Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkoła czy kursy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 abdul89x

abdul89x

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 21:04

Witam. Jestem spawaczem z 3-letnim  oraz  ślusarzem z 2-letnim doświadczeniem . Posiadam certyfikaty 135 FW IS, 135 BW TUV, 141 FW IS. Stoję teraz przed dylematem na temat przyszłości zawodowej. Wiadomo że z wiekiem człowiek będzie miał mniej siły do spawania więc chciałem podnieść swoje kwalifikacje poprzez szkołę lub kurs. Zastanawiam się nad kursem specjalista spawalnik TUV lub IWS IS. Myślę też nad kierunkiem studiów mechanika i budowa maszyn. Mam teraz mętlik co jest lepsze i co wybrać. Proszę o jakieś porady i pomysły co robić dalej. Pozdrawiam



#2 follyfather

follyfather

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 08:42

Z miejsca odradzam kurs na specjalistę w TUV - jakąś wiedzę przekażą, ale w świetle wymagań EN ISO 3834 czy EN 1090, papier po tym kursie do niczego się nie przyda. Lepiej zrobić co najmniej IWS.

 

Jeżeli masz możliwość, polecam od razu zrobić IWT (technolog spawalnik). Daje to najwyższe możliwe uprawnienia w przypadku braku studiów wyższych. Oczywiście kurs trwa dłużej i jest droższy od IWS (mistrz spawalnik).

 

Najwyższe możliwe uprawnienia do nadzorowania prac spawalniczych daje IWE (inżynier spawalnik), aczkolwiek tutaj musiałbyś mieć tytuł inżyniera. Plus jest taki, że IWE można zrobić nie tylko w IS - większość uczelni technicznych w Polsce oferuje ten kurs w formie studiów podyplomowych (jedynie finalny egzamin certyfikujący zdaje się w IS). Kierunek studiów w sumie nie ma aż takiego znaczenia - ważne aby był związany m.in. z mechaniką i aby pracę dyplomową napisać ze spawalnictwa. 

 

Później możesz pomyśleć np. nad zrobieniem IWI (inspektor spawalniczy) albo IWP (instruktor spawania).

 

Tutaj znajdziesz ofertę szkoleniową IS (podają również jakie wymagania należy spełnić aby zapisać się na kurs) - http://is.gliwice.pl...rta-szkoleniowa



#3 Młodyinżynier18

Młodyinżynier18

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 08:22

Witam,

 

Co do kursu IWE chciałbym się dowiedzieć jak dobrze przygotować się do kursu. Korzystam z 2 tomów poradnika Inżyniera - Spawalnictwo, oraz książek do kursów VT. Czy może mi ktoś podpowiedzieć na czym skupić uwagę czy są dostępne jakieś testy od 2016 do 2018. Bardzo proszę o poradę lub kontakt priv w tej sprawie. Będę bardzo wdzięczny jeżeli jakiś doświadczony spawalnik pomoże radą.



#4 abdul89x

abdul89x

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 12:38

Witam. W tym roku kończę kurs IWS w Gliwicach. Jest to wystarczający poziom nadzoru spawalniczego jaki potrzebowałem. Planuje już kolejny rok i rozwój. Możecie doradzić jakie studia inżynierskie wybrać zeby powiązać uprawnienia spawalnicze i kurs IWS z wykształceniem wyższym?

#5 Tompawel

Tompawel

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 20:21

Ile teraz zarabiacie i jaki macie starz?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych