Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozycje spawania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kamiloo

Kamiloo

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 październik 2019 - 16:41

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i mam kilka pytań odnośnie teorii spawania. Uczestniczę właśnie w kursie na metodę mag 135. Instruktor dał mi kilka pytań do opracowania i niestety mam problem z 3 pytaniami. Będę bardzo szczęśliwy jak znajdzie się ktoś kto mógłby mi pomóc.
Pytania:
1. W obrębie wykonanej próbki wskaż co jest stala a co staliwem?
2. Co powinien zrobić spawacz wykonując pozycję sufitowa jeżeli wcześniej spawał w pozycji podolnej.
3. Jako rodzaj żużla powstaje w trakcie spawania metodą 135.

Z góry dziękuję za pomoc.

#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 13 październik 2019 - 08:51

Jeśli dostałeś do opracowania tematy, to powiedz z jakich już źródeł skorzystałeś aby sobie wygooglać co to jest stal a co staliwo, np Wikipedia pierwsza lepsza opisuje co jest m.in staliwo. Podobnie byś sobie zobaczył czym jest właściwie żużel... Jak dostałeś do opracowania, to chyba instruktorowi zależało żebyś kliknął parę razy na parę odnośników w Google a może książkę jakąś otworzył, nie wiem... Ja bym najpierw poszedł tym krokiem... na stronach sklepów masz nie tylko sprzęt ale i opisy metod spawania, materiałów...

 

Co do pytanie 2giego, to jest wg mnie niezrozumiałe, ponieważ ze względów praktycznych to należy przestawić spawarkę na właściwe parametry, grawitacja robi swoje, inne ułożenie ręki i palnika, ze strony formalnej to uzyskanie odpowiednich uprawnień w zakresie PE.. 


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych