Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprawnienia i wymagane dokumenty i zgłoszenia do działalności gospodarczej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdamKox

AdamKox

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 13:06

Witam 

Jestem tu nowy i z góry proszę mi wybaczyć jeśli nie odpowiednie miejsce wybrałem na zamieszczenie tego tematu. 

Sprawa dotyczy strony prawnej prowadzenia działalności gospodarczej związanej ze spawaniem.
Dokładnie interesuje jakie wymogi trzeba spełniać oraz gdzie trzeba zgłosić tego typu działalność. 
Dodam iż będę prowadził produkcje bram balustrad itd całą gamę usług spawalniczych typowo budowlanych oraz naprawy różnego rodzaju aluminiowych podzespołów czy komponentów. Drugą sprawa jest to że będę produkował na sprzedaż i na zamówienie różnego rodzaju elementy metalowe, oraz podzespoły np do różnych pojazdów, produkcja również będzie obejmowała drobnostki od ozdobnych elementów po wyposażenie wnętrz. W Planie mam też cos takiego jak sprzęt sportowy np drążkach do podciągania się, i jakie dokumenty lub jakie rodzaje certyfikatów i jak powinienem posiadać lub wyrabiać. Jak wiadomo sprzęt sportowy czy różnego rodzaju komponenty muszą spełniać jakaś normę i przynajmniej tak mi się wydaje trzeba posiadać na dany model jakiś certyfikat albo coś takiego. Co w takim przypadku muszę posiadać ( w sensie dokumentów) aby w pełni legalnie to robić i produkt był legalny

 

Dodam że Ciężko mi cos na internetach było znaleźć w tym temacie dlatego zwracam sie do was koledzy po fachu. 
Z góry dziękuję za odpowiedzi 

 

POZDRAWIAM



#2 welderbydgoszcz

welderbydgoszcz

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 17:32

idziesz do urzędu zakładasz firmę i tyle nikt cię nie pyta czy masz uprawniania czy umiesz spawać itp.

ja nie dawno zakładałem

PKD 25.62.Z



#3 AdamKox

AdamKox

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 18:08

robiąc drobne usługi nikt nie pyta. Prowadzę działalnosć od 2010r i usługi robiłem do tej pory dorywczo. Główna działalność skupia sie na czym innym.  Teraz chce się zająć produkcja i zatrudnić pracowników  ale chce to zrobic profesjonalnie i zgodnie z kodeksem. Gdzie ewentualnie szukać wiedzy lub w jakim urzędzie/miejscu/instytucji zaczerpnę kompleksowa wiedzę na ten temat? 



#4 igor85

igor85

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 22:37

Jeśli balustrady to:

Od 1 lipca 2019 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa, które nadaje każdemu montażyście balustrad obowiązek wydaniaDeklaracji Właściwości Użytkowych. Obowiązek dotyczy każdej firmy, którastale zabuduje balustradę na obiekcie budowlanym. Istnieją pewne wyłączenia dla mikrofirm, ale Rozporządzenie i tak nakłada obowiązek posiadania poniższych dokumentów.  

Dokumenty jakie należy zgromadzić, aby legalnie pracować:

1. Montażysta,
 który nie prowadzi prac spawalniczych (montaż gotowych zestawów)
- Podstawowy Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji zgodny z EN 1090-1, 
- Montaż balustrad stalowych, lub ze stali nierdzewnej ZKP zgodne z EN 1090-2, 
- Montaż balustrad aluminiowych ZKP zgodne z EN 1090-3

 

2. Montażysta, który wykonuje usługi spawalnicze w trakcie produkcji i instalacji balustrady: 
- Podstawowy Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji zgodny z EN 1090-1, 
- Montaż balustrad stalowych, lub ze stali nierdzewnej ZKP zgodne z EN 1090-2, 
- Montaż balustrad aluminiowych ZKP zgodne z EN 1090-3
- Spawalnicze Świadectwo Kwalifikacji,





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych