Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magnum Mig 212 Puls synergia czy Magnum Mig 220 MMA IGBT ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz84

Łukasz84

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 07:11

Witam! Które z tych użadzeń będzie lepsze do użytku w garażu? Czy ktoś użytkuje któryś z nich i coś doradzić! Wiem że to chińszczyzna ale budżet to 2500 zł a spawać nie będę w ilościach przemysłowych. Głównie profile zamknięte grubość ścianek 3mm.Czy może ktoś poleci inny sprzęt w podobnych pieniądzach! Za wszystkie porady bardzo dziękuję

#2 Łukasz84

Łukasz84

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 16:34

Czy może IDEAL EXPERT 215 ?

#3 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:42

Bierz Magnuma to taki chińczyk z górnej półki a stosunek ceny do jakości bardzo dobry.



#4 Łukasz84

Łukasz84

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 22:11

Ok dziękuje. Znajomy ma tig magnum i też mówi że daję radę! Tylko że w sklepie sprzedawca tak zachwalał tego "Ideala" że taki dobry i tyle ich sprzedali,mało awaryjne itp.(ale to sprzedawca) A pracował ktoś może tym modelem magnum mig 212?

#5 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 01 luty 2019 - 20:52

Mamy w robocie z Ideala Expert Miga 215 LCD, Expert Miga 330 4x4 Digital i Expert Miga 500 W Synergic. Dwa pierwsze od kilku miesięcy do lekkich robót. Mig 215 na 230V (głownie w terenie), pozostałe 400 V. Natomiast Expert Miga 500 W  Synergic od bez mała roku. Sprzęt naprawdę eksploatowany do bólu. Prawdziwe warunki produkcyjne. Nie dam powiedzieć marnego słowa. W Idealu jest dobre to, że możesz zamówić sprzęt na testy, nie wiem czy to dotyczy tylko firm, czy użytkowników indywidualnych również. Zamawialiśmy sprzęt trzykrotnie, za każdym razem testowaliśmy dwa tygodnie i za każdym razem zostawał. Właściwe to nie tak do końca, bo w dwóch przypadkach przysłali nowy sprzęt do testów, a raz używany i po podjęciu decyzji o zakupie nastąpił odbiór na koszt dystrybutora i przysłali nam nowy egzemplarz.

Niewątpliwie zachęca cena. Skośnoocy szybko się uczą i chociaż zakup chińczyka, to zawsze loteria, to trzeba przyznać, że robią postępy. Nie wiem skąd jesteś. Zapraszam do siebie. Gdybyśmy byli z przysłowiowego sąsiedztwa, to Ci taki sprzęt zamówię do testów u mojego dostawcy i jak będziesz zadowolony to kupisz, a jak nie to oddasz. Wiem że zaraz starzy fachowcy mnie przeklną, że pewnie handlowiec promuje chińszczyznę itd. Kiedyś, jak pozwalał stan zdrowi spawałem sporo, teraz niestety przychodzi patrzeć jak robią to inni.



#6 Łukasz84

Łukasz84

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 02 luty 2019 - 14:38

Dzięki! Właśnie chodziło mi o taką poradę jak ten sprzęt sprawuję się w praktyce!W tym egzemplarzu odstrasza mnię trochę ten wyświetlacz kolorowy bo to zbędny bajer.Byłem w sklepie oglądałem,użądzenie wygląda solidnie. Wykonaniem zdaję się przebijać magnuma,tylko magnum posiada Puls a ideal nie i jest trochę droższy! A jak jest z rzeczywistym amperażem ideal expert mig 215 bo czytałem że producenci lubią zawyżać sobię! I czy ktoś spawał Magnum mig 212 synergia puls

#7 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 03 luty 2019 - 17:08

Z zawyżaniem do nie do końca jest tak jak piszesz. Musisz zwrócić uwagę nie tylko na oznaczenia sprzętu typu 250 co wskazuje zazwyczaj na maksymalne natężenie prądu spawania w tym przypadku 250 A. Ważne są tzw. cykle pracy i te 250 A możesz osiągnąć np. w cyklu 10%. Za cykl przyjmuje się zazwyczaj czas pracy =10 minut. Czyli danym urządzeniem możesz spawać max. prądem 250 A, ale tylko przez minutę, po upływie tego czasu termik może wyłączyć urządzenie. Czas pracy wzrasta wraz ze spadkiem natężenia prądu spawania i osiąga np. 100% przy I=140 A. Jak nie masz doświadczenia, to patrz na to jakim maksymalnym prądem spawania możesz spawać w cyklu 100%. Podobnie dobiera się uchwyt spawalniczy bez względu na metodę. Jest pojęcie obciążalności prądowej, chodzi o to, że uchwyt też ma swoją wytrzymałość i to nie tylko mechaniczną. Mam nadzieję że chociaż trochę koledze pomogłem. Jestem z innej epoki jednak pewne kwestie są ponadczasowe np. takie żeby sprzęt kupować możliwie prosty i dostosowany do aktualnych potrzeb, podkreślam aktualnych. Widzę taką tendencję, że ludzie kupują zaawansowany sprzęt, z którym nie umieją sobie absolutnie poradzić, stąd częste pytania na forum: "do czego jest ten guzik". Moim zdaniem przerost formy nad treścią.



#8 Łukasz84

Łukasz84

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 08 luty 2019 - 19:44

To jeszcze jedno pytanie odnośnie zakupu. Lepiej kupić u miejscowego sprzedawcy wychodzi około 100 zł drożej który w razie awarii urządzenia na czas naprawy daję sprzęt zastępczy. Czy lepiej przez internet bo wychodzi taniej?

#9 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 10 luty 2019 - 18:17

Kup na miejscu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych