Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wycena konstrukcji spawananych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 21:03

Witam,

Jak wyceniacie nietypowe zamówienia (takie które np. pierwszy raz robicie).

Przyznam się że mam z tym mały problem, o ile policzenie materiału to nie problem, o tyle czasu wykonania to już tak.

I tak czasem wychodzi mi z 50zł za roboczogodzinę, a czasem i z 10zł (głownie przy małych pierdołach, bo to nie policzysz za dużo a czasu się schodzi).

Co prawda jakoś to z doświadczeniem wychodzi coraz lepiej ale to i tak nie to.

Często też słyszę że to strasznie drogo, a jak kiedyś miałem dużo roboty, to wysłałem do duzej firmy do wyceny (chciałem zarobic jako pośrednik :) )

Jak przywalili cenę  za pojedynczą sztukę (prototyp), to mi szelki spadły :) Ja bym policzył ze 3x mniej, jakoś rozsądnie wychodziło chyba przy zamówieniu min. 100szt. 

Tak luźno wrzucam temat bo ciekaw jestem jak to u Was jest.

Pozdrawiam.

 



#2 geoon

geoon

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 09:42

Też miewam z tym problem tzn. nie zawsze dobrze oszacuję cenę końcową. Tak jak np. spawanie rur jest w muare powtarzalne i nie problem komuś podać cenę za robotę tak przy nowych zleceniach zawsze jest peoblem. Ostatnio zacząłem przy takich zleceniach dyktować cenę za roboczogodzinę a nie od sztuki a jak ktos chce wiedzieć ile wyjdzie za sztukę to proszę o możliwość wystawiania jednej rzeczy i na tej podstawie w przyblizeniu mogę oszacowac ile powinna kosztować moja praca. Pamiętaj że zawsze lepiej powiedzieć troche więcej i w razie czego zejść trochę z ceny jezeli stwierdzisz po dniu pracy ze i tak zarobisz swoje niz od razu dawać głodową dla siebie stawkę i robić za przysłowiową miskę ryżu. Jaką metodą spawasz i co za zlecenia przeważnie bierzesz. Masz swoją działalność czy omijasz koszty opłacając składki u pracodawcy ?

#3 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 21:10

działalność (po godzinach), oraz umowa o pracę, działalność po godzinach i soboty, jak doliczyc zdrowotne księgowa, to sa raczej drobne roboty typu bramy, bramki itp. to niewiele zostaje, do tego sprzet pomieszczenie... ale no cóż. Spawam MAG i TIG ale tylko czarna.

Trafiaja sie nietypowe robótki dlatego tak ciężko.

Przy kilku sztukach jest łatwiej i szybciej, bo się tnie w pakietach, trasuje po kilka sztuk na raz...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych