Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fronius transsteel 2200

Migomat Fronius

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotrek72

Piotrek72

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 maj 2019 - 07:42

Dzień dobry wszystkim.
Stoję przed dylematem odnośnie zakupu nowego migomatu do warsztatu. Poprzednie migi to bester 1800 (o dziwo całkiem nie źle spawał), a teraz mam esaba C200i i tu też nie jest źle ale wiadomo człowiek chce coraz lepiej i lepiej. Chciał bym wymienić tego ostatniego na jakiegoś miga który da możliwość położenia ładnych „rozlanych” spawów. Spawam w dużej większości zamknięte profile stalowe, ale i rury nierdzewne, lecz je spawam tagiem. Nasuwa mi się myśl czy dobrym migiem nie mógłbym pospawać również tych rur nierdzewnych. Proszę o podpowiedzi jaki migomat był by już sprzętem naprawdę dobrym do tego typu prac. Oczywiście budżet jest najważniejszy więc zdroworozsądkowo myślę o 7000 zł. Mam możliwość zakupu miga Fronius transsteel 2200 i tu pytanie czy warto go kupić czy może inny.
Pozdrawiam i proszę o porady

#2 Recnet

Recnet

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 maj 2019 - 19:14

Fronius transsteel 2200

Polecam recenzję. Bardzo rozbudowana maszyna.

Jedyny minus to szpule 5kg. Jeśli dużo spawasz to nieekonomiczne wg mnie.



#3 Piotrek72

Piotrek72

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 maj 2019 - 22:27

Dzięki za odpowiedź wiesz ja, chyba już wszystkie filmiki z internetu widziałem odnośnie tej spawarki. Mam tylko dylemat czy lepiej rozglądać się za jakąś większą (gabarytowo) maszyną, czy ten migomat jest równie dobry co taki większy stacjonarny. Zdaję sobie sprawę że wielkośč spawarki nie jest jego specjalnym atutem, lecz może ktoś z Państwa miał może styczność z tą spawarką i mógł by coś doradzić.

#4 Gawryś

Gawryś

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 maj 2020 - 22:36

Piotrek72 kupiłeś ten model jak się prawuję przy rurach nierdzewnych ?



#5 Piotrek72

Piotrek72

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 maj 2020 - 10:45

Piotrek72 kupiłeś ten model jak się prawuję przy rurach nierdzewnych ?

Witam

Kupiłem ten model, lecz spawanie mag-iem cienkich rur nierdzewnych to zły pomysł, można bo się da, ale do tego typu prac tylko Tig

Natomiast do stali czarnej super, fajnie też wychodzi Alu. Niestety nie miałem argonu z minimalną (nie pamiętam ile) ilością Co2, bo taki gaz powinien być do nierdzewki. Ja spawałem nierdzewkę czystym argonem i spoina nie wyglądała estetycznie.

Ogólnie spawarka naprawdę OK zaryzykował bym nawet że super, natomiast to jednak zawsze spawa człowiek i jego umiejętności są najistotniejsze nie maszyna ;) choć dużo pomaga.

Pozdrawiam



#6 Gawryś

Gawryś

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 maj 2020 - 17:28

Dzięki za info, ciekawy sprzęt.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Migomat, Fronius

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych