Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawanie Tig Lift


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 AIR-SPAW

AIR-SPAW

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 235 postów

Napisano 24 grudzień 2018 - 20:46

Witam. Przyznam że jeszcze tej metody w życiu nie używałem więc zapytam zanim gdzieś popełnię błąd. 

Chciałbym się zapytać czy metoda spawania Tig Lift jest jakoś powszechnie używana na różnych budowach typu rurociągi, wymienniki ciepła etc. Oraz czy oprócz samej stali zwykłej oraz stali nierdzewnej można ja użyć do spawania P91,P92, Duplex itd.Aluminium i podobne co potrzebują prądu przemiennego AC wiadomo odpadają. Czy raczej stosują przeważnie już spawarki Tig z zajarzeniem bezstykowym HF??

Dla czego pytam? A dla tego że będąc na różnych budowach jak i halach gdzie wykonują spawy na rurach widziałem czasami jak własnie spawają rury stalowe i z stali nierdzewnej tą metodą. Wiem że się da i to nawet na RTG tak pospawać no ale chciałem tak z ciekawości zapytać co się da i co można spawać metodą Tig Lift . 

Pozdrawiam

Wesołych Świąt



#2 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 10:47

zapomnij o spawaniu tig lift czegoś innego jak furtki, i to też szkoda czasu na takie cuda.

Nigdy nie widziałem na budowie, ani gdzie indziej kogoś, kto spawałby TIG LIFT...



#3 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 13:29

Już to widzę jak na cieknącej wodzie na rurociągu przy przepinaniu sieci ciepłowniczej będę myślał o TIG LIFT



#4 AIR-SPAW

AIR-SPAW

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 235 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 14:50

Pytam bo jak byłem na budowie w UK i Irusa to tak spawali bez problemu i nierdzewke na badania więc w czym problem?? Nawet jak patrze na roboty w USA to też tig lift jadą na spokojnie.

#5 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 16:18

Na jakie badania? Coś Ty, ochu..ał? A wtrącenia wolframu? Niezłe badania i niezła budowa!



#6 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:09

Spawałem rury czarne fiu 300 na budowie w niemczech takim czymś bo moja spawarka się zajechała, ciężko było na początku, tydz się przemęczyłem, rury były świetlone na złączach i bez żadnych problemów próba itp... Nic nie ciekło. Nie ważne czym spawasz ważne jak i tyle. 



#7 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:51

Następny mądry.

I jak spawałeś, bez wygaszania? I przeszło rtg? Z kraterami?

Na normalnej budowie to by wizualnych badań nie przeszło, a co dopiero rtg... :) :) :)

Nie mówiąć o kwasówce.

 

Na szczelność od biedy można się katować, ale po co? Przecież to jakaś masakra.



#8 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 29 grudzień 2018 - 22:11

jak jedziesz na walking cap i wiesz kiedy masz zakończyć i jak daleko wyjechać kiedy wtopić kiedy za kończyć to nie trzeba ci wygaszania..... 

Jak sie na uczyłeś spawać na byle jakim szrocie to po spawasz wszystkim, a nie pulsy wygaszanie itp... 


Użytkownik Developers edytował ten post 29 grudzień 2018 - 22:14


#9 AIR-SPAW

AIR-SPAW

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 235 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 18:50

Widze że niektórzy nie mają pojęcia o spawaniu i musieliby wrócić do szkoły. A sprawa wygląda tak że piątek i sobote miałem okazje pospawać tig-lift na RTG i wiecie co przeszło . Tylko jest jedno ale trzeba wiedzieć jak zaczynać i kończyć i nie ważne czy to stal czy nierdzewka.
Przy okazji uczyli mnie koledzy spawacze z USA a ci wiedzą co robią.
Pozdro

#10 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 19:31

Można bez problemu też padł mi jonizator i musiałem jechać chińczykiem z marketu, przeszło bez żadnej wady lecz trzeba myśleć co się robi i technika startu i stopu trochę inna.



#11 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 31 grudzień 2018 - 20:59

Teoria bije praktykę znowu ;) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych