Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rura DN 1000 przetop TIG

tig przetop rura dn1000

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 proggressive

proggressive

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 13 luty 2019 - 21:51

Witam. Panowie jestem początkujący jeśli chodzi o TIGa. Mam pytanie odnośnie spawania duzych rur srednica 1000 lub 500 ścianka 14-22mm.

Jak się zabrać do przetopu na dole styku? Jak podać drut? Czy ktos mogłby dać kilka rad mlodemu? Pozdrawiam!



#2 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 14 luty 2019 - 09:20

drut 3.2 , 140 A  i zaginasz drut tak aby go podać od  góry



#3 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 14 luty 2019 - 10:07

Do wykonania warstwy graniowej polecam WiseRoot+ jeśli zależy nam na usprawnieniu procesu.


Użytkownik frank horrigan edytował ten post 14 luty 2019 - 10:14


#4 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 14 luty 2019 - 14:10

pytanie było o tiga wiec  nie maja na to technologi na budowie tylko maja na Tiga.  Podejrzewam ze tutaj gosc proboje działać  w gazownictwie typowe 1000 na 22 scianka  teraz robią  taką nitke



#5 proggressive

proggressive

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 14 luty 2019 - 16:25

Pytanie o przetop Tigiem a nie czym wykonac...  Drut wchodzi w gre tylko 2,4.



#6 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 14 luty 2019 - 17:29

To wszystko zależy od twoich umiejętności jak szybko będziesz drutem na dawał, druta dawaj od środka i palnikiem grzej po ściankach ja zawsze zaczynam nie na 6 godz tylko 4-5 zależy czy kwas czy czarna i jaka szpara, warunki czy w przymusach. Potem jak jadę w drugą stronę to zaczynam od 6 jak jęziorko się rozbuja w sam raz tam gdzie zaczynałem. 



#7 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 14 luty 2019 - 18:01

Pytanie o przetop Tigiem a nie czym wykonac...  Drut wchodzi w gre tylko 2,4.

Z kad takie  gadanie ze drut wchodze w gre tylko 2.4????  Dla autora tematu lepiej nie słuchaj takich odpowiedzi bo widze ze czesc ludzi tutaj na forum  nie miało do czynienia z takimi stykami. 

Mozesz robić  przetop  drutem 2.4 nie ma problemu tu zalezy od twoich  umiejetnosci , widzialem duzo jak  goscie gnoili  i wycinali i wycinali bo  wypchac nie umieli na takiej rurze. Nie wspomne o jeżach bo pcha i pcha taki jeden z drugim zeby wypchac przetop potem swieci latareczka i las.  Robi sie i 2.4 i  3.2  przetopy zalezy jakie kto ma umiejetnosci i wiedze.  Mi osobiscie duzo latwiej jest drutem 3.2  bo raz ze nie musze go tyle  podawać  i z taka predkoscia jak 2.4.  Drut zaginasz tak aby go podać ''od  góry'' wtedy nie  bedziesz miec wklęsłego przetopu.  Prąd  zalezy od  drutu i szczeliny i twoich umiejetnosci.  Nikt Ci tu nie da  gotowej receptury musisz sam  zobaczyc jak ci  idzie lepiej , czy drut 2.4 czy 3.2  czy na przetop 120 czy 140.  Tak jak kolega wyżej napisał  lepiej jest sobie zacząc  od 5 godziny na dole.   Powodzenia



#8 proggressive

proggressive

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 14 luty 2019 - 18:35

Ok Cinek dzieki za sensowną odpowiedz! Widzę że znasz się na rzeczy.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tig, przetop, rura, dn1000

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych