Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maska samościemniająca SHERMAN V4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 18:42

Witam, 

Chce wymienić maskę samościemniajacą, którą dostałe ze spawarka (wartą pewnie z 70 PLN - często włącza się przy mocnieszym swietle i ciężko to ustawić ) bo ostatnio troche więcej spawam, ale nie na tyle żeby wydać 1500 czy 2000 za maskę.

Wiem jakie są opnie doświadczonych użytkowników na temat takich masek bo trochę poczytałem.

Spawam ze 2-3 razy w tygodniu po godzinach jakieś drobne fuchy, ogólnie nie jestem spawaczem (spawam migiem do 200 A i sporadycznie tig jak gdzieś w pachwinie ładna spoina potrzebna jest :) ).

Może ktos na forum ma jakieś doświadczenie? Może dołożyć troszkę i jednak Essaba warior tech?

Pozdrawiam


Użytkownik swr80 edytował ten post 24 marzec 2019 - 16:15


#2 Ponury

Ponury

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 24 marzec 2019 - 18:12

Speedglas od 3M, kosztuje 600zł ale będziesz szczęśliwy ty i twoje oczy.



#3 welderbydgoszcz

welderbydgoszcz

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 21:25

speedglas 100    dobry sprzet



#4 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 22:51

Aż taka róznica ? pytanie czy nowy model "chinskiej" maski nie będzie lepszy od starego modelu dobrej firmy, wszak technika szybko idzie do przodu :)

Mam to na przykładzie szlifierki już trzecie szczotki w szlifierce za 130 PLN dojeżdżam i się trzyma trzeci rok :)

Ale uwaga cenna, zastanowię się nad tym, dzięki.

3M 100 nie posiada przyciemnienia 13, czasem nie jest to potrzebne do TIGa?

No i jeszcze ten ESSAB przecież to ceniona marka.

Tak się zastanawiam tez jak jest z tą klasa optyczną, jakieś firmy ich certyfikuja? te wszystkie lepsze maski "chinskie" mają klasę 1/1/1/1, no ale ona chyba nie uwzględnia jakości ochrony wzroku tylko widoczność.

Pozdrawiam


Użytkownik swr80 edytował ten post 24 marzec 2019 - 23:56


#5 geoon

geoon

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 11:51

Żeby było jasne to co napiszę to jest tylko moje zdanie i ktoś inny może mieć odmienne zdanie.

Spawam różnymi maskami (wszystkie moje):

1. Zwykła z pasywną szybką 110x90

2. Speedglas 9100xx

2. GRAND VISION MOST

4. ESAB WARRIOR-TECH

 

I z tych co wymieniłem każda będzie lepsza niż SHERMAN V4 a miałem nim też okazję spawać.

 

Maski wymieniłem w takiej kolejności w jakiej ja wolę spawać.

 

Porównując Shermana z Esabem i tak wybrałbym Esaba ale jedna i druga dupy nie urywa jednak wydaje mi się że będzie to lepszy wybór.

 

Naucz się spawać na zwykłej masce za 100 zł z wymiennymi szkiełkami i zobaczysz że jest to lepszy wybór niż nawet speedgglas którego wymieniłem bo każda maska z elektroniką nie odda tak obrazu jak zwykłe szkiełko.



#6 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 20:46

Dzieki, do TIGa będzie trudno ze zwykłą, ale nad spawaniem MIG juz dawno się zastanawiałem. Przy prostym spawaniu moze to być nawet wygodniejsze. Pozdrawiam



#7 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 21:28

A moim zdaniem esab bardzo dobra i tania maska. Nie widzę szczególnej różnicy między esabem a speedlasem...

Ale i tak najlepiej widać przez tradycyjne szkło.



#8 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 10:52

Kurcze tak szukam patrzę, rzeczywiście większość pisze żeby brać te lepsze, w takim razie co warte są te normy, przecież muszą ich przestrzegać, czyli teoretycznie powinna działać lepiej niż 3M a praktycznie...

Tak w ogóle jeżeli spełnia takie normy, to jakiś instytut pewnie to bada, tu chodzi o zdrowie przecież  to nie może być jakaś samowolka :(

Jeszcze jedno jest ESAB WARIOR TECH ZA 400 i za 700 zł nie moge wyłapać różnicy oprócz czasu reakcji.

Jeszcze jedno, chodzi o LINCOLN VIKING 3350, czy to moze być tak, że jedne mają technologię 4C (brak zielonej barwy) a inne nie z tej samej serii?


Użytkownik swr80 edytował ten post 31 marzec 2019 - 18:34


#9 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 08:58

Jeśli chodzi o markowe przylbice, to brałbym raczej za pewnik to co na nich pisze. Odnośnie wszelkiej maści "chińczyków" byłbym bardzo powściągliwy. Importer ściągając towar tylko deklaruje, że produkt spełnia CE i nie zawiera substancji szkodliwych. Nie musi przedstawiać na to żadnych dowodów. Nigdy nie słyszałem, żeby zrobiono kontrolę parametrów. Dopóki komuś coś się nie stanie i nie zacznie się sądzić to machina sprawdzania nie ruszy a na rynku będą produkty o bardzo wątpliwych, zawyżonych parametrach.

 

Kurcze tak szukam patrzę, rzeczywiście większość pisze żeby brać te lepsze, w takim razie co warte są te normy, przecież muszą ich przestrzegać, czyli teoretycznie powinna działać lepiej niż 3M a praktycznie...

Tak w ogóle jeżeli spełnia takie normy, to jakiś instytut pewnie to bada, tu chodzi o zdrowie przecież  to nie może być jakaś samowolka :(

Jeszcze jedno jest ESAB WARIOR TECH ZA 400 i za 700 zł nie moge wyłapać różnicy oprócz czasu reakcji.

Jeszcze jedno, chodzi o LINCOLN VIKING 3350, czy to moze być tak, że jedne mają technologię 4C (brak zielonej barwy) a inne nie z tej samej serii?


Użytkownik frank horrigan edytował ten post 01 kwiecień 2019 - 08:59


#10 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 19:46

A wiec wybór się zawężył:

1. Lincoln VIKING 3350

 2. ESAB SENTINEL A50

Co Wy byście wybrali?


Użytkownik swr80 edytował ten post 01 kwiecień 2019 - 19:46


#11 igor85

igor85

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 21:42

Z tą półką cenową co wymieniłeś pomyśl jeszcze o częsciach zapasowych(szybki). Skoro jesteś na takim poziomie cenowym to ja proponuje optrela.

Albo e640 albo ja używam panoramaxa ale to już droższa. Bardzo ważne jest pole widzenia i to co robisz.

Jeśli spawasz nie za często to i maska się nie ładuje to lepiej kupić coś z wymiennymi bateriami albo na aku. Mam esaby origo i warior tech. Origo zaczyna umierać po około 8 latach. W firmie miałem więc tylko na fuchy jezdziła przez jakieś 2-3 lata. Potem praktycznie każdy dziń używana więc cena 400 zł na 8 lat to praktycznie darmo.



#12 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 21:57

Myślałem, dlatego martwi mnie ta zakrzywiona szybka w esabie (jest drogia i z tego co ktoś pisał rysuje się), ale za to przyciski (szlifowanie na zewnątrz pamięć itp.)

Za to Lincoln - dobra widoczność, prosta tasza szybka, ale wszystkie przyciski w masce, no jak mozna szlifowanie zrobić na pokrętło w masce w środku...

Optrel ok, jakosć, ale trzeba patrzeć zę stare modele nie będą już tak dobre jak nowsze konkurencyjnych firm jak esab (chyba że się myle i sa o kilka skoków do przodu z techniką)

Pozdrawiam


Użytkownik swr80 edytował ten post 01 kwiecień 2019 - 21:58


#13 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 07:24

Szybka w Esabie wystaje poza obrys przyłbicy i pewnie będzie się rysować. Optrela nie używałem, ale ponoć jest niezły.
Ja czekam na nową przyłbicę KEMPPI, ma być w sprzedaży od 1 maja ...ale to nie ta półka cenowa co wymienione wcześniej.

https://www.youtube....h?v=QOILr3NoW-8



#14 geoon

geoon

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 11:16

Myślałem, dlatego martwi mnie ta zakrzywiona szybka w esabie (jest drogia i z tego co ktoś pisał rysuje się), ale za to przyciski (szlifowanie na zewnątrz pamięć itp.)
Za to Lincoln - dobra widoczność, prosta tasza szybka, ale wszystkie przyciski w masce, no jak mozna szlifowanie zrobić na pokrętło w masce w środku...
Optrel ok, jakosć, ale trzeba patrzeć zę stare modele nie będą już tak dobre jak nowsze konkurencyjnych firm jak esab (chyba że się myle i sa o kilka skoków do przodu z techniką)
Pozdrawiam

Nie przejmuj sie ta szybką w esabie. Wywalasz ją bo ona znieksztalca obraz. Od srodka wykrecasz elektronike przez którą patrzysz i pod nią dajesz szybkę antyodpryskową bo zwykła szybka zbyt szybko się zużywa. Potem skrecasz tak jak było wczesniej i obraz masz taki sam jak nie lepszy niz w speedglassie :D Esab warior tech to chyba jedna z ranszych masek warta zakupu chociaz nie ma samtch 1/1/1/1 to przynajmniej masz pewność ze producent nie oklamuje w cyferkach.
Jak nie zrozumiałeś o co mi chodzi z założeniem szkla di maski to moge zrobic Ci zdjecie poglądowe.
Takiego myku nie zrobisz np. w masce mosta grand bo ona ma za duzy wizjer jak jest z lincolnem to nie wiem bi jej nie mam.

Użytkownik geoon edytował ten post 07 kwiecień 2019 - 11:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych