Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawanie Tig początki

Tig Praktyka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jhony42

Jhony42

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 15:21

Witam Panowie pytanie czemu elektroda  zaokrągla się mimo że nie dotknąłem nią  spawanego materiału , dodam ze materiał oczyszczony stal  nierdzewka ,  i kolejne pytanie jak spawam  dwa elementy które do siebie przylegają to widze dobrze  a jak tylk jest lekka szpara miedzy nimi to juz słabiej i tutaj problem z moimi oczami czy pozycją ?  



#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 23 listopad 2018 - 14:28

Co pierwszego pytania:

 

Sprawdziłbym najpierw

- czy masz ustawiony tryb MMA spawanie elektrod otuloną zamiast TIG, czasem nawet nie wiemy że gdzieś zahaczyliśmy i się przełączylo

- zły gaz czyli zamiast Argonu czy Helu (czy mixu Ar+Hl) masz mix z dodatkiem CO2...

- spawasz spawarką ustawioną na DC?

- masz elektrodę do odpowiednia spawania DC

- nie zamieniłeś biegunów? zamień masę i zobacz czy jest ok. Spawarki mają często dwa gniazda do którego możemy podłączyć kable, masę oraz uchwyt do spawania elektrodą otuloną. Jednak w przypadku spawania TIG możemy masę podpiąć odwrotnie, ale to skutkuje że większa ilość ciepła mamy na elektrodzie niż na materiale spawanym... niby można w ten sposób spawać cienkie aluminium (nigdy nie sprawdzałem - pewnie teoria). 

 

Co do drugiego pytania, ciężko odpowiedzieć ponieważ to wszystko zależy od naszych oczu, pozycji i użytej osłony od DIN 9-13, im mniejszy prąd tym jaśniejsze szkło (lub ustawienie w przyłbicach z LCD) powinniśmy użyć... ale jak pracujemy z dużymi prądami a używamy ochrony DIN10 to lepiej sobie dać spokój ze spawaniem...


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#3 Jhony42

Jhony42

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 19:54

dziękuje za opowiedzieć jutro mam wolnę wiec we wtorek  sprawdzę różne opcje 



#4 Jhony42

Jhony42

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 15:51

a jak spawam blacha kwas 3mm  prąd 95 przyciemnienie 11 - nawet mogę a 12 to jest ok ?  



#5 andrzej321

andrzej321

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 23:00

wszystkim początkującym polecam obejrzeć :

 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tig, Praktyka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych