Skocz do zawartości


Zdjęcie

STAL NIERDZEWNA - KWASOWA - jaki sprzęt do niej.

stal nierdzewna jaka spawarka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hrabiadeser

Hrabiadeser

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 18:20

Cześć

 

Chciałbym pospawać  a nawet regularnie spawać stal nierdzewną wszelkiej maści.

 

Chodzi głównie o kolana, rury proste, czasami blachę od 1 - 2 mm do ok. 4 mm grubości np. przy układzie wydechowym w samochodzie.

Nie wiem jak to ugryźć, bo mam już od kilku lat najmocniejszego inwertera Nutool i dobrze się sprawuje, ale niestety do stali nierdzewnej, jeśli chodzi o elektrody to chyba się nie nadaje.

 

Nie wiem za czym się rozglądać w sensie MigMag, TIG lub zwykła inwerterowa do "nierdzewki".

 

Spawam nie za często, ale zacznę to schodzi paczka lub dwie, trzy elektrod przy spawaniu stali zwykłej. Spawam niezawodowo i podobno bardzo ładnie oraz dokładnie, gdyż lubię ... sobie czasami ręce pobrudzić.

 

Coś we mnie pękło i doszedłem do wniosku, że chyba mam już dość tej "pie ... szonej" rdzy, malowania, zabezpieczania antykorozyjnego, farb cynkowych itd. :D

Jeśli policzyć czas i środki związane ze zjawiskiem rdzewienia to chyba lepiej i taniej, wyjdzie ta stal nierdzewna.

 

 

Szukam czegoś dobrego w niskiej cenie ... choć wiem, że tak się nie da.

Chodzi mi o rodzaj, markę i minimalną cenę, jaką musiałbym za nią zapłacić. Wstępnie rozważam TIG lub MIG/MAG, ale nie mam z nimi doświadczenia. Czekam na wasze sugestie.

 



#2 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 18:56

Jaki masz budżet?



#3 Hrabiadeser

Hrabiadeser

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 08:02

To zależy, chciałbym wydać jak najmniej ... ale jeśli będę musiał to zapłacę tyle, ile będzie trzeba. Najwyżej kupię miesiąc, dwa później.

 

Górna kwota to wstępnie 2000 do 3000 tyś. zł ... choć wolałbym wydać np. tylko 600 zł :D



#4 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 25 lipiec 2018 - 09:23



#5 Gawryś

Gawryś

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 maj 2020 - 12:52

Witam Spawaczy

Mam podobne wymagania co do grubości u mnie 1.5 -2,5 do 3mm praca przydomowa stal 316. Jak dorzucę te 2k na 5000 kupię migomat którym pospawam kwasówkę i nie spalę garażu jak zostawię wlączony w gniazdku na noc czy też zostanie mi wiaderko. :).


Użytkownik Gawryś edytował ten post 03 maj 2020 - 12:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych