Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprawnienia TIG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mlodyspawac881

mlodyspawac881

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 12:55

Jako że jestem nowy na forum Witam wszystkich serdecznie.

Pracuje w firmie jako spawacz ok. 7 lat jestem samoukiem spawamy głównie meble z kwasówki oraz balustrady tak że materiały bardzo cienkie przekróju 1mm-do 3mm najczęściej. Grubsze konstrukcję też się sporadycznie zdarzają. 

Jako że przez te wszystkie lata spawałem bez kursów i papierów przyszedł czas je w koncu zrobic a może nawet zmienić pracę i tu moje pytanie :

Czy jest możliwość zrobienia "dyplomu" spawacza bez chodzenia na kurs ?? chciałbym podejść do samego egzaminu jaka jest szansa zdania jakie są kategorie w tym kierunku dodam tylko żę w przyszłości chciał bym zmienić pracę myślę raczej o delegacji za granicami naszego kraju:) więc chciał bym zrobić coś w tym kierunku

Gdzie w tym kierunku się udać jestem z woj. mazowieckiego miasto Sierpc



#2 welderbydgoszcz

welderbydgoszcz

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 21:48

najlepiej idź do ośrodka szkoleniowego i spróbuj się dogadać może ci się uda



#3 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 23 lipiec 2018 - 07:58

Dokładnie, udają się do szkoły albo i szkół, jeśli się dogadasz i pokażesz co umiesz myślę że bardzo szybko załatwisz problem braku papierów... czyli certyfikatów spawalniczych.

 

W PL instytucjami certyfikującymi spawaczy są UDT i IS Gliwice, jak się nie mylę to sporo osób ma podstawowe uprawnienia właśnie z Gliwic, po podstawowym kursie dostajesz książeczkę spawacza (w sumie w Czechach też takie coś mają), inne kraje wymagają certyfikatów... no i pytanie teraz jakie kraje...

 

Bo jak zrobisz podstawę w IS Gliwice to przydałoby się też rury zrobić czyli moduł trzeci, fajnie też drugi u Ciebie jest to stal wysokostopowa czyli egzamin z materiałem dodatkowym FM5. Teraz zaczynają się schody, ponieważ te moduły również mogą mieć modyfikację, grubość lub średnica próbki na certyfikacie dają ci takie albo inny zakres uprawnień... to ci szkoła powinna dobrać, jak im powiesz co potrzebujesz

 

Znając docelowy rynek w który chcesz się wbijać, szukasz po prostu informacji certyfikaty jakich instutytucji są bardziej a które mnie uznawane w danym miejscu, jest ich na prawdę dużo, Polskie UDT, IS, ale sporo TUV, LLOYDS...

 

Czasem pewnie i wystarczą Gliwickie papiery ale lepiej się upewnić wcześniej aby po prostu dwa razy nie płacić.

 

W sumie jeśli umie się spawać dobrze to nie problem szybko zdobyć papiery, kwestia zaczyna się jakie to mają być no i do czego, to powinni ci doradzić w szkole...


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#4 runek

runek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 22:49

W Irlandii wystarczy, ze zrobisz 2-3 dniowy kurs, a raczej takie male przypomnienie wieczorowe i przystepujesz do egzaminu. Oczywiscie mowa tu o rurach. Jesli masz zamiar pracowac na platformach wiertniczych to warto miec zrobiony tez kurs offshore.

http://corktrainingc...courseId=227916


Użytkownik runek edytował ten post 23 lipiec 2018 - 23:00


#5 mlodyspawac881

mlodyspawac881

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 26 lipiec 2018 - 20:36

Dzięki Panowie podzwoniłem troszkę po szkołach niestety sa wakacje wiec wszyscy zapraszają pod koniec sierpnia oczywiście można przystąpić do samego egzaminu bez chodzenia na kurs






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych