Skocz do zawartości


Zdjęcie

zlecę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 22:02

Panowie admini, może to byłby udany nowy dział, gdzie ktoś kto ma nadmiar roboty zlecałby fuchy, szukał kogoś do pomocy itp.

#2 Admin

Admin

    Weteran

  • Administrator
  • 119 postów

Napisano 08 listopad 2012 - 23:21

No... pomysł dobry. Dziękuję. Generalnie jest giełda pracy, tyle, że tam dopuszczamy tylko firmy. Załóżmy, że otworzymy taki dział na forum. Mocno się boję, że wtedy zaraz się pojawią firmy, które będą prowadziły tu rekrutację podając się jako Maniek Spawacz. Użytkownicy nie mają pojęcia jak agresywnie firmy rekrutacyjne poszukują pracowników. Obecnie jak tylko widzę firmę, która rekrutuje na forum, to natychmiast ją usuwam i kieruję na giełdę pracy. Regulamin forum zabrania rekrutacji. Wychodzimy z założenia, że forum jest do wymiany doświadczeń i poglądów. Może lepszym rozwiązaniem będzie nowa kategoria na giełdzie pracy. Boję się, że zrobi się z forum śmietnik, nad którym nikt nie zapanuje. Nie mamy wielkich środków na nadzór nad forum - tutaj nie ma reklam i chcemy by tak zostało. Pomyślę nad doczepieniem odpowiedniej zakładki/kategorii do giełdy pracy. A może dopuścić taką opcje na forum ale dla użytkowników z minimum 10 rozsądnymi postami i w miesiąc po rejestracji... by wykluczyć firmy rekrutacyjne z forum. Czekam oczywiście na wszelkie konstruktywne opinie (pomysły) w tej sprawie.

#3 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 09 listopad 2012 - 00:02

A może odwrócić to wszystko do góry nogami i zrobić rubrykę w której to spawacze deklarowali chęć dodatkowego zarobku w wolnym czasie... Spawacz by określił w temacie: jakimi metodami spawa, czy ma własny sprzęt i w jakim rejonie działa... Ale bez konkretnych danych... Osoba która chciałaby zlecić wykonanie czegoś po prostu wysłała by zapytanie na PW lub jakiś na dodatkowy ale publiczny email (to po to aby skarbówka... no wiecie o co chodzi)... Ta druga opcja jest lepsza bo dana osoba nie musi się rejestrować na forum aby znaleźć osobę co jej naprawi kawałek płotu... Jeśli dany spawacz nie będzie chciał więcej takich ofert po prostu zgłosi temat i usunie temat... Mi też się zdarzają różne fuchy... więc temat ciekawy i potrzebny...

#4 Admin

Admin

    Weteran

  • Administrator
  • 119 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 02:09

Taka rubryka już jest. 1000 osób się tam wpisało. Nazwisko nie jest wymagane. http://www.spawalnic...ca&akcja=szukam Ewentualnie musielibyśmy dodać rubryke na własny sprzęt.

#5 piotrek152

piotrek152

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów
  • Lokalizacjamińsk mazowiecki

Napisano 09 listopad 2012 - 08:43

A zakładka ''Oferty współpracy'', przecież to jest miejsce do tego typu spraw :rolleyes:

#6 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 09 listopad 2012 - 10:36

OK, zgadza się... tutaj tylko jest 1000 osób poszukujących pracy... no ale właśnie głównie pracy... Jeśli ktoś zobaczy tyle wpisów to wątpię aby korzystał z wyszukiwarki, zawinie się z la fuchy nic nie będzie, dlatego przydało by się zrobić osobny temat dotyczący...

A zakładka Oferty współpracy zaproponowana przez piotrek152 była by dobrym rozwiązaniem, a że jest to potrzebne to widziałem na jednym portalu zapotrzebowaniu na spawacza z własną spawarką aby jakieś kilka detali (do płotu) pospawać, ale w Krakowie...

#7 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 14:59

no tak. z tymi nachalnymi próbami spamu czy coś tam przez firmy nie wiadomo jak walczyć, bo na ten przykład ja mam zarejestrowaną działalność i na wczoraj potrzebowałem kogoś kto pomógłby mi pospawać kilkanaście elementów barierek na budowie tigiem, bo gość przez telefon opisał mi to tak że pomyślałem iż sam nie poradzę, ale jak dziś pojechałem i to obejrzałem to okazało się że sam zrobię to w jeden dzień niezbyt się wysilając no ale teraz admin nie wiedziałby jak mnie zakwalifikować, czy jestem jakąś firmą próbującą rekrutować za darmo czy to faktycznie jednorazowa fucha.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych