Skocz do zawartości

Zdjęcie

Legalizacja dzialalnosci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robek10

Robek10

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 21:03

Jak najbardziej bezbolesnie zarejestrowac dzialalnosc bedac juz zarejestrowanym w innej firmie. Jakie pkd wybrac. Prosze o pomoc

#2 Robek10

Robek10

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 05:59

Czy ktos pomoże?

#3 Vagabundo

Vagabundo

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 16 lipiec 2018 - 08:13

Czy ktos pomoże?

Niestety nie umiem Tobie pomóc ale chciałbym zaznaczyć tylko że napisałeś temat w nocy do tego w niedzielę a już z samego rana w Pn oczekujesz odpowiedzi... zauważ że mamy pełnie lata, dla jednych ewentualne wakacje dla większości spawaczy to sezon w pełni i dużo pracy, no to musisz się w cierpliwość uzbroić...

La filosofía del vagabundo se apoya en la no necesidad de nada y el buen talante de aceptarla sin queja alguna.

Camilo José Cela

#4 Robek10

Robek10

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 lipiec 2018 - 07:08

Ok bede czekał

#5 Robek10

Robek10

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 07:22

Jakie warunki trzeba spełnić będąc spawaczem a nie mając kursu

#6 Krasho

Krasho

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 07 wrzesień 2018 - 23:15

Przybliż temat dokładnie o co chodzi a nie. co chcesz spawać bo jeśli chcesz reklamować jako spawacz dozorowy to nie mając uprawnień co Ty chcesz działać chyba że opcja jest ,że robisz proste prace spawalnicze

Działalność na ryczałcie najlepiej po drugie jak nie masz o tym pojęcia to pierw idź do księgowej (biura rachunkowego) skoro się pytasz Ona ci podpowie co najlepsze dla Ciebie i wszystko Ci doradzi  

#7 Vagabundo

Vagabundo

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 08 wrzesień 2018 - 08:20

Zapytam wprost jak możesz być spawaczem jeśli nie masz kursu?

To nie jest możliwe w świetle polskiego prawa, możesz być co najwyżej ślusarzem - ten ma ewentualne prawo do szczepiania, owszem nie powinien spawać...

Aby móc się nazwać spawaczem, trzeba skończyć chociaż jakiś podstawowy kurs spawalniczy lub posiadanie książeczki spawalniczej (wydanej przez szkołę) również daje prawo do posługiwania się tytułem spawacza...

Myślę że posiadając firmę produkującą ogrodzenia czy coś, możeby spawać bez papierów, ale jeśli jakaś głupia barierka pęknie, ktoś dozna urazu to możemy mieć problemy (hipotetycznie), świadcząc usługi dla innej firmy to raczej jest jasne że posiadamy własne uprawnienia...

I tyle...

Prawda jest taka, że jeśli ktoś umie spawać (mam na myśli spawać porządnie, a nie lepić) to jest kwestia paru stów żeby ogarnąć jakiś kurs podstawowy i mieć podkładkę... dogadać się ze szkołą i podejść do egzaminu... dostać papier i tyle... nawet dla takiego spawania płotów... kurs podstawowy dla metod 111, 135, 141 to nie aż taki ogromny wydatek, a jeśli nie mamy do robienia konstrukcji to nie ma presji na ciągłym odnawianiu certyfikatów...

Chyba że autor miał coś innego na myśli... bo pisze tak krótko i zwięźle, że ciężko mu coś odpisać...

La filosofía del vagabundo se apoya en la no necesidad de nada y el buen talante de aceptarla sin queja alguna.

Camilo José Cela

#8 Bu-cyrus

Bu-cyrus

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 826 postów

Napisano 08 wrzesień 2018 - 17:36

Zapytam wprost jak możesz być spawaczem jeśli nie masz kursu?

Aby móc się nazwać spawaczem, trzeba skończyć chociaż jakiś podstawowy kurs spawalniczy lub posiadanie książeczki spawalniczej (wydanej przez szkołę) również daje prawo do posługiwania się tytułem spawacza...

Chyba odwrotnie napisałeś  ...tzn. spawacz jest tylko po szkole lub 2-u letni kurs czeladnika.

Po kursie............. wykonujesz zawód spawacza ..np.    z zawodu jesteś kelner a wykonujesz zawód spawacza. Nie ma kursów spawacza ......są kursy spawania. Jeśli są ogłoszenia o organizowaniu kursu spawacza to ten ktoś nie ma zielonego pojęcia. 

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

https://www.youtube....w_as=subscriber

#9 Vagabundo

Vagabundo

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 09 wrzesień 2018 - 15:08

Tak wiem, nie jestem spawaczem :P trudno, teraz będę płakał całe noce i dnie... bo nie jestem tak Boski jak inni co skończyli szkołe... 

Te 100 dziewic w raju mnie ominie no i Valkyrie mnie nie wezmną do Valhalli..

Trudno się mówi, przeżyję i będę se spawał bez tytułu spawacza, to samo co PAN Spawacz...

Camilo José Cela

#10 Robek10

Robek10

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 październik 2018 - 20:52

Niemam kursu ale nie jestem lepiarzem spawam juz kilka ladnych lat. Czy do rejestracji tej dzialalnosci musze miec kurs?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych