Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy dobrze wykonana spoina?

Opinia co do jakości spawu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seraphim

Seraphim

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:34

Witam wszystkich,

Mam pytanie, czy przedstawiona spoina jest wykonana poprawnie - element kotła. Spaw pękł w czasie cięcia, to fakt, ale czy wykonanie jest akceptowalne, bo w czasie pracy kocioł się rozszczelnił właśnie na tym spawie - w okolicy palnika. Stal nierdzewna - 2mm.

Załączone pliki

#2 Konstruktor spawalnik

Konstruktor spawalnik

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 17 kwiecień 2019 - 20:13

Hej.
Wiesz co, generalnie przez zdjęcie ciężko coś stwierdzić.Jeżeli spoina jest w tym pękniętym miejscu to mi nasunęłoby się pytanie dlaczego jest jednostronna spoina FW. No ale specyfiki nie znam. Podaj więcej szczegółów.

Pozdro

#3 Seraphim

Seraphim

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 kwiecień 2019 - 08:26

Czołem. Według producenta spoina jednostronna miała być wystarczająca. A mimo to pękła. Pytanie, czy wykonana została prawidłowo?

#4 Konstruktor spawalnik

Konstruktor spawalnik

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 28 kwiecień 2019 - 07:32

Witam. Słuchaj, na takie pytanie "czy została wykonana prawidłowo" - może odpowiedzieć również tylko producent. Nie jest to łatwe do zdiagnozowania. Niemniej jednak jeśli był to kociołek / kocioł urządzenie cisnieniowe, więc wymagania tez powinny być wysokie. Pytań jest wiele, trzeba trochę poszukać. Na ten moment może udałoby Wam się zrobić jakieś trawienie żeby zobaczyć linie wtopienia na FW. O ile to możliwe na tym złomie.
P.S Mówisz, że spoina pękła w trakcie cięcia - na to też trzeba wziąć poprawkę, bo naprężenia puszczają...
Pozdr.

Użytkownik Konstruktor spawalnik edytował ten post 28 kwiecień 2019 - 07:35

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych