a inna do proszkowego lub samoosłonowego.

Nie wiem jak działa ten model ale więc nie wiem jak się mają wyświetlacze do pracy, ale na ogół jest tak, że prąd spawania jest podany gdy łuk jest zajarzony. Ma to wytłumaczenie: od grubości drutu, odległości od materiału, kątu pochylenia palnika - zmienia się nam wartość prądu.

Nie wiem jak powinna ta spawarka spawać, ale pewnie jak do każdej spawarki mig/mag zrobiłbym tak:

ustawił posuw na 3.0 następnie zwiększałbym napięcie, jak upala się drut za małe napięcie, odpycha drut za duże - skwierczy jak smażony boczuś na patelni, dobrze jest...

Jak się nie da to może jest jakiś problem teczniczny, w sumie to pochodzi z Chin...tanie jest

Tu activo más valioso no es tu dinero, sino tu tiempo, así que no pierdas ni un solo segundo de tu vida.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych