Skocz do zawartości


Magnum 280 puls odpryski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ligeza_*

Gość_ligeza_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2018 - 06:46

Do tej pory używałem zwykłej spawarki bester 1801, ale postanowiłem przerzucić się na coś lepszego. Padło na Magnum 280 Dual Puls Synergia. O ile spawanie w trybie manualnym działa ładnie to przy pulsie robią się odpryski. Czy jest to normalne przy spawaniu z pulsem? Drut 0.8 esab, gaz corgon 18.

 

Tak wygląda przy spawaniu w pulsie:

Załączony plik  IMG_20180822_170226425.jpg   84,93 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20180822_170122751.jpg   54,32 KB   6 Ilość pobrań

 

Tak wygląda w trybie manual:

Załączony plik  IMG_20180822_170244990.jpg   89,75 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20180822_170103118_HDR.jpg   56,36 KB   6 Ilość pobrań

 



#2 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 08:05

Puls zdecydowanie eliminuje odpryski ale nie w 100%. Jeśli trafisz na jakieś małe zanieczyszczenie to łuk "strzeli". Metodą prób i błędów dopracuj ręcznie parametry.


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#3 Gość_ligeza_*

Gość_ligeza_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2018 - 08:58

Zmiana parametrów niewiele pomaga na odpryski, a nie mam również dużego pola manewru w parametrach bo spawany materiał ma 1,3mm grubości. Materiał jest raczej bez zanieczyszczeń i rozumiem 3-4 odpryski, ale tutaj jest znacznie więcej. Na zdjęciu jest fragment piły taśmowej i próbowałem na różnych kawałkach takich pił i na wszystkich jest to samo z odpryskami. Przy spawaniu manualnym czegoś takiego nie ma.

 

Załączony plik  IMG_20180822_170129204.jpg   51,75 KB   6 Ilość pobrań



#4 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 25 sierpień 2018 - 13:37

Nie wiem jak to wygląda spawanie z pulsem i MAG ale obie spoiny i ta z pulsem i ta bez wyglądają dziwnie, są po prostu brzydkie. Może jest za mały przepływ gazu ustationy, mieszanka jest jakaś podejrzana albo drut jest jakiś zanieczyszczony albo dysza gazowa nie podaje dobrze gazu. Ta spoina jest strasznie ciemno szara, wygląda jakby była mocno przegrzana a tu na zdjęciach widać raptem 50 i 70 Amper... owszem to nie TIG ze śliczną srebną napoiną, ale w obu przypadkach wygląda na przegrzaną...


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#5 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 26 sierpień 2018 - 16:53

Ten puls w tych migach to taki prawdziwy jak w markowym essabie, czy taki jak ktos kiedys tu napisal poprosto jakos na rolkach (posuwie) reslizowany?

#6 Gość_ligeza_*

Gość_ligeza_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2018 - 19:00

Ten puls w tych migach to taki prawdziwy jak w markowym essabie, czy taki jak ktos kiedys tu napisal poprosto jakos na rolkach (posuwie) reslizowany?

 

Prawdę mówiąc nie mam zielonego pojęcie, ale spawarka obsługuje również podwójny puls więc myślę że to raczej na rolkach nie jest realizowane. Wszystkie cztery rolki wymienione na V. Przepływ gazu 8l,

 

Gaz przy spawaniu manualnym spisuje się dobrze (kilka lat temu miałem wadliwy to różnicę było widać od razu), dysza dobra, drut czysty. Spoina przegrzana bo spaw musi być przetopiony na drugą stronę, później jest i tak odgrzewany i szlifowany. Ogólnie na manualnym nie mam zastrzeżeń, jedynie na PULSIE są te dziwne odpryski, a jako że jest to moja pierwsza spawarka z pulsem to nie wiem czy to tak powinno być czy po prostu coś jest wadliwe. Robiłem raz podejście do spawania TIGiem, ale musi być argon jako osłona i później miałem małe problemy z odgrzewaniem pospawanego materiału (spoina musi być elastyczna i podatna na wyginanie).


Użytkownik ligeza edytował ten post 26 sierpień 2018 - 19:03


#7 Młodyinżynier18

Młodyinżynier18

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 07 wrzesień 2018 - 13:53

Osobiście wygląda to na jakieś problemy z przepływem.... ew sprawdz czy dobrze dobrany prąd.



#8 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 07 wrzesień 2018 - 22:44

Pora na jakięś posty po powrocie mam nadzieje ,że pomogę

 

Puls to jest w Froniusie albo Migatroniku przynajmniej w tych maszynach miałem styczność nie od parady maszyna z pulsem czy bez to różnica w cenie około 10 tysięcy :)  

 

Już nie mamy tego przypadku co w Tigu mowa o AC/DC ,gdzie spawarka chińska też w miarę daję radę ale tig to tig 

 

Ale zapewne jest to do ustawienia  , ewidentnie masz napięcie w Minusie  daj w plusie + moim zdaniem spawanie blach 1,3mm ? na pulsie? to lekka przesada puls wprowadza dosyć dużo ciepła do materiału

 

Tutaj wchodzi już w grę spawanie przerywane w sensie punktowe a, gdy chodzi o estetykę to polecam Tiga  do takiej grubości blachy spawanie materiału zaczyna się od doboru metody oraz wymagań jakie musi spełniać złączę lub materiał po pospawaniu

 

jak się uprzesz to to elektrodą pospawasz ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie po co???

 

 

a Jeśli chcesz spawać materiały bez odpryskowo to polecam spawarkę Fronius z opcja CMT ,ale to już kosztuje a tym czasem jak tylko sobie spawacz w tzw. Garażu to nie wymagaj od sprzętu za niewielkie pieniądze.

 

 

a Tym czasem załatw sobie jakąś zużytą płytkę SW i przyspawaj sobie ją do rurki o masz gotowy zdzierak do odprysków  odpadają doskonale  oczywiście  nie spawaj z zbyt dużą ilością Napięcia bo wtedy odpryski może i lecą rzadziej lecz mocno się przyklejają do materiału wręcz wspawują



#9 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 07 wrzesień 2018 - 22:45

Prawdę mówiąc nie mam zielonego pojęcie, ale spawarka obsługuje również podwójny puls więc myślę że to raczej na rolkach nie jest realizowane. Wszystkie cztery rolki wymienione na V. Przepływ gazu 8l,

 

Gaz przy spawaniu manualnym spisuje się dobrze (kilka lat temu miałem wadliwy to różnicę było widać od razu), dysza dobra, drut czysty. Spoina przegrzana bo spaw musi być przetopiony na drugą stronę, później jest i tak odgrzewany i szlifowany. Ogólnie na manualnym nie mam zastrzeżeń, jedynie na PULSIE są te dziwne odpryski, a jako że jest to moja pierwsza spawarka z pulsem to nie wiem czy to tak powinno być czy po prostu coś jest wadliwe. Robiłem raz podejście do spawania TIGiem, ale musi być argon jako osłona i później miałem małe problemy z odgrzewaniem pospawanego materiału (spoina musi być elastyczna i podatna na wyginanie).

Dual puls to nie jest spawanie prądem pulsacyjnym lecz podobna opcja jak w Tigu że np ustawiasz prąd początkowy 70 amper a drugi 130 i Ci go zmienia z określoną częstotliwością która nadasz sobie



#10 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 03 październik 2018 - 08:05

Nagrasz filmik jak ten puls działa?

Przymierzam się do zakupu ale malo o tym w internecie.



#11 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 03 październik 2018 - 12:31

Spoina wygląda TRAGICZNIE. Odwiedź sprzedawce i poproś o ustawienie maszyny. W pulsie praktycznie nie powinno być żadnych odprysków! Jeśli nie będzie w stanie sam niech się skontaktuje z polskim dystrybutorem, jeśli dystrybutor nie da rady to niech zapyta w fabryce w Chinach z której przyszla maszyna ...tu już mnie poniosła fantazja ;-)
 



#12 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 13:38

I jak poradził sobie kolega z problemem?

Spawarka spawa bez odprysków, czy jest przereklamowana?



#13 ligeza

ligeza

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 23:05

Z braku czasu na razie jej nie reklamowałem. W trybie manualnym spawa ładnie i obecnie tego trybu używam. Poniżej filmik ze spawania w trybie puls, nie wiem czy da się coś zobaczyć bo specjalistą do nagrywania nie jestem. 

 



#14 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 10 listopad 2018 - 00:10

Witam,

Dzieki za film, Jakoś rzeczywiście strasznie chlapie jak na puls i dziwny ten łuk. Bawiłem się swego czasu pulsem (esab) i nie wyglądało to tak. Dzwiek "bzyczenia", pieknie rozlana spoin abez odprysków, szkoda że nie zrobilem fot a nie mam juz możliwości.

Sam dość sporo myslałem nad zakupem tego sprzetu ale ta cena mnie zastanawia, chociaż mam zwykły MIG Magnuma i jestem względnie zadowolony.

Pozdrawiam


Użytkownik swr80 edytował ten post 10 listopad 2018 - 00:10


#15 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 10 listopad 2018 - 23:00

Jeszcze jedno, kiedys miałem podobne problemy przy zwykły migiu i zlej (upalonej masie) łuk niestabilny, smarkał kleił, odprysków dużo. Wymieniłem na grubszy przewód i porządny zacisk masowy i problem zniknął.



#16 ligeza

ligeza

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 listopad 2018 - 23:04

Tylko że w trybie manualnym dobrze spawa bez odprysków, a masa wygląda całkiem przyzwoicie. Spawana blacha ma 1,3mm więc nie jest to jakiś gruby materiał który potrzebuje dużego amperażu.



#17 tlumikpa

tlumikpa

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 listopad 2018 - 19:55

Witam.

Też nabyłem tą spawarkę i mam podobny problem ze spawaniem w pojedynczym pulsie jest dużo odprysków.Dzwoniłem do serwisu ciężko z ich strony o jakąś pomoc, kazali regulować indukcyjność i napięcie.Jak kolega ogarnie jakieś ustawienia tego sprzętu to proszę o pomoc.



#18 Piki7

Piki7

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 17:21

Witam.

 

Przymierzam sie do zkupu tego mig-a 280 synergia i mam pytanie jak się sprawuje.



#19 ChrisMechanic

ChrisMechanic

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 20:48

Czołem Panowie!

 

Podbijam temat: coś się wyjaśniło w sprawie tej spawarki i dual puls, czy pic na wodę i odpuścić?

 

Właśnie szukam dla siebie maszyny i się nie mogę zdecydować. Budżet do 4k...



#20 olek12xx

olek12xx

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 15 maj 2019 - 21:08

Witam.

 

Spróbuj korekcję to co masz na  (-1.0) zmienić na + (2.0)  (korekcja bardziej na minus łuk bliżej jeziorka,  bardziej na + dalej od jeziorka)z filmiku niewiele wynika ale wydaje mi się że masz przyzwyczajenia z zwykłego MAG'a  czyli łuk zwarciowy, a spawanie puls jest kropelkowe - musi się drut upalać przed jeziorkiem. NIE jestem specjalistą tej spawarki ale mam ten model i trochę złomu naprodukowałem ;) zanim cokolwiek się udało :)

nie łatwa bestia w ustawieniach .... ale jak już się uda ustawić to uciecha ze spawania ogromna :)

Mam do tej spawarki podłączony uchwyt Binzel 501 - dopiero wtedy zaczyna się zabawa :)  - z standardowego  się kopci przy spawaniu grubszych blach na wyższych parametrach.

Najważniejsza w tej spawarce jest masa! Oryginalna nie nadaje się do tej maszyny, chyba że ktoś kupił takiego wielkiego konia do spawania do 100A.

 

jeżeli zainteresowanie tym postem jakieś będzie to się jeszcze trochę wiedzą podzielę ;)

 

Pozdrawiam


Użytkownik olek12xx edytował ten post 15 maj 2019 - 21:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych