Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurs Vt1 vt2 pomoc

Kurs

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Konrad25

Konrad25

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 08:18

Dzień dobry mam pytanie. Mam 25 chce zrobić kurs na vt1 i vt2 ponieważ chcę zmienić pracę i iść rozwijać się w kierunku kontroli jakości. Pracowałem jako kontroler jakości ale to tylko z rysunkiem technicznym i sprawdzałem wymiary elementów. Zmieniłem pracy aby odłożyć na kurs i poszukać pracy z papierami już. Ktoś może mi powiedzieć jak wygląda egzamin jakieś przykłady i ogólnie mógłby opisać jak to wygląda. Czy egzamin jest trudny itp. Z góry dzięki

#2 mp89

mp89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 07:34

Egzamin na kursie VT1+VT2 składa się z części teoretycznej i części praktycznej. Na teorię składa się test ogólny(40 pytań) i test specjalistyczny(30 pytań). Na praktyce musisz napisać instrukcję badania próbki egzaminacyjnej oraz dokonać oceny 3 próbek: 2 spoiny(sp.doczołowa i/lub rura) oraz 1 odlew. 

Z testów, instrukcji i oceny próbek musisz uzyskać min.70% żeby zdać egzamin.

Tak wygląda egzamin w IS Gliwice, nie wiem jak w innych jednostkach...



#3 Konrad25

Konrad25

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 10:29

A ma Pan może pytania bo chciałbym się wcześniej przygotować

#4 mp89

mp89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 11:21

Książkę z pytaniami dostaniesz na kursie, ewentualnie wejdź na stronę Instytutu i tam możesz zamówić

#5 marcinsm

marcinsm

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 20:31

Dodam tyle, nigdy nie zdaje cała grupa.



#6 Konrad25

Konrad25

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 21:22

A czaje . Czy to zalezy w jakiej jednostce jest robiony kurs ma to wpływ ? Moze ktos podeslac mi na pirv skan pytan itp bo chce sie wczesniej przygotowac 



#7 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 13:38

Egzamin powinien wyglądać wszędzie tak samo. Ze skanem pytań może być problem. Książka formatu B5 zawiera ponad 128 stron pytań i odpowiedzi. Kup sobie po prostu książkę. Mam nadzieję, że to nie przestępstwo jak podam wydawnictwo i autora, przy czym zaznaczam, że aktualny tytuł może być zmodyfikowany. Ja się spotkałem z czymś takim. Autor: Janusz Czuchryj, tytuł: Badania wizualne złączy spawanych. Zestaw pytań sprawdzających. Wydanie II, Instytut Spawalnictwa Gliwice, 2010.

Na takim kursie bardzo przydaje się doświadczenie warsztatowe, zwłaszcza na części praktycznej.

Powodzenia

sdb



#8 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 15:00

A ma Pan może pytania bo chciałbym się wcześniej przygotować

https://allegro.pl/b...egro&bi_m=reco

Kolego ty nie licz na łatwiznę w związku z egzaminem, ucz się przede wszystkim praktycznie, to ty masz wiedzieć co możesz "puścić" a co zablokować, co przechodzi w "B" a co w "C". U mnie w firmie kiedyś wysłano po odbiorze własnym zbiornik do Siemensa, po tygodniu wrócił ...... 360 niezgodności VT.  :) ... Elementarna wiedza co to jest i jak powstaje "laga" jest nieodzowna. Szkolnictwo w tym i nie tylko tym kierunku zeszło na psy. Można spotkać w tej profesji piekarzy jako kontrolerów  :angry:


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#9 Konrad25

Konrad25

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 10:17

Wielkie dziekie !! A moze mi ktos wytlumaczyc o co chodzi z ta praktyka z UDT gdzie moge pobrac dokument i kto je moze podpisac ?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Kurs

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych