Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z migającym światłem - czy spawarka 400v/3f pomoże?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 abdull_

abdull_

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 17:52

Witam Państwa.

mówiąc krótko, mam problem z migającym światłem u sąsiadów ( u mnie zresztą też, ale to nie problem), gdy spawam.

Problem występuje przy spawarce Sherman dual mig 160, nawet na 1 stopniu prądu. doszły mnie informacje , że inwerter rozwiązuje problem, pożyczyłem więc spawarkę Magnum 200 inwerter na 230V. poprawa w zasadzie żadna ( nie zauważalna gołym okiem, jak migało tak miga). Po konsultacji z jednym sprzedawcą, zaproponował mi spawarkę TECNOMIG 250 400V 3 fazy (inwerter oczywiście) (chyba taka), cena ok 2200 zł.

Pytanie jakie macie doświadczenia z przejściem na 3 fazy - w kwestii mrugającego światła? Podkreślam, że nie zalezy mi na dużych prądach spawania ani jakiś wybitnych cyklach pracy. Przejście na 3 fazy podyktowane będzie jedynie kwestią migania światła.

Sprzęt do blacharki samochodowej i elementów typu brama, płot (profile do 3mm, okazjonalnie 4mm - bez spawów wytrzymałościowych itp.

 

Zabezpieczenie przed licznikowe 25 A, przydział mocy 14kW.

 

czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? czy ktoś kto posiada spawarkę na 3 fazy i  dalej boryka się z problemem mrugania światła?

Zaznaczę, że światło mruga, nie przygasa, tylko zwyczajnie mruga/miga.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc.



#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 21 wrzesień 2018 - 16:42

Raczej to pytanie do elektryka w sumie a nie do osób spawających / spawaczy...

 

Bo trzeba się zastanowić jak zrobiona jest instalacja, jest to o tyle istotne że u sąsiada są również spadki napięcia, co sygnalizuje problem większy...

 

Sąsiad posiada raczej własną instalację, no i własne zabezpieczenie prądowe... u Ciebie pewnie też masz więc problem jest przed waszymi licznikami zapewne.

 

Jeśli by było u Ciebie tylko, to może wskazywać na np złe średnice przewodów, może za dużo kabli połączonych co powoduje zbyt wielkie obciążenie lub nawet może nam się poluzować połącznie w którejś z puszek, no i przewód dotyka ale nie jest odpowiednio dokręcony...

 

Jeśli miga przy spawaniu to też czasem oznacza że instalacja jest mało obwodowa, no i nie przystosowana do takich obciążeń...

 

Tak na prawdę, zmiana na 3fazowe urządzenie, nie musi rozwiązać tego problemu, ponieważ do domu przychodzi 4 przewody, 3 fazowe i jeden neutralny, z tego będą zasilane różne mieszkania....

 

Dokładnie, do twojej rozdzielni przychodzą te przewody, z nich jest zrobiony rozdział na licznik na 230 oraz na drugi 410 czyli 3fazowy.... sąsiad też ma ten sam przewód!!! - jeśli coś mu też miga a właściwie nie powinno, znaczy że ten wasz przewód zasilania może być walnięty - bo przydział mocy nie jest zły na amatorskie spawarki... inną kwestia to że był czas, lata komuny że oszczędzano na materiale i artyści pseudo elektrycy robili pajęczyny, ale to raczej w blokach było że przewód neutralny był ciągnięty od sąsiada a fazowy od ciebie...

 

Ciężko wyrokować, musi ktoś to sprawdzić - w sumie jak przechodzimy na 3fazy to powinien problem zminimalizować się lub skończyć, ale zastanawiające jest czemu sąsiad odczuwa skutki podłączenia spawarki... wasze obwody powinny być niezależne od siebie, no właśnie a wygląda na to że są jakos połączone...

 

Gdybam wyłącznie, dobrze jakby ci instalację sprawdził jakiś sensowny elektryk... nawet jeśli kupisz zachwalaną spawarkę i na początku będzie ok, może się okazać że jakieś połączenie jest złe no i padnie ci instalacja i u sąsiada, no i nie dość że w trybie pilnym możesz zapłacić sporo za naprawę to jeszcze sąsiad może się obrazić...


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych