Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawarka MAGNUM MIG 205L - podczas spawanie nie podaje drutu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 spawix

spawix

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 14:00

Posiadam spawarkę Magnum Mig 205L i robiłem według instrukcji wszystko  podczas spawania nie podaje drutu.Niżej zamieszczam screena

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  ccc.jpg   38,02 KB   0 Ilość pobrań


#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 25 kwiecień 2018 - 18:32

Hmmm no ale co ma obrazować to zdjęcie?

 

A gdzie opis co zrobiłeś? jak wg instrukcji no opisz co zrobiłeś? Mało kto tu jest jasnowidzem, fakty są istotne

 

Po podłączeniu uchwytu i naciśnięciu przycisku, napęd drutu powinien chodzić (to sprawdzamy przy otwartej obudowie, osłona gazowa jest zbyteczna) - jeśli porusza się ale drut się ślizga to:

- sprawdzamy czy mamy odpowiednie rolki do grubości drutu, do drutu litego są te V a do aluminium czy proszkowego U aby uzyskać lepszy styk napędu... czasem musimy zmienić docisk rolek za mocno - drut się deformuje - ustawione za słabo - drut się ślizga zamiast wysuwać...

 

Uchwyt powinien być wyprostowany jeśli założyliśmy drut, końcówka prądowa odkręcona - może pancerz jest zbyt zagięty... naciskając przycisk powinien drut wyjść na zewnątrz, wtedy nakręcamy końcówkę prądową o odpowiedniej średnicy i luzujemy rolki aby móc swobodnie nawinąć ten nadmiar drutu który nam wyszedł (szkoda drutu) - przy zakładaniu drutu nie zużywamy gazu...

 

Nie wiem co właściwie robiłeś z tą spawarką, więc to taka myśl co pierwsza mi do głowy przyszła...

 

Bez informacji co zrobiłeś jest bardzo ciężko coś powiedzieć więcej


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#3 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 18:42

 

  podczas spawania nie podaje drutu.

 

 

 

Coś tu się kupy nie trzyma. Jak nie podaje drutu to nie ma spawania w tej metodzie. 


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#4 spawix

spawix

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 22:53

Już udało się dojść do tego.A jak prawidłowo ciśnienie ustawić w reduktorze z butlą co2 .Kupiłem tą spawarkę MAGNUM MIG 205L i z drutem do stali i z butlą co2 .I jak podłączyć prawidłowo butlę bo podłączyłem reduktor,wąż i zacisnąłem zaciskami i drut jaki mam to do stali i jakie parametry ustawić na manometrze na reduktorze i co trzeba jeszcze zrobić za nim uruchomię spawanie z drutem i butlą z co2.


Użytkownik Admin edytował ten post 25 kwiecień 2018 - 23:55
Usunięta reklama sklepu - link.


#5 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 05:49

:)

jprdl

co za gość






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych