Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki ciśnienie w ustawić przy spawaniu metodą mig-mag z co2 i jak podłączyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 spawix

spawix

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 22:55

Kupiłem tą spawarkę MAGNUM MIG 205L - Spawarka inwertorowa, migomat /zestaw i z drutem do stali i z butlą co2 .I jak podłączyć prawidłowo butlę bo podłączyłem reduktor,wąż i zacisnąłem zaciskami i drut jaki mam to do stali i jakie parametry ustawić na manometrze na reduktorze i co trzeba jeszcze zrobić za nim uruchomię spawanie z drutem i butlą z co2.


Użytkownik Admin edytował ten post 25 kwiecień 2018 - 23:56
Usunięta reklama / link sklepu.


#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 26 kwiecień 2018 - 08:38

Opcji jest wiele i większość na wyciągnięcie ręki:

- poczytać to i inne fora, ten temat był wałkowany do znudzenia....

- dla pewności poszukać filmików instruktażowych na YouTube i również po polsku, jest tam sporo wyjaśnione

- kupić sobie książkę, taki Mizerski za ok 30 zł to nie majątek

- spróbować się dostać na bezpłątny kurs spawania, czasem są organizowane przez jakieś organizacje korzystających ze środków pomocowych EU

 

a najbardziej sprawdzony to postawić flaszkę a najlepiej dwie (nawet i trzy bo widzę że z kolegą może być ciężki temat) dobrego alkoholu spawaczowi za pomoc w zglębianiu takich zagadnień... takie know-how...

 

Nie wiem, wg mnie forum tego typu jest stworzone do rozwiązywania problemów technicznych, mniejszych czy większych - to nie przedszkole - nikt tu raczej nie będzie prowadził kogoś za rączkę... rozumiem sytuację że są specyficzne stale, metale które są skomplikowane technologicznie do pospawania, jakoś się uczymy i nie spoina podczas spawania nie układa się dobrze i szukamy porady doświadczonych kolegów ale te pytania to już jest kosmos, szczególnie że metoda jest w sumie popularna i internet - YouTube posiada wiele gotowych poradników...


Użytkownik Vagabundo edytował ten post 26 kwiecień 2018 - 08:41

Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#3 2be

2be

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 11:38

spawasz w pomieszczeniach czy na dworze? Jest wiatr czy nie? Jakie fi łuski? Jaki gruby materiał? Ile cm spawu na minute? itd...

Książka p.Mizerskiego spawanie MIG/MAG na poczatek! Ewentualnie youtube (jak wydales 2000zl na spawarke a nie masz 20zl na ksiazke...)

Zacznij od 100A, drut na połowę i gaz na 10l/min Pali zmniejsz prad, nie wtapia zwiększ. Wypycha uchwyt-mniej drutu, przerywa łuk więcej drutu. 

Spawarka ma chodzić jak pszczółka. Bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz



#4 WIZARD

WIZARD

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 12:32

Witam. Zasadniczo ok ale mam takie male pytanko - jak ta slawna pszczulke Bzzzzz ma ustawic ktos kto slabo slyszy ? :D.

Pozdr.​



#5 1504mag-ik

1504mag-ik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 21:00

Witaj kolego "spawix"! Tak mi się zrobiło Ciebie żal i dlatego postanowiłem odpowiedzieć. Aby spawać w osłonie czystego CO2, potrzeba przed reduktorem zamontować podgrzewacz, gdyż bez niego reduktor zamarznie i nici z osłony. Średni warsztatowy przepływ gazu to średnica drutu x 10. Ale to tylko teoria! Jak pisali koledzy poprzednicy, należy uwzględnić średnicę łuski, czy spawamy na zewnątrz itp. Natomiast parametry spawania to już wyższa szkoła jazdy! Aby uzyskać to bzzzzz, potrzeba Ci doświadczonego spawacza aby korygował parametry w zależności od pozycji, grubości materiału, umiejętności itp. Reasumując, masz dwie drogi: albo poszukać fachowca i ewentualnie wspomóc monopol spirytusowy, albo metodą prób i błędów dojść do tego we własnym zakresie - co oczywiście odradzam, gdyż nie mając poprawnego wzorca można powielać fałszywe nawyki.

Wytrwałości życzę i więcej własnej inwencji.



#6 rafalito

rafalito

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 28 kwiecień 2018 - 20:13

a sie zapytam z ciekawosci zeby nowego watku nie otwierac..mialem taka robote spawalem nierdzewke mig-iem mixem ar 97% co2 3% i bylo ok bo wczesniej tez mialem stycznosc z ta mieszanka...kolega pojechal do sklepu a tam goscie mowia ze maja mixa ar 97% tlen 3%  jak sie zachowuje luk podczas spawania taka mieszanka?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych