Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opinie na temat TIG-a Stellmacher TopTig 220 dc

TIG Spawarka Opinie Stellmacher TopTig 220 DC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 tdx

tdx

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 08:12

Witam

Otóż zakupiłem Tig-a firmy Stellmacher (właśnie będą wysyłać) i chciałem się dowiedzieć odnośnie opinii na jego temat , czy dobry zakup jak na początek, oraz czy nie rozsypie się po miesiącu.

Spawam hobbystycznie, przeważnie cienie elementy typu blaszki (0,2 mm do 1 mm). Czasami zdarza mi się coś grubszego np.: Pręt 16mm z nakrętką

W sumie to najgrubsze elementy spawać będę max 4 mm.

Doświadczenie w TIG-ach mam teoretyczne tylko. Spawałem głównie metodą MIG oraz czasami MMA.

Pozdrawiam

 



#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 24 kwiecień 2018 - 16:06

Nie znam marki, ciekawi mnie jak wygląda sprawa z serwisem bo jednak SHerman, Dedra, Magnum czy ESAB to raczej łatwy temacik...

 

Ale z drugiej strony raczej przy takiej kasie to nie kryterium... nawet jak ma się popsuć po miesiącu a niech się psuje... lepiej ją trochę postresować na początek aby na początku jakby nie szło oddać na gwarancję albo uzyskać zwrot kasy... sporo osób się cyka bo niby się popsuje ale lepiej teraz niż po upływie gwarancji, na gwarancji powinno się używać sprzętu intesywnie ponieważ jak wytrzyma w tym okresie do dobrze a jak jest roboty na nią to się spłaci z górką i za dwa lata można kupić nową... to raczej dotyczy większości sprzętu...

 

A jak już kupiłeś, to możesz być dobrym recenzentem i ocenić czy to cudo jest wartościowe...

 

Dwieście amper to raczej wystarczający prąd do spawania w domu... jeśli nie musiałbym spawać miedzi to przy większym amperażu użyłbym półautomatu lub elektrodu otulonej...

 

Przy tak małych grubościach to dobrze by było mieć regulację od 10 amper... no i jeśli by było płynne ustawienie pulsu do również dobrze...

 

Ale to raczej opinia dotycząca sprzętu przy użyciu go do spawania cieńkich rzeczy - jak ma się do tej marki tego nie wiem...

 

P.S. Swoją drogą napisałeś w temacie model tej spawarki a powienien być również w poście... w pierwszym momencie zastanawiałem się o jakiej mówimy...


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#3 tdx

tdx

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 17:09

Racja, zapomniałem napisać model.

Jest to TIG Stellmacher TopTig 220 dc

z tej aukcji all.:

http://allegro.pl/sp...mY0MWI0YjQxYzk=

 

Odnośnie spawanie większych blach i innych elementów to mam od tego Magpower 3301.

Spawałem nim blachę samochodu jak i przecinałem blachę 10mm.

Do niego mam druty stalowe, do aluminium i nierdzewki 0,6; 0,8; 1 i 1,2 mm.

 

Tig-a kupiłem ponieważ ładniejszą spoinę zostawia, oraz drugie urządzenie spawalnicze jest mi potrzebne do spawania.



#4 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 18:30

w garażu da radę, jak każdy chińczyk w tych pieniądzach. Ale tylko do zastosowań typu hobby i przy zabezpieczeniu 25A!!!! (praktycznie nie powinieneś jej podłączać do domowych i garażowych gniazdek, bo ci kable popali w ścianie przy większym prądzie spawania, nie mówiąc już o przedłużaczu). 

 

Nie, no poważnie, 100 razy bardziej wolałbym kupić używaną markówę, niż taki wynalazek nowy...


Użytkownik maniek669 edytował ten post 25 kwiecień 2018 - 06:15


#5 tdx

tdx

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 01 maj 2018 - 18:01

Witam.

Tig-a odebrałem, rozpakowałem.

Pierwsze testy za mną i jestem zadowolony z niej.

Na początku było ciężko (jako, że nie miałem styczności z TIG-iem), jednak już po kilku próbach i posklejanych elektrodach daje radę porządnie zespawać 2 nakrętki na klucz 10 tak, aby śruby się dało wkręcić ;).

Spawałem prądem 150A na niej i żadnych problemów nie było.

Jeżenie łuku bezstykowe bez problemu nawet z dużej odległości daje radę.

Myślę iż większość osób była by zadowolona z niej.

Pozdrawiam

 

PS:

Szkoda, że nie ma ustawiania długości trwania impulsu prądu bazy lub spawania, jednak nierdzewkę poniżej 1 mm da radę spokojnie spawać.

PS 2:

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie tej spawarki to napiszcie.

Z chęcią pomogę.


Użytkownik tdx edytował ten post 10 maj 2018 - 19:47


#6 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 25 maj 2018 - 15:07

Sprzęt do złudzenia przypominający ten który jest robiony w Chinach dla firmy SPAW z Krakowa a sprzedawany pod nazwą MAGNUM.

Z ciekawości z j. niemieckiego Stellmacher znaczy kołodziej ...czyli tak jak podaje KRS mają na nazwisko prezesi firmy SPAW? Ciekawe po co tworzą kolejną markę?

 

http://allegro.pl/sp...97-f6f9822d1eca


Użytkownik frank horrigan edytował ten post 25 maj 2018 - 15:10






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TIG, Spawarka, Opinie, Stellmacher, TopTig 220 DC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych