Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drut przykleja się do dysz prądowych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Diabel199432

Diabel199432

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 18:48

Witam.

Mam problem. Otóż podczas spawania kwasu drutem kwasowym 0.8mm w pewnym momencie przyklei się on do dyszy prądowej. Po odciągnięciu go kombinerkami kawałek idzie dobrze, i znów jest tak samo. Powymieniałem końcówki prądowe, wkład rączki i nadal jest to samo. Pół szpuli drutu było wszystko dobrze, a teraz nawet po zmianie na inną jest tak samo.

Mój sprzęt do Migomat Magnum MIG-200 i mieszanka Argon-97,5%, CO2-2,5%

Co może być nie tak? Bo sprzęt jest prawie nowy i pierwszy raz robi takie coś... A to denerwuje podczas spawania.

Pozdrawiam

#2 AIR-SPAW

AIR-SPAW

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 17 listopad 2012 - 20:44

może za mocno do cisłeś drut rolkami?Może spirala do wymiany?albo rolki z drutem źle nawinięte co się czasem zdarza?Sprubuj wziąć większą dysze moze pomoże? Ja raz na zwykłym miałem coś takiego że końcówka prądowa mimo że nowa miała jakiegoś bubla i tak samo reagowało jak tobie po prostu zła średnica oczywiście fabryczna bo wymianie było ok

#3 piotrek152

piotrek152

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 275 postów
  • Lokalizacjamińsk mazowiecki .. paryż

Napisano 18 listopad 2012 - 08:58

A było se kupić coś lepszego. Te typy tak mają

#4 bobek!

bobek!

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 18 listopad 2012 - 12:13

niekoniecznie "te typy". :) Lorch za 30.000 też kleił. Powodem był drut, od połowy szpulki cięło jak nie wiem, wyglądało, że drut nawięty jest równo i dobrze. Po kolei wymieniłem końcówkę, żmijkę, później cały przewód, rolki na nowe. Także piotrze nie ma co od razu zwalać winy na samą spawrkę, bo powodów może być z 10.

#5 Answer

Answer

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaNorge

Napisano 18 listopad 2012 - 12:58

A pancerz w środku wymieniałeś? Tzn. używasz stalowego czy masz teflonowy? Jeśli masz teflonowy to w/g mnie w grę wchodzi tylko źle nawinięty drut i wtedy cena maszyny nie ma znaczenia. Pozdrawiam.

#6 Diabel199432

Diabel199432

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 listopad 2012 - 21:01

Pancerz został wymieniony, ale na stalowy. Teflonowy będę miał jutro i zobaczymy czy to pomoże :)
Dzięki za zainteresowanie tematem.

Piotrek, nie wiem co ty chcesz. Użytkuję tę spawarkę już dobry przeszło rok i szyje jak głupia. Teraz pierwszy raz coś jej zafiksowało :) Zazwyczaj chodzi tak jak na produkcji czyli 12h dziennie, a prowadzę tylko skromne kowalstwo artystyczne :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych