Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup spawarki mig/mag do 2500-3000 zł zastosowanie domowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Robert1

Robert1

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 18:35

Witam,

 
Chciałbym zakupić spawarkę mig/mag, do zastosowania  amatorskiego w domu- spawanie 2-3 razy w miesiącu. Przewertowałem forum znajdując rozbieżne informacje stąd post na forum. 
Jeśli chodzi o moje wymagania
Chodzi mi tylko o spawanie stali czarnej. Różne konstrukcje z profili, kątowników czy rur o grubości od 2 do 6mm Takie grubości to będzie jakieś 90%  prac które  będzie  wykonywać. Może raz na ruski rok będzie konieczność pospawać coś grubszego do dajmy na to 10-12mm
 
Aluminium nie mam zamiaru spawać a do nierdzewnej chce kupić TIGa spawanie elektrodami też nie wymagam, więc kombajny 3w1 nie są konieczne. 
 
Mam dostęp do siły. Bezpiecznik C20.
Mobilność spawarki nie jest konieczna. Najdalej będzie wyjeżdżać jakieś 4m przed drzwi garażu. Garaż mam nie ogrzewany. Ale nie jest dla mnie kłopotem przenieś ja do ogrzewanej piwnicy w domu. Więc czy to będzie transformatorowa czy  inwerter bez znaczenia.
 
Budżet okolo 2500-3000 zł z drobnym naciąganiem. Mam świadomość że nie jest to kosmos i sprzęt może pochodzić z Chin ale w tym problem ze jest ogrom modeli spawarek od różnych producentów i nie wiem co wybrać. 
Jeśli do takiego zastosowania wystarczy coś tańszego to lepiej.
 
Jeśli będzie to chińczyk to niech będzie to dobry chińczyk:) 
 
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Robert


#2 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 11:27

Jak byś naciągnął budżet do 6000zl to bym polecił spawarkę Kempact 253R ;-)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych