Skocz do zawartości


Zdjęcie

Migomat do 4000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fkzzpio

Fkzzpio

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 16:18

Witam serdecznie planuje zakup spawarki migomatu najlepiej całego zestawu budżet to 4000zł .

Spawarka będzie wykorzystywana do spawania warsztatowego czy inaczej hobbistycznego .

Proszę o poradę co najlepiej kupić , abym nie trafić na bubel czy urządzenie które po krótkim czasie będzie tylko ładnie wyglądało na regale.

 

Tak jak już wcześniej wspomniałem urządzenie nie będzie wykorzystywane codziennie .

Do tej pory opierając się na opiniach znalezionych w Internecie zainteresowały mnie

SPAWARKA MIGOMAT ESAB CADDY MIG C200i 200A ZESTAW

 

Spawarka Kemppi MinarcMig 170 EVO inwertor MIGOMAT

 

Co sądzicie na ten te urządzenia ?
Jeśli uważacie że lepsze jest inne urządzenie proszę o informację jeśli będzie trzeba postaram się powiększyć budżet .

Pozdrawiam serdecznie



#2 AIR-SPAW

AIR-SPAW

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 235 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 20:22

Ja bym brał Kemppi. Sam teraz zbieram na Kemppi minarcTig 200MLP evo. Popatrz czy za pare groszy więcej nie kupisz 200A z kemmpi. Esaba sobie odpuść robiłem na tym Caddy i jak dla mnie słaby.
Pozdro

#3 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 16:19

Oerlikon 200. Bije na głowę kemppi pod względem funkcji, i bardzo fajnie spawa. 



#4 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:38

Sam zapierdalam na minacrtig 200 i przysięgam że złego słowa nie powiem o tym sprzęcie.



#5 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 11:05

KEMPPI



#6 winnagora

winnagora

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 20:11

Chciałbym podpiąć się do tematu. Też szukam spawarki mig mag do około 4k z groszami. Szukam sprzętu do gospodarstwa spawanie stali czarnej max 10mm grubości czasem cienką kwasówke i sporadycznie jakieś aluminium. Teraz mam Bestera spb400 ale to sprzęt do naprawdę grubych robót.
Czy spawarki firm takich jak Magnum,Sherman,Walter Fantasy poradzą sobie z naprawą burt przyczepy, wrót do stodoły? A od czasu do czasu pospawać jakiś krater czy kolektor.

Użytkownik winnagora edytował ten post 03 lipiec 2019 - 20:12


#7 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 21:36

W tych pieniądzach i przy tych wymaganiach zostaje ci chińszczyzna. Jeśli nie wiesz na jaki model się zdecydować rzuć monetą albo wybierz tą w ulubionym kolorze ;-) Najlepiej przed zakupem odpal sprzęt i zobacz czy jakość spawania cię zadowala. Jeśli chcesz jak należy pospawać alu zwróć uwagę na gorący start, warto też by miała puls ...do kwasówki wskazany podwójny puls albo chociaż puls.


Użytkownik frank horrigan edytował ten post 03 lipiec 2019 - 21:46


#8 winnagora

winnagora

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 08:12

Ale w śród chińszczyzny też może trafiają się sprzęty lepsze i gorsze. Może ktoś ma jakieś pozytywne bądź negatywne doświadczenia. Czy spawarki za te pieniądze będą na miedzi?

#9 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 19:50

Mogą być na miedzi, ale miedź to nie wszystko. Z Chin przychodzą różne sprzęty nawet niektórzy giganci mają swoje fabryki w Chinach i robią produkty low-costowe by poszerzyć grono potencjalnych klientów. A tu raczej rozmawiamy o typowej "chińszczyźnie". Tego typu produkt z założenia musi być tani bo kierowany jest do specyficznej grupy odbiorców. Co więcej musi być tani po opłaceniu transportu i podatków. Nie chce mi się rozwodzić na temat chinolów. Tak jak napisałem wcześniej jeśli ktoś ma ograniczony budżet niech idzie do sklepu odpali sprzęt pospawa różne materiały i zobaczy czy go to satysfakcjonuje. Jeśli nie niech jeszcze pooszczędza i kupi coś co go w końcu zadowoli. W sprzedaży zawsze będzie tani sprzęt spawalniczy bo zawsze znajdzie się na niego klient, tak samo jak na tanie piwo. Dlaczego? Bo zaspokaja to jego potrzeby. Rozwodzenie się nad chinolami podobne jest do dywagacji nad tym "które piwa za ~1,5zł są warte uwagi? Tesco, Roger, Rastiger a może Keniger  ktoś ma jakieś doświadczenia, niech opisze pozytywne lub negatywne wrażenia smakowe? ...z tą różnicą że jak pisze na etykietce że ma 8% alko. to wiesz że ma a w chinolach jak pisze na tbl. znamionowej że ma 300A to tej pewności nie masz ;-)


Użytkownik frank horrigan edytował ten post 04 lipiec 2019 - 21:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych